Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Připojení W7 k Internetu

Neregistrovaný (0)|3.8.2010 09:48
Tazatel: Ota K.

Znění dotazu: Po instalaci W7 funguje přihlášení k internetu tak, že pokaždé po zapnutí PC musím zakázat a hned povolit přihlášení do sítě. Systém získá IP adresu platnou cca 2 hodiny. Jestliže jsem na netu adresa prodlužuje svoji platnost, ale jakmile nejsem na netu a projde čas.termín, spadne mi připojení a já musím znovu zakázat a povolit připojení. Před instalací bylo připojení s W XP automatické. Připojuji se přes router na WiFi síť. Čím bych mohl toto nepříjemné zakazování/spouštění zautomatizovat? Díky za radu.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Windows 7 home premium
Neregistrovaný (0)|3.8.2010 19:23
Tazatel: OK

Znění dotazu: Po instalaci W7 je stále vypnuté připojení k síti (přes router a WiFi). Vždy musím v síťových připojeních toto nejprve zakázat a poté povolit. PC dostane IP adresu cca na 2 hodiny a pokud jsem na webu neustále ji prodlužuje. Jestliže vypnu prohlížeč a projde čas a nebo vypnu PC, musím proceduru provést znovu. Jak toto omezení odstranit?

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Windows 7 home premium
crasten (180)|4.8.2010 08:35
1.Aky mas typ routera?

2.Mas tam default nastavenia od vyrobcu, alebo si nejak menil?

Edit by Smeli: sloučeno
Okop (3)|4.8.2010 20:33
Router je TP-Link, používaný už cca 1,5 s W XP. Toto ale nedělal a já jsem na něm nic neměnil. Přišlo to se sedmičkami a mám podezření, že by to mohla být nějaká bezpečnostní aktivita, ale jaká?
crasten (180)|6.8.2010 04:38
Mal by si instalovat oficialny driver TP-link pre Win 7 zo stranky vyrobcu routera:
http://www.tp-link.com/support/w7.asp

Ak to nepomoze skusime nastavit staticku adresu pre pripojenie pocitaca k sieti.