Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

geforce fx 5500 vs Intel GMA X4500

bagronom (2)|5.8.2010 14:17
chci dát novou desku s integr, gr. kartou , socket 775, procesor nějakej celeron dual core + 2 gb pamět... procesor co mám hřeje jak prase (bez zátěže skoro 70 a grafárna taky, takže očekávám kdy se to dosere úplně, páč už to furt restartuje a seká se (zdroj 400w je v pořádku), jenže mám málo peněz na upgrade, zvládne ta integr. karta aspon to co ta asi 6 let stará? Podle mě by měla aspon co jsem se díval na specifiíkace, ale pro sichr se ptám tady
Sommer (384)|5.8.2010 14:58
Myslím, že zvládne i víc (už třeba jen podpora DX 10). Spíš bych se pozastavil nas tím, že se ti PC tak hřeje - je vyčištěné od prachu a case dobře větraná? :)

Jinak pokud chceš upgrade, napiš cenový strop a požadavky k čemu má PC sloužit a určitě se najde dost lidí, co ti poradí optimální komponenty...
wolf007 (653)|5.8.2010 15:15
ta grafika je jen zobrazovadlo neni urcena na hry.
bagronom (2)|5.8.2010 15:46
pc je vyčištěné jak moje konto v bance, kisna taky větrá, dokonce jsem to oddekloval a fučel tam stolním ventilátorem, pak jsem sundal chladič, přepastoval, maličko to kleslo, ale restarty a zamrzání trvají... možná je to grafárnou, ale nemám jí jak odzkoušet, protože známí mají už novější karty, já mám ještě agp - nemám to kam vrazit.
pc má sloužit mně ještě tak tři měsíce než budu mít prachy na nový, laminátový, pak ten starý dám klukovi na hraní těch jeho onlajnovek a tombraideru, harry potterů a já nevím co tam ještě má, já hry nehraju...
desku počítám tak kolem litru, procesor tak jeden a půl, no a paměti 2x1gb jsem se díval taky tak tisíc.

ale jak píše kolega pod tebou, na novější hry to asi fakt nebude, leda za cenu nízkýho rozlišení
johny__g (6387)|5.8.2010 16:08
Když už dělat takový upgrade, postavil bych to AMD. Desky jsou levné a narozdíl od socketu 775 to není mrtvá platforma, integrovaná grafika lepší. U levného PC je s AMD za stejné peníce rozhodně víc muziky než s Intelem.
wolf007 (653)|5.8.2010 20:09
johny__g (6387)|5.8.2010 20:24
Vodu sice ne, ale jinak plácáš. Když už dáváš odkaz, tak aspoň na správnou grafiku.