Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Paměti: další paměť RAM do NB

Neregistrovaný (0)|12.8.2010 07:51
Tazatel: neregistrovaný

Znění dotazu: Zdravím, mám notebook, ve kterém mám pouze 1GB RAM. Jelikož bych ale rád použil virtualní pc s nějakým linuxem atd. tak (nejen) tady bude třeba asi více paměti.

Proto bych chtěl poradit jakou paměť má koupit, aby mi do notebooku na 100% pasovala a byla kompatibilní. Chci kupovat z [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] .

Bohužel ani netuším jestli mám v notebooku dva sloty a jestli bude možné ponechat stávající 1GB RAM a dokoupit poze novou 1GB a jestli to bude takto bez problému fungovat.

Půjde to?
Jak to všechno zjistím a jakou paměť volit?

Díky.
johny__g (6387)|12.8.2010 08:44
No, možná by jsi mohl začít tak, že nám prozradíš jaký máš notebook (a proboha nepiš, že malý černý :runaway). To tě nenapadlo, že od toho se asi bude odvíjet jaká paměť je vhodná? :stupid
Neregistrovaný (0)|12.8.2010 09:16
Notebook: Toshiba satellite A200 1S9

Zde ještě screeny z programu cpu-z. Třeba to pomůže...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Díky.
johny__g (6387)|12.8.2010 10:06
Takže paměť je DDR2, 667 MHz CL5. Máš tam jeden modul, dle specifikací má notebook dva sloty, takže jeden je volný. Měla by tam fungovat jakákoli jiná paměť, ale nejlepší by bylo kdyby jsi se podíval jakou tam máš teď (výrobce) a koupit stejnou.
Neregistrovaný (0)|12.8.2010 10:15
Výrobce by měl jít poznat z tohoto ne? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
(samsung)


Jinak tedy by mělo pasovat toto? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Podle parametrů asi jo, jen tedy nevím jestli musí být obě stejné a od stejného výrobce....
zsdx (2098)|12.8.2010 10:43
[quote=Neregistrovaný;394687]Jinak tedy by mělo pasovat toto? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Podle parametrů asi jo, jen tedy nevím jestli musí být obě stejné a od stejného výrobce....[/quote]

Nemusi byt stejne, navic Kingston ma velkou kompatibilitu. A u ntb pameti se specifikace dodrzuji podstatne vice nez u desktopovych. Takze ano, muzej je v klidu koupit.
johny__g (6387)|12.8.2010 10:59
[quote=Neregistrovaný;394687]Výrobce by měl jít poznat z tohoto ne? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
(samsung)


Jinak tedy by mělo pasovat toto? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Podle parametrů asi jo, jen tedy nevím jestli musí být obě stejné a od stejného výrobce....[/quote]

Samsung je výrobce čipů, samotný paměťový modul asi vyrobil někdo jiný. Ale jak píše kolega výše, je velká pravděpodobnost že ty Kingstony pojedou. Na 100 % to zjistíš jenom tak, že to zkusíš.