Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GTX 480

Deexer (365)|17.8.2010 21:56
Čus potřebuju probrat co dnes koupit za grafickou kartu.

Přemýšlím o GTX480

Jen právě bych se chtěl zeptat, mám počkat? Jelikož se mi zdá ještě GK nedodělaná, ale ATI nechi némá psyhX, CUDA a hlavně telesaci. Bid' zatím není vůbec využíváná. Pořát je 5870 slabší a to přitom GTX480 neběží na celé jádro jak směšné. Jde mi o to, že abych nekoupil tuto kartu, a za nedlouho by vyšla v nove verzy s 800mhz a na plno aktivni jadro vyuziti vsech 512Cuda jader.

Hlučnost mi nevadí, co se týče spotřeby to se taky ted' zeptám:
(Co se týče ceny grafické karty, tak nemám limit.)

AMD Phenom 710 X3
4GB RAM Kingston
Gygabite MA770-UD3
2x HDD
(dejme tomu GTX 480 co papa)
Stačil by zdroj?: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
jrx (1880)|17.8.2010 22:27
To ti ta GTX260 co máš v podpise už přestává stíhat? A co ten Phenom X3 bude s tou GTX480 dělat? A ještě k tomu chceš kupovat takový overkill v podobě 750W zdroje? V jakém rozlišení hraješ?
Smeli (2302)|18.8.2010 06:51
[quote=Deexer;395841]Čus potřebuju probrat co dnes koupit za grafickou kartu.

Přemýšlím o GTX480

Jen právě bych se chtěl zeptat, mám počkat? Jelikož se mi zdá ještě GK nedodělaná, ale ATI nechi némá psyhX, CUDA a hlavně telesaci. Bid' zatím není vůbec využíváná. Pořát je 5870 slabší a to přitom GTX480 neběží na celé jádro jak směšné. Jde mi o to, že abych nekoupil tuto kartu, a za nedlouho by vyšla v nove verzy s 800mhz a na plno aktivni jadro vyuziti vsech 512Cuda jader.

Hlučnost mi nevadí, co se týče spotřeby to se taky ted' zeptám:
(Co se týče ceny grafické karty, tak nemám limit.)

AMD Phenom 710 X3
4GB RAM Kingston
Gygabite MA770-UD3
2x HDD
(dejme tomu GTX 480 co papa)
Stačil by zdroj?: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

Takže, HD5870 je slabší než GTX480, to bude možná tím, že konkurentem je Hemlock, tedy HD5970. Tesselaci mají všechny DX11 karty, je to součástí standartu. Ano, Radeony jsou ve většině syntetických testů pomalejší [SIZE="4"]BYŤ[/SIZE] s ní přišli dříve. Nemluvě pak o PissX a <|> které využiješ v minimu her (a pochybuju, že budeš něco psát).

A pak teda k praxi - tvůj CPU nemá na to uživit ani GTX480 ani Hemlocka, ta slaboučká HD5870 by ti naprosto stačila. Pokud máš ovšem touhu onanovat nad PissX a <|> pak jdi raději GTX460 1GB nebo k GTX480 přikup i7 nebo šestijádro od AMD.

Nebo počkej, jestli NVIDIA nevytáhne plnohodnotnou GTX460.

Směšně...
Deexer (365)|18.8.2010 16:28
[quote=Jiri@tncm;395849]To ti ta GTX260 co máš v podpise už přestává stíhat? A co ten Phenom X3 bude s tou GTX480 dělat? A ještě k tomu chceš kupovat takový overkill v podobě 750W zdroje? V jakém rozlišení hraješ?[/quote]

Na to jsem se neptal...

Zvláštní že co udává výrobce naprosto stačí...

Tu co mám v popisu odešla....

[quote=Smeli;395879]Takže, HD5870 je slabší než GTX480, to bude možná tím, že konkurentem je Hemlock, tedy HD5970. Tesselaci mají všechny DX11 karty, je to součástí standartu. Ano, Radeony jsou ve většině syntetických testů pomalejší [SIZE="4"]BYŤ[/SIZE] s ní přišli dříve. Nemluvě pak o PissX a <|> které využiješ v minimu her (a pochybuju, že budeš něco psát).

A pak teda k praxi - tvůj CPU nemá na to uživit ani GTX480 ani Hemlocka, ta slaboučká HD5870 by ti naprosto stačila. Pokud máš ovšem touhu onanovat nad PissX a <|> pak jdi raději GTX460 1GB nebo k GTX480 přikup i7 nebo šestijádro od AMD.

Nebo počkej, jestli NVIDIA nevytáhne plnohodnotnou GTX460.

