Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

EAH5750 a OpenCL 1.1

janmatys (3)|14.8.2010 14:30
Zdravím všechny uživatele,

potřebuji radu ohledně instalace Stream SDK 2.2 na ASUS EAH 5750. Tato problematika se mi momentálně zdá jako neřešitelná, a proto bych se zde o ni rád podelil.
Koupil jsem si výše zmíněnou kartu, která je tedy postavená na platformě HD 5750. Instalace ovladačů proběhla bez potíží z CD a nedávná instalace SDK 2.1 taky OK. Problém nastal nyní, kdy ATI vydala SDK 2.2. Pro jeho instalaci a zprovoznení je nutná instalace nového ovladače ATI 10.7b, které zajišťuje podporu GPU chipsetu. V ten moment jsem narazil na zásadní problém. Zdá se, že Asus není s klasickými ovladači ATI kompatibilní. O co tedy jde?
Při pokusu nainstalovat tento driver mi již v průběhu instalace aplikace oznamuje, že mohu instalovat pouze nějakou starší verzi - když to neakceptuji a instalaci normálně dokončím, objeví se hláška o tom, že nemám instalovaný ovladač grafiky, nebo že není instalován správně. Tímto tedy pokus o instalaci ATI Stream SDK 2.2 končí, a já jsem v loji, protože bych to kvůli práci ve 3D potřeboval rozjet.

Pokud mi dokáže někdo s kartou od Asus řady EAH poradit jak na to, budu mu neskonale vděčný. Všude se totiž na fórech tváří, jako by EAH chodily s normálními ATI drivery naprosto v pohodě, ale nemůže tomu tak dle mého být, jelikož kdyby to byla chyba HW, nehlásil by mi instalátor již před instalací skutečnost, že tento driver na svoji kartu prostě nedostanu.


Předem díky za rady a nápady - Sincerely, JayM
janmatys (3)|15.8.2010 23:10
PROBLÉM VYŘEŠEN! Nutno použít utilitu DriverSweeper k odinstalaci stávajících driverů od Asus, jelikož originální un-installer v tomto směru odvádí ledabilou práci! Po odinstalaci pomocí zmíněné utility je možno instalovat ovladače nové.