Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Virtuálny počítač

dabelik (110)|15.8.2010 00:31
Zdravím,

mám na vás malú otázku. Dá sa spraviť aby sa z jedného PC stal plnohodnotný pre dvoch? Mám skúsenosti s virtuálnymi OS ale akosi ma to nikdy nenapadlo vyskúšať. Takže pýtam sa či by šlo ak by som urobil virtuálny OS, pripojil ďalšiu klávesnicu, myšku a samozrejme obrazovku, dalo by sa nastaviť, že by bralo druhý HW len pre virtuálny OS? Existuje niečo také? Radi by sme totiž hrali dvaja jednu hru keďže kamarát nedisponuje dostatočne dobrou zostavou.

S pozdravom striky..
dabelik (110)|16.8.2010 10:41
Vyriešené. Spôsob existuje, odskúšané a funguje. LOCK :) bb
astec (1823)|16.8.2010 13:12
Jak jsi skvělý. A že by ses podělil o tom, jak jsi problém vyřešil???
dabelik (110)|16.8.2010 22:55
Zdravím,

vďaka. Ja sa len spýtam prečo by som mal keď nikto neprejavil o túto tému záujem? Preto som to nepovažoval za potrebné ale keďže si sa už spýtal tak nie je problém. Pomocou programu "VMware Workstation" som si vytvoril virtuálne PC s OS win7 a zapojil všetko na 2x. Priamo v programe sa dá vybrať, ktorý HW sa má použiť pre "guest" OS a tým sa celý problém vyriešil :) Čo sa týka zobrazenia full screen druhého OS, stačí nastaviť u ovládacieho panelu danej graf. karty aby sa obrazy rozširovali, teda nie duplikovali a okno s programom VMware pretiahnuť na druhú obrazovku a tam zvoliť FullScreen. Tak sa docieli žiadaný efekt a to dva fyzické PC plnohodnotné pre dvoch.

S pozdravom striky..
astec (1823)|16.8.2010 23:26
Ja sa len spýtam prečo by som mal keď nikto neprejavil o túto tému záujem?

Prečo???
Protože zde nejseš na on-line technické podpoře. Zde odpovídají lidé, co také musí chodit do práce. Ty jsipoložil dotaz po půlnoci a divíš se že nikdo do skoro 11 neodpovídá? To snad nemyslíš vážně:eek:
dabelik (110)|17.8.2010 00:00
Keď už rýpeš tak ja podotknem len toľko, že si to prepočítaj lepšie. Nemám absolútne chuť sa s tebou naťahovať. Mimochodom viem, že mi neuveríš ale tiež som len človek a brigádujem. Viem si presne predstaviť aké úžasné myšlienky ťa napadajú, argumenty ktoré budú mať silnú váhu ale nestojím o nich, už i tak sa tu tvorí zbytočne off-topic. Spýtal si sa, ja som odpovedal a keď bude niekto chcieť bližšie info, nech sa kľudne ozve.

S pozdravom striky..
Rosta43 (154)|17.8.2010 08:16
Vážený pane, podle mně jste jen rozmazlenej neomylnej fracek. Urazil jste se, že jste hned nedostal odpověď. Poté, když se dle Vás Astec dotkl, tak jej zesměšňujete. Možná dostete uznání ve vašem Fanklubu, ale tady jej asi nebudete mít.
husky14 (4214)|17.8.2010 08:42
Tak pánové, zbytek vašich citů si vyřešte po SZ....

Lock