Směšně...[/quote]

Ano onanuju nad pshyX proto to chci....
+ ma lepsi podporu drivery atd... ( a same chujoviny jako 3D vision)
a kdybych chtel misto GTX480 5970 tak ji do bedny stejne nedam ta se tam uz fakt nevejde a to mam armor MX

Mozna je i7 doporucenej ale ne potrebnej.....
Richmond (8084)|18.8.2010 16:40
[quote=Smeli;395879]...[/quote]
Vo co jde? 5970 = dual GPU :rolleyes: ATI PhysX ani CUDA nemá, s tim se prostě smiř + ovladače má ATI taky pěkně odfláklý (a to nemluvím o pozdních patchích, který často vychází dávno po dohrání té nebo oné hry). To, že je PhysX zastoupená v minimálním procentu her je sice fakt, ale třeba v Batmanovi je grafický přínos nezpochybnitelný - možná je to málo, ale pořád lepší málo než nic v podání ATI, že? :rolleyes: CUDA taky není na škodu pokud občas člověk převádí video apod.


edit: a jinak 2GPU na jedný kartě může bejt vcelku problém, stačí si tu najít thready od Kaziho že? Takže konkurence ihmo dobrá, ale tak v tý době, když nV neměla žádnou novou kartu na trhu (takže spíš konkurence v uvozovkách)
Smeli (2302)|18.8.2010 17:05
[quote=Deexer;395998]Na to jsem se neptal...

Zvláštní že co udává výrobce naprosto stačí...

Tu co mám v popisu odešla....



Ano onanuju nad pshyX proto to chci....
+ ma lepsi podporu drivery atd... ( a same chujoviny jako 3D vision)
a kdybych chtel misto GTX480 5970 tak ji do bedny stejne nedam ta se tam uz fakt nevejde a to mam armor MX

Mozna je i7 doporucenej ale ne potrebnej.....[/quote]

Ano, lepší podporu a drivery, myslíš tu podporu kdy její výrobci krachují, zákazníci čekají 3/4 roku na uvedení nového produktu, drivery sem tam neumí korektně rugulovat ventilátory a odpalují karty, šetří se na materiálech a co jsem koukal poslední dobou, tak těch nespokojených uživatelů s drivery NV taky přibývá.
A ano, potřebný není, ale pak taky nevidím důvod kupovat kartu za 13 klacků a ořezávat si výkon jen díky CPU. Proto sem ti říkal HD5870 nebo GTX460.


[quote=Richmond;396001]Vo co jde? 5970 = dual GPU :rolleyes: ATI PhysX ani CUDA nemá, s tim se prostě smiř + ovladače má ATI taky pěkně odfláklý (a to nemluvím o pozdních patchích, který často vychází dávno po dohrání té nebo oné hry). To, že je PhysX zastoupená v minimálním procentu her je sice fakt, ale třeba v Batmanovi je grafický přínos nezpochybnitelný - možná je to málo, ale pořád lepší málo než nic v podání ATI, že? :rolleyes: CUDA taky není na škodu pokud občas člověk převádí video apod.


edit: a jinak 2GPU na jedný kartě může bejt vcelku problém, stačí si tu najít thready od Kaziho že? Takže konkurence ihmo dobrá, ale tak v tý době, když nV neměla žádnou novou kartu na trhu (takže spíš konkurence v uvozovkách)[/quote]

Viz. výše, mimochodem co sem koukal v anketě u nás, tak je spokojenost s drivery u obou výrobců +/- stejná, tak přestaň kafrat ty bullshity o svatosti nvidie :rolleyes:
A samozřejmě, s ATi si člověk bez <|> video nepřevede, že. Navíc je zajímavé, jak se vždycky oháníte úžasným 3"maloáčkovým" supa dupa titulem Batman, to že první hra, ve které bude pořádně vidět PissX potřebuje pro plynulý běh na max 2 karty už přehlížíte... :rolleyes:
kevin00 (10238)|18.8.2010 17:06
[quote=Deexer;395998]Mozna je i7 doporucenej ale ne potrebnej.....[/quote]

Když Ti nevadí, že Ti bude CPU brzdit grafickou kartu .... :slug
Deexer (365)|18.8.2010 17:09
Já to říkám pořát nVidia je prostě nej :) Boužel uznávám že teď má špatné období (ale to se brzo změní až vyjde GTX 480 "2.0" snížej spotřebu teplotu a aktivujou 512jader)

Tady spíš jde všem o to, že za to málo navíc (o proti ATI) si nvidia chce nechat zaplatit víc.

