Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: Soft na dvd pro linux

Neregistrovaný (0)|21.7.2010 16:53
Tazatel: neregistrovaný

Znění dotazu: Vím, že mě tady asi (nejen) "StD" už nebude mít rád s takovými dotazy , ale zajímalo by mě, zda existuje nějaký soft pro tvorbu dvd pro linux. Tím myslím IfoEdit, PGCDemux atd.
Prostě k tomu co se řešilo zde: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/50147-software-jak-vypalit-dvd

Jsou nějaké alternativy nebo něco? Nebo v tomto případě bude potřeba zustat u win?

Díky.
StD (1963)|21.7.2010 17:03
[OT]StD je to jedno, má jiné starosti a navíc nelinuchuje (tedy s výjimkou DVB-S PVR).[/OT] :thumb
Dojigiri (1629)|21.7.2010 17:50
No, třeba něco zde:
http://linuxappfinder.com/multimedia/dvdauthoring

A navíc je docela dobře možný, že pokud si na Linuxu nainstaluješ WineHQ (povětšinou už bejvá v repositářích, např. v Ubuntu, OpenSuse atd.) tak tam bude pracovat i nějaká ta Windowsí aplikace.
StD (1963)|21.7.2010 17:53
No ty co třeba vyjmenoval (a další) se ani neinstalují, jen spouští exe soubor, tudíž by mu to v tom tebou uvedeném prostředí mohlo v poho jet.
Neregistrovaný (0)|24.7.2010 10:59
Ok zkusím když tak progooglit alternativy nebo zkusit wine. Jen taková otázka. Pro konečný výsledek mi stačí jen ty dva zmiňované programy nebo bude třeba ještě něco?
StD (1963)|24.7.2010 11:05
Ano stačí, plus obyčejný textový editor (Notepad) na vytvoření souboru s časy kapitol Celltimes.txt, tedy pokud si ho už předem nevytvoříš jinak...
Neregistrovaný (0)|24.7.2010 13:27
Aha tak to je ok.
Jen by mě zajímalo odkud je stáhnu. Protože co je třeba na stahuj.cz tak tam je potřeba instalace.
http://www.ifoedit.com je oficiální stránka pro ifoedit a PGCDemux má http://download.videohelp.com?

Nechci je totiž stahovat z nějakých neoficiálních nebo pochybných zdrojů. To je u win celkem problém zjistit oficiální stránky programu.
Tady fakt zlatý linux a jeho repozitáře...
StD (1963)|24.7.2010 15:41
PGCDemux máš tady v příloze dokonce český od WencaSe. IfoEdit kouknu.

Edito: Přidán IfoEdit
kevin00 (10238)|24.7.2010 15:52
Pro uživatele: Stačí trochu hledat :idea
Neregistrovaný (0)|25.7.2010 10:00
Nevím, ale ten ifoedit mi vždy když chci vytvořit ifo vyhodí chybu:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

P.S.: Ten PCGDemux je v angličtině (no ale nijak to nevadí...)
Neregistrovaný (0)|25.7.2010 10:06
Jo tak už to nějak jede. Chce to aby ten vob soubor byl pojmenován jako VTS_bla bla bla a né jako video.vob, takže když jsem jej podle jednoho návodu pojmenoval jako VTS_O2_1.VOB tak to jelo. Tak uvidím...
Díky.
StD (1963)|25.7.2010 10:10
Neregistrovaný: V tom exe_zipu máš soubor cti_mne i sadu cestiny, jsou tam tři soubory.
Obrázky dávej sem a jestli ti to hází nějaké chyby, tak to může být jen chyba v zadání cest (path) - je přeci jen zvyklý adresářovou strukturu WIN.

P.S. Ad ty názvy - musíš používat normované názvosloví. Video_TS.ifo/bup je vždy jen hlavní spouštěcí soubor (VMG), ostatní položky v obsahu vždy náleží k nějakému VTS programu.
Neregistrovaný (0)|25.7.2010 10:43
No já to momentálně ještě raději zkouším ve woknech.

No jinak nevím jak jsem dospěl ke konci.

Nejdříve jsem v ifoeditu dal create ifo a vybral ten vob. To my vytvořilo nějaké dvě ifa. Pak jsem v pcgdemusu otevřel jedno ifo a něco tam naklikal a vznikly z toho soubory s audiem ac3, videem m2v a pak celltimes.txt ve kterém nic není a logfile.txt.
Pak v ifoeditu jsem dal "dvd author" a tam jsem vložil to video, audio a do position stačilo vložit ten logfile.txt z pcgdemuxu, žádný celltimes nebyl potřeba (což je dost divné).

Toto všechno mi pak vytvořilo v adresáři soubory VIDEO_TS.BUP, VIDEO_TS.IFO, VTS_01_0.BUP, VTS_01_0.IFO a VTS_01_1.VOB.
Teď už možná bude stačit to jen hodit do složek AUDIO_TS a VIDEO_TS a udělat iso a vypálit (raději nejdříve na RW a pak to popřípadě přepálit na R).

Jestli to ale takto bude funkční a je to správně vytvořeno, to je záhadou (bohužel to ani nemám na čem zkusit...).

Každopádně z toho nemám dobrý pocit jelikož stejně nevím co jsem dělal, takže budu muset asi něco prostudovat, jenže teď na to nemám čas, jelikož to musí být do pár dnů hotovo...
StD (1963)|25.7.2010 10:56
Nevím co máš za zdroje, ale jestli demuxováno z PGCDemuxu, tak v Ifoeditu žádná ifa není třeba tvořit, jen tlačítko DVDAuthor a zadat cesty k jednotlivým streamům a Celltimes.txt (obsah je stejný jako u Logfile.txt, můžeš si zkontrolovat, že tam budou jen čísla frejmů začátků kapitol) a cestu do cílového předem vytvořeného podadresáře Video_TS v adresáři pojmenovaným budoucím Volume disku. Eto vsjo.
Neregistrovaný (0)|25.7.2010 18:12
[quote=StD;390961]Nevím co máš za zdroje, ale jestli demuxováno z PGCDemuxu, tak v Ifoeditu žádná ifa není třeba tvořit, jen tlačítko DVDAuthor a zadat cesty k jednotlivým streamům a ...[/quote]

No právě asi ne.

Já ty ifa na začátku dělal právě proto abych mohl z toho videa.vob "rozdělit" v Pgcdemuxu zvlášt video a audio stream.

Tedy pokud jsem to správně pochopil, tak potřebuji mít zvlášt audio a zvlášť video stream z toho videa.vob.
Toto "rozdělím" pomocí toho Pgcdemuxu. Ale abych to mohl rozdělit, tak právě proto potřebuji to Ifo, které si vytvořím v tom ifo editu hned na začátku.
(kliknu dole na create IFOs, vyberu vob soubor a cílovou cestu a OK)
Pak už jen rozdělím streamy v pgcdemuxu a pak jen v ifoeditu dám to "DVDAuthor", tam to nahážu a je to...
Nebo zase dělám něco blbě?
StD (1963)|25.7.2010 18:23
Jo tak to jo, to už si asi nepamatuji začátek. Takto je to OK.
kocourleo (110)|27.7.2010 00:37
A jak jsi získal ten vob soubor? Z DVD? A jestli ano, jakým programem? Jakto, že nemáš i ifo a bup soubory? Tak si přiděláváš zbytečně hromadu práce tím vytvářením ifo souborů.