Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: rip-ovací programy a výsledná kvalita.

Neregistrovaný (0)|26.7.2010 09:12
Tazatel: neregistrovaný

Znění dotazu: Zdravím, hledám nějaký dobrý, kvalitní program na rip hudby z originálního cd do mp3.

Chci něco kvalitního. Něco i s možnostmi jako id3 tagy do mp3 atd.

Ale hlavně mě zajímá jedná věc. Potřebuji rip do 320kbps, nižší kvalitu nepoužívám.

Zajímá mě ale, jestli je rozdíl v kvalitě co se týká jednotlivých softwaru.
Nebo to na výslednou kvalitu nemá vliv a je celkem jedno jestli to ripnu obyčejným win.media playerem nebo něčím speciálním a výsledná kvalita bude stejně vždy stejná?

THX.
Dojigiri (1629)|26.7.2010 09:23
Za jeden z nejlepších programů je považován Exact Audio Copy, je sice o něco složitější než ostatní programy (jako Easy CD-DA apod.) ale kvalita ripu je údajně lepší (vysvětleno v odkazu).

Nastavení pro ripp přímo do MP3 taky jde, přes External Compression, asi nejlíp použít kodek Lame.
(anebo lze i nastavit s kodekem FLAC - bezztrátová komprese, který poslední dobou používám nejčastějc: http://www.hack7mc.com/2009/03/ripping-your-cds-to-lossless-flac-using.html)
athens (724)|26.7.2010 09:26
Na převody máš něco tady je jich spousty třeba i Nero a poté třeba na úpravu tagů MP3Tag Já používal audiograbber nebo CDex
kevin00 (10238)|26.7.2010 10:06
Pokud chce uživatel kvalitní ripovací program, doporučuji Exact Audio Copy stejně jako uživatel Dojigiri.
Neregistrovaný (0)|26.7.2010 13:12
takový dotaz... je možné v nějakém softu rip-ovat pomocí cmd?
Jako že zadám jako parametr výchozí cestu, formát mp3 a výslednou kvalitu a hotovo.
Dojigiri (1629)|26.7.2010 14:39
Např. EAC by to měl umět: http://www.digital-inn.de/exact-audio-copy-english/31843-eacs-command-line-options.html - parametry EXTRACTMP3, EXTRACTWAV, CLOSE ... akorát je asi potřeba nastavit předtím přímo v programu rippovací složku, aby se na ní neptal (a parametry MP3).