Tady máš svoje užasné ATI
(Ano je tady ATI silnejsi ma dual core ale docela má namále aby stacila nedoladěné GTX 480)



5870 ?! :runaway




Já chci budoucí kartu nehodlám kupovat bullshit od ATI co neumí využívat telesaci(nejen to). Nemusim zrovna GTX 480, ale rozhodně kartu s technologiema co jsou do budoucnosti (u PC to jinak nejde tady se to vyvijí rychle dneska žádna hra nevyužívá telesaci a zítra 90% her. To platí i u PshyX)

Nehledě na to jak si říkal stim CPU jelikož je výkon srovnatelný s 5870 stejný tak si koupim..... nic.
navíc mám Black edition ten CPU a zrovna slabej neni
Co se týče 460 (o tom zatim neuvažuju bid' docela jí chválej na hry)

Jako když výrobce udává minimum Pentium 4 doporučené Dual Core a idealní i7 tak si podle tebe výrobce vymýšlí? Nevim proč by mi to neměl stíhat CPU.
kevin00 (10238)|18.8.2010 17:15
[quote=Deexer;396010]Já to říkám pořát nVidia je prostě nej :) Já chci budoucí kartu nehodlám kupovat bullshit od ATI co neumí využívat telesaci(nejen to).[/quote]

Na to si prosím Tě přišel kde :stupid

// Asi máš speciální edici procesoru o které ani v AMD nevědí - jen pro upřesnění, AMD Phenom II X3 710 není Black Edition ;)
Deexer (365)|18.8.2010 17:25
[quote=kevin00;396012]Na to si prosím Tě přišel kde :stupid[/quote]

NjN jsem patriot nVidie a me ATI nepresvedci
jrx (1880)|18.8.2010 17:28
710 rozhodně black edition není.

A nechcu ti do toho kecat dexeere, ale teselací bych opravdu neargumentoval. Podívej se, kolik her ji dnes opravdu využívá. Ano, správně, žádná. Jó super, tak mám v Dirtu2 teselovanou vlajku a panáčky kolem trati. :rolleyes: Podívej se na FPS v tom tvém zázračném unigine benchmarku, kterým něco porovnáváš. 20 FPS, to je teda výhra. :stupid A co z toho plyne? Že je dnes úplně jedno, jaký výkon má ta nebo ta karta při tesselaci, protože ty karty jsou prostě slabé na to, aby to zvládly.

A to že si "patriot nvidie" [SIZE="1"](tohle mě vždycky rozesměje. Vždyť karta je jenom kus plošńáku s pár integráčema a hromadou odporů a kondenzátorů, co je na tom jako k fandění?)[/SIZE] je sice pěkné, ale uvažovat o GTX480 (a ještě říkat, že bude nějaká 2.0 verze s 512 cuda cores a menší spotřebou...) je opravdu hloupé. GTX460 by byla do tvé sestavy tak akorát. A ani nemusíš kupovat nový zdroj (i když to bys nemusel ani tak, ten HX450 by to zvládnout měl)
Richmond (8084)|18.8.2010 17:29
[quote=Smeli;396005]...[/quote]
Tak já ti nevím, ale anketa je jedna věc a realita může být věc druhá. Oba víme, jak by měla taková směrodatná anketa vypadat a kdo by v ní měl hlasovat... Já tu nijak nevyzdvihuju nV do nebes - sám třeba dávám pouze referenční karty nebo ty u kterých mám právě tu regulaci odskoušenou a na nějakou tu stovku nehraju - a nemám s regulací problém... Batman si navíc někdě vysloužil titul propadák roku což mě poněkud zarazilo, ale budiž, nicméně rozdíly mezi PhysX on a off jsou celkem markatní (mlha apod.) - tím neříkám, že by to ATI nezvládla, ale jedním dechem dodávám, že bez nV si to jednoduchým způsobem na takových detailech prostě neužiješ ;)

edit: jinak samozřejmě souhlas jak s tim silnějším cpu (já měl i7 920 + 480 a snesla by rozhodně silnější cpu) nebo spíš pro tu 1GB 460 - nemusí upgradovat půlku pc...

edit2: samozřejmě je menší zlo mít šanci všimnout se neregulujícího se větráčku než přinést novou kartu, která se ani nezapne...
Smeli (2302)|18.8.2010 17:30
Chlapečku hloupoučký, pokud vyjde GTX480 s plně aktivním GPU, tak její výkon se sice zvedne, ale s tím půjde nahoru i spotřeba, hluk a teploty. GF100 se už dávno nevyrábí a stačí umět sečíst si 1 a 1 abys věděl proč (ne, tři to opravdu není).
Jinak, co si tak projít pár recenzí než tady mávat videjky z YT? Podívat se na to, jak si vede karta s jakým CPU a oproti jiným GPU. Pro tvou představu, rozdíl mezi C2D 2,4GHz a i7 2,6GHz např. ve SC2, SC:C nebo Armě2 dělá cca 20%.

Ovšem, pokud máš nadále tendenci kvákat, jdi a kup si GTX480 dokud jsou (ono je to tak žhavé zboží že mizí přímo před očima :rolleyes:) a užívej si výkonu někde na úrovni HD5850/GTX470 jen kvůli své pravdě ;)

Edit: @Richmond - anketa byla postavená tak, aby o něčem vypovídala. Pro mě z ní vyplynula jedna věc - ani jedny drivery nejsou dokonalé. Já měl ATi vždycky a nikdy sem neměl problém, pár sem jich i nainstaloval a stále bez problémů. Taky nějakou tu NV a taktéž, vše fungovalo. Naproti tomu kámoš třeba neuvěřitelně bojoval s 9600Pro a drivery, pak koupil 6600GT a byl spokojen, pak 7600GT a znova trable... Je to prostě jen o lidech a kombinacích
kevin00 (10238)|18.8.2010 17:30
[quote=Deexer;396016]NjN jsem patriot nVidie a me ATI nepresvedci[/quote]

To že jsi omezen neznamená, že máš právo hlásit do světa takovéto bludy.
A ještě bych rád poprosil o vysvětlení, proč grafické karty ATI neumí teselaci (a nejen to). Prosím "po lopatě" jsem hlupák, co občas někam nainstaluje ATInu, tak bych byl rád poučen. Děkuji
Richmond (8084)|18.8.2010 17:51
[quote=Smeli;396021]
Edit: @Richmond - anketa byla postavená tak, aby o něčem vypovídala. Pro mě z ní vyplynula jedna věc - ani jedny drivery nejsou dokonalé. Já měl ATi vždycky a nikdy sem neměl problém, pár sem jich i nainstaloval a stále bez problémů. Taky nějakou tu NV a taktéž, vše fungovalo. Naproti tomu kámoš třeba neuvěřitelně bojoval s 9600Pro a drivery, pak koupil 6600GT a byl spokojen, pak 7600GT a znova trable... Je to prostě jen o lidech a kombinacích[/quote]
Já měl vždy oba tábory, v minulosti spíš ATIny a měl jsem je i radši, od 8800 výš se situace otočila o 180. Anketa je sice pěkná, ale taky by chtělo menší průzkum kolik těch lidí je BFU a kolik ne + stejný počet respondentů na každé "straně" ;) Vzhledem k tomu, že mi projde pár pc denně pod rukama si troufám tvrdit, že nový ATIny jsou skvělým poměrem výkon/cena vhodné do univerzálních sestav, ale taky jsem jich již několik desítek vracel páč byly mrtvý a když na to musím držet rok záruku navíc se mi ani trochu nelíbí. Věř nebo ne tak tohle se mi s nV v tý samý cenový moc často nestává (9800-GTS250 byly porchový, ale rozhodně ne takhle). Co se týče ovladačů tak se mi ještě u nV nestalo, abych ovladače nenainstaloval (včetně notesů) u ATI již několikrát. A takhle můžu pokračovat... Když na to kouknu z mého hlediska řekněmě průměrně vzdělaného uživatele pc tak bych si ATInu pořídil jen v tý době, kdy nV neměla odpověď + 2 měsíce na slevnění nV karet což už dneska je... a nebo v případě, že bych měl hluboko do kapsy a smířil bych se s rizikem reklamace ;) Nicméně já občas nějaký to video/render na pc používám takže nV je pro mě lepší volbou a proto bych jí taky doporučil...
Deexer (365)|18.8.2010 18:00
[quote=kevin00;396022]To že jsi omezen neznamená, že máš právo hlásit do světa takovéto bludy.
A ještě bych rád poprosil o vysvětlení, proč grafické karty ATI neumí teselaci (a nejen to). Prosím "po lopatě" jsem hlupák, co občas někam nainstaluje ATInu, tak bych byl rád poučen. Děkuji[/quote]

Uz jsem si obednal AMD x6 novej zdroj Zotac GTX 480

Njn asi si o tom nic necet neboli spis sem pouzil silne slovo "neumi" (umi ale totalne 0 oproti karte s jadrem fermi co umi lip pracovat s telesaci nevim vic co bych k tomu vic rek)

