Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

DownGrade notebooku

exltus (5)|23.7.2010 18:22
Dobrý den,
pokouším se o downgrade notebooku s již zakoupeným windows vista. Já vlastním svůj windows XP a Vista mi nijak nepřirostla k srdci a proto jsem se pokoušel o reinstalaci. Bohužel klasickým způsobem při vložení CD jak při bootování či jž we Vistách vista naprosto odmítala instalaci jejího předchůdce. (jak jsem se dočetl později na webu udělal to microsoft schválně) proto jsem podstaoupil trochu razantnější krok a celý disk jsem zformátoval v naději, že nyní mi již me XP CD nabootuje. Ale situace je znovu stejná. nenabootuje i když bios je nastaven správně. a zobrazí se mi hláška BOOTMGR chybí Restartujte klávesami CTRL+ALT+DELETE.
Doufám že se zde najde nekdo zkušenější než-li já a poradí mi. předem děkuji
Liqid (410)|23.7.2010 19:43
A zkousel jsi nabootovat i jiny disk? Mam na mysli napr. linux bo tu Vistu
|Mio| (1333)|23.7.2010 19:50
Naformatoval jsi pouze viditelnou partition, na disku je jeste skryta partition s instalacnou vist mbr atd.

Vypni v biosu ochranu boot sektoru disku, nabootuj z CD XP do recovery konzole (stisk R na prvni obrazovce) a pouzij prikazy fixboot a fixmbr

EDIT: Jo a jak pises ze vlastnis svuj Windows XP, tak predpokladam ze uz si je mel nekde nainstalovane, takze ti nepujdou legalne aktivovat na tom notebooku.
exltus (5)|24.7.2010 12:45
[quote=|Mio|;390721]Naformatoval jsi pouze viditelnou partition, na disku je jeste skryta partition s instalacnou vist mbr atd.

Vypni v biosu ochranu boot sektoru disku, nabootuj z CD XP do recovery konzole (stisk R na prvni obrazovce) a pouzij prikazy fixboot a fixmbr

EDIT: Jo a jak pises ze vlastnis svuj Windows XP, tak predpokladam ze uz si je mel nekde nainstalovane, takze ti nepujdou legalne aktivovat na tom notebooku.[/quote]

porad se mi nedaří tuto možnost v BIOSU najít a deaktivovat...nemohl by jste to upresnit prosím?
exltus (5)|24.7.2010 13:09
Tak problém s BOOTMGR byl vyřešen...bylo to vadným DVD...Nyní však nastal nový problém :( XPcka zacnou bootovat zacnou si instalovat ty svoje radiče a tak a potom mi naskočí nehezky vypadající textík, který říká, ať se ujistíme, zda jsou pené diky zapojeny...ze je system proste nemohl najít :(
matyyy (2527)|24.7.2010 13:40
[quote=exltus;390845]Tak problém s BOOTMGR byl vyřešen...bylo to vadným DVD...Nyní však nastal nový problém :( XPcka zacnou bootovat zacnou si instalovat ty svoje radiče a tak a potom mi naskočí nehezky vypadající textík, který říká, ať se ujistíme, zda jsou pené diky zapojeny...ze je system proste nemohl najít :([/quote]v biosu přepni disk do ide módu
nebo přes nlite naintegruj do instalačky XP sata ovladače pro tvůj řadič