Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zamrzání PC s deskou Asus P5N-D nForce 750i SLI

Logout (4018)|19.9.2010 17:47
zuzu:
Zkusil bych stáhnout nějakou live distribuci unixu a pracovat nějakou dobu v ní, by si opravdu vyloučila softwarovou chybu, popř. nějaký divný chování pevnýho disku. Disk po čas testu odpoj.

Iceboss:
BIOS bych pro příště osobně radši neflashoval. Pokud to do nějaký doby běželo Ok, tak přeci se ten bios najednou nemoh "pokazit". Naopak pokud je to HW chyba, tak je flashování nebezpečný (kousne se to uprostřed a seš, no tam.... :-))

Georginek: co to tu šíříš za bludy o standby stavech? S1 rozhodně NENÍ uložení obsahu RAM na HDD.
http://blogs.msdn.com/b/omars/archive/2004/05/11/129553.aspx
zzuzu22 (131)|19.9.2010 18:14
nj... ale má to 2 problémy.

1) mám jen 1 HDD
2) mám USB modem

Teď jsem dokončila opět test pomocí HDD Tune. Vždycky, když HDD testuju pomocí různých toolů, jede to v poho. Ale jakmile začnu něco dělat třeba na netu nebo pouštět hudbu, opět se objeví adapi a disk errory a komp se zmrazí.

Dneska jsem se koukala dovnitřku PC (právě kvůli ideport4 erroru) a přišla jsem na to, že k DVD-Romům byl připojen IDE HDD kabel. Tak jsem ho vyměnila za CD-Rom kabel. Taky jsem zkoušela jiný kabel od zdroje k HDD a přepojit SATA kabel do jiného portu. Bohužel, stále nic. Akorát teď při startu mi BIOS nebeepne. Ale Windows se v poho zapne.
Logout (4018)|19.9.2010 18:38
Všechny IDE zařízení maj stejnej kabel... teda přesnějc existujou dva typy kabelu 40žil a 80žil, ale ten 40žilovej se už pěknou dobu nepoužívá a určitě u desky přiloženej nebyl. V každym případě i kdyby byl blbě, tak by nanejvejš blblo čtení z CDčka.

Live CD linuxu se dá právě spustit z CD. Existujou i minimalistický distribuce typu Damn small linux nebo puppy linux s velikostí řádově 100MB (DSL má ještě míň), to by mělo jít za chvíli stáhnout i přes ADSL.

Další, jestlis nezkoušela, bych udělal vyndat úplně všechno z desky, mimo porcesoru a headrů (USB, diodky, reset a vypínač, frontend autio)
vrátit jednu paměť, grafiku a harddisk a nabootovat tak.
Taky jestlis nezoušela, tak jinej SATA kabel, ty jsou zrovna poměrně poruchový...

Zkoušelas taky nějaký zátěžový testy na procesor? Např. prime?
zzuzu22 (131)|19.9.2010 21:34
Ok. Vyzkouším to Damn Small Linux a uvidíme.

Všechno už jsem zkoušela odpojit, problém zůstal.

Zkoušela jsem dohromady 2 SATA kabely. A stále nic.

Prime jsem teď zpustila. Poprvé jsem zkusila zmáčknout ctrl+alt+delete po asi hoďce, abych se podívala do Task manageru. To mi vyhodilo BSOD.

Kód chyby 100000c5, parametr1 00000004, parametr2 00000002, parametr3 00000001, parametr4 8054bfd2.

Když je PC v klidu, vše je ok. Žádné chyby v Event Vieweru. Ale jakmile na tom člověk začne něco dělat (např. koukak na Megavideo), už to začne mrazit.

edit: teď jsem odeslala odpověď a tak na 5 vteřin to zamrzlo. Tentokrát v EV nic nebylo (a PRIME nejede :P)
zzuzu22 (131)|20.9.2010 12:38
Damn Small Linux jel v pohodě... doufám.

Koukla jsem, co způsobylo tu chybu - byl to ESET. Odinstalován. Problém přetrvává.

Teď když se PC sekne, tak už se po pár minutkách nerozmrazí. Zůstane zmrazené.

Je nějaká možnost, jak zjistit, co je IDEport 4? Na IDE mám jen 2 mechaniky. HDD jede přes SATA. MB má pouze jeden IDE port.
Logout (4018)|20.9.2010 13:25
Hmmmm.... Jestli jel linux v pohodě, tak to může bejt nějaká softwarová věc, asi drivery.
To se na dálku radí těžko - v tomdle případě bych zkusil reinstalovat úplně čistý winy bez driverů, zkusit jestli běhaj a jestli jo, tak pomalu přidávat nejnovější drivery (ne ty z CD k desce).
Ale taky je možný, že v tom linuxu se nepoužíval zrovna ten kus HW. Zkoušelas v tom linuxu i něco náročnějšího (např. koukat na video)?

Druhá možnost je disk. Zkus sem dát ještě jeden screenshot ze smartu, jestli se tam nějaká hodnota nemění (větší rychlostí)?
Předpokládám, že druhej disk doma nemáš, bys to vyzkoušela s ním....

IDE port 4 na desce s jedním ide není :-) Kde se to o něm zmiňuje?
zzuzu22 (131)|21.9.2010 17:44
Čisté vokna bez driverů jsem zkoušela.

Náročnější... bohužel ne. Nějak se v tom neorientuju.

Tady to je:



mno, píše to tu:



Teď jsem odpojila jednu mechaniku a když něco z ní "stahuju", tak se mi internet i samotné stahování z CD dost zpomalí.
Snímání-1.jpg Snímání-2.jpg
zzuzu22 (131)|24.9.2010 08:36
Tak přináším nejnovější informace.

Koupila jsem nový HDD. A hle... problém přetrvává. Takže vezu PC zpět do CC. Takže tím bych asi řekla, že to opravdu byla ZD.
lama z 3nca (1)|2.1.2011 23:28
problém vyřešen?
jestli ano, proč nedáno info..
a co zdroj? co jeho stabilita?