BTW: jestli mam pravo na to nebo ono tak o to se nestarej neporusuju pravidla a zijem v demokracii
kevin00 (10238)|18.8.2010 18:04
[quote=Deexer;396035]Njn asi si o tom nic necet neboli spis sem pouzil silne slovo "neumi" (umi ale totalne 0 oproti karte s jadrem fermi co umi lip pracovat s telesaci nevim vic co bych k tomu vic rek)[/quote]

Co říci k nesmyslu, že ....
jrx (1880)|18.8.2010 18:06
[quote=Deexer;396035]fermi co umi lip pracovat s telesaci[/quote]

:D:D:D Myslíš líp pracovat, jako že dá celých 25fps v unigine? Ty prostě nepochopíš, že dnešní grafické karty jsou prostě na full scene tesselaci moc slabé, co? A ukaž mi hru, kde takovou míru tesselace najdeš. Ano, nikde.
Deexer (365)|18.8.2010 18:08
[quote=Jiri@tncm;396043]:D:D:D Myslíš líp pracovat, jako že dá celých 25fps v unigine? Ty prostě nepochopíš, že dnešní grafické karty jsou prostě na full scene tesselaci moc slabé, co? A ukaž mi hru, kde takovou míru tesselace najdeš. Ano, nikde.[/quote]

O tom se ted nebavim ja beru ted hru (kdyby vyuzivala na100% teleseci) ne ted to je mi jasny ze vyuziti je minimalni predtim sem to psal i sam
jrx (1880)|18.8.2010 18:10
[quote=Deexer;396045]O tom se ted nebavim ja beru ted hru (kdyby vyuzivala na100% teleseci) ne ted to je mi jasny ze vyuziti je minimalni predtim sem to psal i sam[/quote]

Kdyby dnes nebo za rok využívala nějaká hra "100% tesselaci", GTX480 s ní nehne ani kdyby měla 640 cuda cores a 2GHz na jádře. Viz. Unigine bench.
kevin00 (10238)|18.8.2010 18:11
[quote=Deexer;396045]O tom se ted nebavim ja beru ted hru (kdyby vyuzivala na100% teleseci) ne ted to je mi jasny ze vyuziti je minimalni predtim sem to psal i sam[/quote]

Až bude vydána hra, která na 100 % využije telesaci, tak ta tvoje "souper trouper" GTX480 bude herka a stejně ji nedá na plné detaily nedá ;) ... :slug
Deexer (365)|18.8.2010 18:12
uz jsme to vyresili kapku agresivne ale prece:D kazdopadne dik
aspon za ten CPU

asi jo jasny no no kazdopadne jsem se kapku rozvastnil

vzdycky jste mi tady poradili dobre mam od vas spoustu vyresenejch problemu s pc proc se s vama hadam? :D
16cmfan (2153)|18.8.2010 18:14
[quote=Deexer;395841]Čus potřebuju probrat co dnes koupit za grafickou kartu.

Přemýšlím o GTX480

Jen právě bych se chtěl zeptat, mám počkat? Jelikož se mi zdá ještě GK nedodělaná, ale ATI nechi némá psyhX, CUDA a hlavně telesaci. Bid' zatím není vůbec využíváná. Pořát je 5870 slabší a to přitom GTX480 neběží na celé jádro jak směšné.
[/quote]

No čo ktomu povedať, typické... "opýtam sa a aj tak nedám na rady iných"

Toto je ešte lepšie: [quote]O tom se ted nebavim ja beru ted hru (kdyby vyuzivala na100% teleseci) ne ted to je mi jasny ze vyuziti je minimalni predtim sem to psal i sam[/quote]

V dobe, keď bude v hrách využívaná teselácia v takej miere, ako je dnes DirectX 9c a 10, tak už ta grafika bude stará.. a hl. ušetrené peniaze si mohol využiť niekde inde, pretože nevidim dôvod si kupovať zas´ nový zdroj a grafiku s 6 jadrovým procákom. Ak sa smiem s dovolením opýtať - využitie PC ? Programovanie, strihanie videa, úprava fotiek alebo Rendering ? Tak to zatiaľ vyzerá...
Deexer (365)|18.8.2010 18:16
[quote=16cmfan;396049]No čo ktomu povedať, typické... "opýtam sa a aj tak nedám na rady iných"

Toto je ešte lepšie:

V dobe, keď bude v hrách využívaná teselácia v takej miere, ako je dnes DirectX 9c a 10, tak už ta grafika bude stará.. a hl. ušetrené peniaze si mohol využiť niekde inde, pretože nevidim dôvod si kupovať zas´ nový zdroj a grafiku s 6 jadrovým procákom. Ak sa smiem s dovolením opýtať - využitie PC ? Programovanie, strihanie videa, úprava fotiek alebo Rendering ? Tak to zatiaľ vyzerá...[/quote]

