Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: jak spouštět "nebezpečné" sobory

Neregistrovaný (0)|3.8.2010 14:17
Tazatel: neregistrovaný

Znění dotazu: Zdravím, trochu více kladu důraz na bezpečí PC. Někdy ale bych potřeboval spustit nebo prohlédnout trochu riskantnější obsah.
Např. nějaké ebooky které jsem si stáhnul v pdf. Nebo třeba nějaké xxx stránky (rozzlobennimuži) a videa atd.

Jak takový obsah prohlížet, aniž by se mi něco do pc dostalo. Je nějaká 100% možnost?

Díky.
johny__g (6387)|3.8.2010 14:27
100 % není nic. Leda používat live linux, nejlépe na PC bez HDD. Co ale dost pomůže, nepoužívat administrátorský účet.
Neregistrovaný (0)|3.8.2010 15:48
No to mi třeba u pdf ebooku nevyhovuje jelikož ty potřebuji mít někde stažené a uložené.

Na ty pdf soubory mě napadlo použít nějakou virtuální mašinku a v ní aby jel nějaký NENÁROČNÝ linux (ten už ať kvůli tomu, že nemusím kupovat wokna a i kvůli bezpečnosti). Na tom linuxu bych měl na pdf nějaký jiný prohlížeč pdf než ten od adobe (pokud tam něco takového je).
V tom virtuálním pc bych stáhl ty pdf a tam bych je taky otevíral.

Jen nevím jestli se to co udělám pak ukládá jako v pc nebo je to to stejné jako live cd.
Taky nevím jak moc je toto bezpečné a jak se z tama něco může dostat.


Co se týka xxx videí a stránek tak tam nevím jak to pořešit.
Richmond (8084)|3.8.2010 15:50
[quote=Neregistrovaný;392823]
Co se týka xxx videí a stránek tak tam nevím jak to pořešit.[/quote]
Antivir / antimalware / firewall / nat / adblock / flashblck / better privacy / zamést stopy spybotem + ccleanerem :rolleyes: