Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

IPv6 - co vy na to?

klarinet335 (81)|27.7.2010 22:43
Pred casem jsem zahlednul reportaz v televizi, kde se analyzovala problematika prechodu na IPv6 z duvodu nedostatku volnych IP adres u IPv4. Bylo to sice pomerne lame natocene, ale zaujalo me to. Mate poneti o tom, kolik produktu/vyrobcu dnes na trhu tuto technologii podporuje? V reportazi byl zminen D-Link, ktery je se svymi produkty udajne pripraven, o dalsich vyrobcich se prilis nezminovali, tak bych si to chtel ujasnit. Prechod by se mel podle vseho resit v horizontu nekolika malo let, proto myslim, ze je to pomerne zajimave tema...

Diky za nazory!
|Mio| (1333)|28.7.2010 19:19
IPv6 je jen zalezitost aktualizace firmwaru. Profi sitove prvky uz jsou pripraveny celkem dlouho, domaci jen nektere ale pribyva. Co v CR chybi je podpora poskytovatelu.

Me osobne vadi na IPv6 neprovazanost s IPv4, budujeme ted sit a rikali jsme si ze misto natu a opicarem pouzijeme pekne ciste IPv6, jenze to znamena tunely na propojeni skrze IPv4 a branu s prekladem do IPv4 a ani nemluvim o problematice DNS, takze misto zjednoduseni a ocisteni to prinasi jen jiny druh opicaren.

Jsem toho nazoru ze by melo dojit k rychlemu postupnemu segmentovemu prechodu na IPv6 ruku v ruce s vypinanim IPv4.
Jakub Doležal (63)|14.8.2010 00:38
to mio: ještě možná budem rádi z NAT a starý DHCP...mně osobně přijde IPV6 poměrně složitá a sám jsem zvědav na to, jak bude probíhat přechod

Ohledně dotazu v současné době je u domácích zařízení ready zejména zmiňovaný dlink, u ostatních routerů je třeba počkat na update, nebo zkusit OpenWRT, Oleg a pod....

Pokud řešíš domácí přechod na IPV6, tak je to zatím zbytečné, neboť IPV6 serverů je prachbídně málo....stejně by ses musel schovat za zmiňovaný 6to4 router....