Pracuju s grafikou videem (a kdyz parim tak jedine na FULL kdyz to jde )

Planuju vyuzit i 3D vision ale nevim zda to pujde s jednou grafikou na dobre datajli
jrx (1880)|18.8.2010 18:17
Btw. předpokládám dobře, že si objednal ten TX 750? Jako zdroj to není špatný, ok, ale už jen ten pocit, že mám doma něco co vyjelo z továrny CWT mi nahání hrůzu ;)
Deexer (365)|18.8.2010 18:20
[quote=Jiri@tncm;396051]ok, ale už jen ten pocit, že mám doma něco co vyjelo z továrny CWT mi nahání hrůzu ;)[/quote]

Ja mam corsair a nejak stim sem nikdy nemel problem nevim tak jak jsme tady cet enermax taky dokaze odejit jak tady nekdo psal na forum
16cmfan (2153)|18.8.2010 18:21
[quote=Deexer;396050]Pracuju s grafikou videem (a kdyz parim tak jedine na FULL kdyz to jde )
Planuju vyuzit i 3D vision ale nevim zda to pujde s jednou grafikou na dobre datajli[/quote]
Jaký máte monitor ?
[quote=Jiri@tncm;396051]Btw. předpokládám dobře, že si objednal ten TX 750? Jako zdroj to není špatný, ok, ale už jen ten pocit, že mám doma něco co vyjelo z továrny CWT mi nahání hrůzu ;)[/quote]

:thumb To ma nenapadlo :D
jrx (1880)|18.8.2010 18:22
[quote=Deexer;396054]Ja mam corsair a nejak stim sem nikdy nemel problem[/quote]

To bude asi tím, že tvůj corsair je vyráběný Seasonicem, kdežto TX 750 ne. Znovu opakuju, že ten zdroj špatný vůbec není, ale ale... :p
Richmond (8084)|18.8.2010 18:24
[quote=Deexer;396054]Ja mam corsair a nejak stim sem nikdy nemel problem nevim tak jak jsme tady cet enermax taky dokaze odejit jak tady nekdo psal na forum[/quote]
Jenomže Enermax není CWT to za prvé, za druhé je tu třeba taky Seasonic Xseries...

Pokud se rozhodneš pro 3D Vision tak s klidem můžu říct, že i ten Alienware za 11k stojí barvama za prd, samozřejmě fps jde zhruba o polovinu dolu... Ale pohled je na to krásnej, to zas jako jo (bohužel brýle jsou k tomu jen jedny)
Deexer (365)|18.8.2010 18:28
[quote=16cmfan;396055]Jaký máte monitor ?


[/quote]

LCD Samsung 2233RZ


[quote=Richmond;396063]Jenomže Enermax není CWT to za prvé, za druhé je tu třeba taky Seasonic Xseries...

Pokud se rozhodneš pro 3D Vision tak s klidem můžu říct, že i ten Alienware za 11k stojí barvama za prd, samozřejmě fps jde zhruba o polovinu dolu... Ale pohled je na to krásnej, to zas jako jo (bohužel brýle jsou k tomu jen jedny)[/quote]


Proto rikam mozna(nejprve bych si to urcite radci pujcil) ja taky od toho moc necekam zazrak
Richmond (8084)|18.8.2010 18:35
[quote=Deexer;396065]Proto rikam mozna(nejprve bych si to urcite radci pujcil) ja taky od toho moc necekam zazrak[/quote]
Ono je to jedno s druhym - buď barvy a úhly nebo rychlá odezva.

edit: jinak ten Samsung je o dost horší než ten Alienware, ale zas jsou u něj brejle...
Deexer (365)|18.8.2010 18:36
[quote=Richmond;396071]Ono je to jedno s druhym - buď barvy a úhly nebo rychlá odezva.[/quote]

No pokud to bude celkove hodne spatny tak to kupovat nebudu. Muzu precixt X recenzi ale stejne neni nad to si to vyzkouset sam.
Deexer (365)|18.8.2010 18:39
[quote=Jiri@tncm;396061]To bude asi tím, že tvůj corsair je vyráběný Seasonicem, kdežto TX 750 ne. Znovu opakuju, že ten zdroj špatný vůbec není, ale ale... :p[/quote]

Muzes mi todle vysvetlit? :D Jakt to ze ejden Coirsair je vyraben tim a jinej zas tim

Me stejne prijde ze ten vnitrek delaj 2 firmy a nalepej tomu akor jinou znacku (jako jestli je ten zdroj hodne nejak rizikovej klidne ho preobednam)
jrx (1880)|18.8.2010 18:42
[quote=Deexer;396075]Muzes mi todle vysvetlit? :D Jakt to ze ejden Coirsair je vyraben tim a jinej zas tim[/quote]

Nemůžu, protože sám nevím, proč se k tomu Corsair rozhodl, některé modely si nechat dělat v Seasonicu a některé v Channel Well Technologies. :idea
Richmond (8084)|18.8.2010 18:44
[quote=Deexer;396072]No pokud to bude celkove hodne spatny tak to kupovat nebudu. Muzu precixt X recenzi ale stejne neni nad to si to vyzkouset sam.[/quote]
No moment, snad vidíš sám co ten monitor dělá (zejména levá strana) ne? Samozřejmě na to rozlišení ti s klidem postačí i GTX460 (já na tom fullHD Alienwaru zkoušel GTX285 a žádnej problém s fps)
Deexer (365)|18.8.2010 18:48
[quote=Jiri@tncm;396076]Nemůžu, protože sám nevím, proč se k tomu Corsair rozhodl, některé modely si nechat dělat v Seasonicu a některé v Channel Well Technologies. :idea[/quote]

Coze oni chtej skrachovat? proc si nechaj dobrovolne znehodnocovat svoji zancku ?

Nevis jaky modely tam vsechny delaj ? Protoze todle je fakt EPIC FAIL a todle me fakt prekvapuje od corsaira
16cmfan (2153)|18.8.2010 18:50
[quote=Deexer;396078]Coze oni chtej skrachovat? proc si nechaj dobrovolne znehodnocovat svoji zancku ?

Nevis jaky modely tam vsechny delaj ? Protoze todle je fakt EPIC FAIL a todle me fakt prekvapuje od corsaira[/quote]

Corsair HX520W ... SEA SONIC ELECTRONICS CO LTD
Corsair HX620W ... SEA SONIC ELECTRONICS CO LTD
Corsair VX450 ... SEA SONIC ELECTRONICS CO LTD
Corsair VX550 ... CHANNEL WELL TECHNOLOGY CO LTD
Corsair TX650 ... SEA SONIC ELECTRONICS CO LTD
Corsair TX750 ... CHANNEL WELL TECHNOLOGY CO LTD
Corsair HX1000W ... CHANNEL WELL TECHNOLOGY CO LTD
Deexer (365)|18.8.2010 18:54
[quote=16cmfan;396079]Corsair HX520W ... SEA SONIC ELECTRONICS CO LTD
Corsair HX620W ... SEA SONIC ELECTRONICS CO LTD
Corsair VX450 ... SEA SONIC ELECTRONICS CO LTD
Corsair VX550 ... CHANNEL WELL TECHNOLOGY CO LTD
Corsair TX650 ... SEA SONIC ELECTRONICS CO LTD
Corsair TX750 ... CHANNEL WELL TECHNOLOGY CO LTD
Corsair HX1000W ... CHANNEL WELL TECHNOLOGY CO LTD[/quote]

Dik moc aha tak to mas pravdu no ja mam od Seasonicu :D

kazdopadne nechapu Corsaira proc to nenecha delat od jednoho vyrobce

BTW: kazdopadne to vyvetluje proc tydle modely nejsou moc prodejny :D v alze je napriklad vubec nemaj (maj ale ne skladem)

Tendle uz je v poradku?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
16cmfan (2153)|18.8.2010 18:55
[quote=Deexer;396081]Dik moc aha tak to mas pravdu no ja mam od Seasonicu :D

kazdopadne nechapu Corsaira proc to nenecha delat od jednoho vyrobce

BTW: kazdopadne to vyvetluje proc tydle modely nejsou moc prodejny :D v alze je napriklad vubec nemaj (maj ale ne skladem)

Tendle uz je v poradku?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

Stačila by aj 650w verzia
Deexer (365)|18.8.2010 18:57
[quote=Richmond;396077]No moment, snad vidíš sám co ten monitor dělá (zejména levá strana) ne? Samozřejmě na to rozlišení ti s klidem postačí i GTX460 (já na tom fullHD Alienwaru zkoušel GTX285 a žádnej problém s fps)[/quote]

No uvidim... a ty ses stim 3Dvison celkove spokojen?
Deexer (365)|18.8.2010 19:00
[quote=16cmfan;396082]Stačila by aj 650w verzia[/quote]

NjN jenze ja uz jsem vystresovanej stim jak kazdej plasi v recenzich ze GTX 480 strasne zere, ze si pri fullvykonu vzala 600w a v njeaky jiny zas, ze je to premrsteny a ze si bere cca 450w. (Tak jsem to nechtel risknout aby mi to pak nestihal zdroj nebo abych ho nemel na doraz a nepretezoval bych ho. )

Pokud samorejme bohate staci 650w budu jen rad usetrim
Richmond (8084)|18.8.2010 19:08
[quote=Deexer;396083]No uvidim... a ty ses stim 3Dvison celkove spokojen?[/quote]
Já to tu měl před Vánoci (notes + Samsung) a celkem mě to nadchlo, pak toho Alienwara po Vánocích a ten je o třídu lepší než ten Samsung.
Kdybych hrál hry tak bych nic jinýho nechtěl (s bolestí očí jsem neměl problém ani přes noc), GRID na tom vypadal úžasně, v Quaku jsem jsi musel trochu zvykat na referenční zaměřovač, v některých hrách je nutné nstavovat kolečkem menší hloubku, ale jinak moc pěkněj zážitek. Mít zbytečný peníze na extra monitor nebo tolik času na hry tak bych do toho šel hned (pro mě osobně bude 3d spíš jako doplněk v moment kdy budou mít 3d monitory takový barvy a úhly jako SPVA/SIPS monitory ;))
jrx (1880)|18.8.2010 19:10
[quote=Deexer;396084]Pokud samorejme bohate staci 650w budu jen rad usetrim[/quote]

Stačí až nad hlavu. Kdyby ta karta žrala 450-600W, tak ten chladič na tom musel být velký jak celá tvoje skříň.
Deexer (365)|18.8.2010 19:24
[quote=Richmond;396085]Já to tu měl před Vánoci (notes + Samsung) a celkem mě to nadchlo, pak toho Alienwara po Vánocích a ten je o třídu lepší než ten Samsung.
Kdybych hrál hry tak bych nic jinýho nechtěl (s bolestí očí jsem neměl problém ani přes noc), GRID na tom vypadal úžasně, v Quaku jsem jsi musel trochu zvykat na referenční zaměřovač, v některých hrách je nutné nstavovat kolečkem menší hloubku, ale jinak moc pěkněj zážitek. Mít zbytečný peníze na extra monitor nebo tolik času na hry tak bych do toho šel hned (pro mě osobně bude 3d spíš jako doplněk v moment kdy budou mít 3d monitory takový barvy a úhly jako SPVA/SIPS monitory ;))[/quote]

Tak ono to tak drahy neni ta sestava bez toho monitoru kazdopadne monitor na to staci jakejkoli ne? To snad bylo driv uplne ta prvni verze ze vyzadovala 3Dmonitor. (Ja opravdu todle moc zatim nevim nejak jsem nezjistoval detajli okolo 3Dvison.) Kazdopadne kde jsem to zkousel poprve to bylo na invexu kde to byla uplne novinka hral jsme na tom UT3 a docela pekny spise bych ale preferoval zavody na to.

Kazdopadne tam bude ale asi problem s tou frekvenci u tech "normalnich" monitoru.

[quote=Jiri@tncm;396088]Stačí až nad hlavu. Kdyby ta karta žrala 450-600W, tak ten chladič na tom musel být velký jak celá tvoje skříň.[/quote]

I treba kombinaci AMD x6 nebo x4 ta GTX 480 nebo 460 2xHDD atd... to fakt ten 650w je akorad? (V tomdle se opravdu moc neorientuju protoze nikdy jsem nezkousel nejak merit kolik si cela sestava bere pri hrani atd...)
jrx (1880)|18.8.2010 19:31
[quote=Deexer;396096]I treba kombinaci AMD x6 nebo x4 ta GTX 480 nebo 460 2xHDD atd... to fakt ten 650w je akorad? (V tomdle se opravdu moc neorientuju protoze nikdy jsem nezkousel nejak merit kolik si cela sestava bere pri hrani atd...)[/quote]

Tak jistě, zdroj snad napájí celou sestavu, tak asi neříkám že bude stačit jenom pro grafiku a zbytek se nehne :slug Opravdu opravdu stačí.
Richmond (8084)|18.8.2010 19:31
[quote=Deexer;396096]To snad bylo driv uplne ta prvni verze ze vyzadovala 3Dmonitor.[/quote]
Ne, i první verze vyžadovali monitor se 120Hz (tehdá ještě CRT + GF2Ti) ;) Akorát tam byl ještě problém s tím, že monitor stál kolem 30tis (Eizo/iiyama)