Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CM Stacker 830 EVO nebo co jiného? Poradíte?

Kanuch (23)|10.4.2007 13:16
Ahoj,

v současné době vybírám novou skříň a nevím, kterou vybrat. Cenou bych nechtěl jít přes 7.000 Kč. Na seznamu mi visí:
Cooler Master Stacker 830 Evo
Cooler Master Mystique 632
A+ Case X Blade
Antec Performance P 180 SE
Gigabyte 3D Aurora 570
Silverstone SST TJ 06 B

Už jsem přečetl tolik recenzí, že jsem se zacyklil a jsem zase na začátku. Poradíte, kterou ano či ne, dle vlastních zkušeností? Mělo by tam bát dost místa na 8800 GTX, Scythe Ninja nebo Noctua NH-U12F. Čekám na slevnění procesorů od Intelu a mám ještě dva tři týdny čas na výběr. Díky předem za názory a případné další tipy.
tequilla (1015)|10.4.2007 13:51
A o skrini od LIAN-LI jsi neuvazoval? Priklady zde: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Kanuch (23)|10.4.2007 15:04
Přiznám se, že tam jsem se trochu bál ceny. Ale když se na ně dívám teď, tak ta PC 101 A nebo PC G 70 A vypadají slušně. V čem by byly lepší než např. Stacker?
Jedním z detailů, který mne zajímá, jsou přední USB vstupy - chtěl bych je mít nahoře na skříni, rsep. alespoň v horní části, určitě ne dole.
tequilla (1015)|10.4.2007 15:19
Obe Lian-Li maji USB nahore (PC G 70 A) volne pristupne, (PC 101 A) pod odklapeci krytkou (lze nechat samozrejme otevrene porad). Pouze V 1000 A ma USB porty az dole. Rozdil mezi Lian-Li a CoolerMasterem je zhruba stejny jako mezi Mercedesem a Skodovkou (byt oktavii nebo superbem). V teto cenove kategorii ale spis bude zalezet i na osobnich sympatiich k danemu designu skrine. U Lian-Li se nemusis obavat, ze v pripade pozdejsiho prodeje pujde nejak razantne dolu.
Kanuch (23)|10.4.2007 19:34
[QUOTE=tequilla]Rozdil mezi Lian-Li a CoolerMasterem je zhruba stejny jako mezi Mercedesem a Skodovkou (byt oktavii nebo superbem). V teto cenove kategorii ale spis bude zalezet i na osobnich sympatiich k danemu designu skrine. U Lian-Li se nemusis obavat, ze v pripade pozdejsiho prodeje pujde nejak razantne dolu.[/QUOTE]

Díval jsem se na Lian Li PC 101, ta vypadá dobře. Ale jak s tím srovnáním CM vs. Lian-Li (Mercedes vs. Superb), co konkrétně je reálný rozdíl a výhoda pro Lian a co jen marketing či značka?

Stacker získal nějaké ceny v testech, např. Best PC chasis 2006 u Hardware.info, o té konkrétní Lian-Li jsem toho zatím moc nenašel ani na jejich webu. Ale nechám se rád poučit, zdá se, že je znáš.
tequilla (1015)|11.4.2007 10:35
Snazil jsem se ti jen ukazat, ze existuje i jina moznost, nez ty, ktere jsi mel napsane ze zacatku (ne ze bych te chtel znovu zacyklit :)). Vyber case je do velke miry subjektivni zalezitosti, kde zalezi take hodne na to, zda se i design libi a nebo ne. Popravde receno jsem na Lian-Li stavel jen jednou, protoze bohuzel malokdo je ochotny dat takovou castku za skrin a misto toho radeji investuje do vykonejsich komponentu. Tehdy me ta skrin tehdy proste nadchla a s jistotou vim, do ceho dam svou pristi sestavicku...Od jinyho cloveka mam take zprostredkovane velmi pozitivni zkusenosti - ten dokonce uz dvakrat zmenil streva, ale case mu zustava stale stejna. Ale ted fakta:

Coolermaster Stacker
(+) ATX/BTX kompatibilni (format BTX je ale stejne uz mrtvej)
(+) az 9 ventilatoru
(+) spousta mista
(+++) vyborna instalace
(--) diskutabilni prinos 4 ventilatoru na bocnici (cti temer zadnej teplotni efekt, krome hluku)
(-) box na HDD neni dobre resenej (spatna perforace a malo mista mezi disky)
(-) vysavac prachu z celeho pokoje
(-) subjektivni minus = nelibi se mi design

Lian-Li
(+) netradicne resena koncepce, ale funkcni (aby ne, kdyz delaj skrine hafu let)
(+) idealni na stavbu ticheho pc
(+) subjektivni plus = libi se mi design
(+) nebude ztracet casem na hodnote
(-) mensi nez Stacker
(--) predni ventilator je pri zavrenych dvirkach spise na okrasu
(-) disky nemaji primy kontakt se skrini - horsi chlazeni
Kanuch (23)|11.4.2007 16:22
Díky za ochotu a vysvětlení. Já se přiznám, že spíš než design mě zajímá funkce (i když dobrý design by měl znamenat i dobrou funkci).
Nakolik bude složitější to složit do Lian-Li, s ohledem na netradiční koncepci? Tvoje zkušenosti?
tequilla (1015)|11.4.2007 16:31
Zase o tolik tezsi to nebude, rozhodne to nebude tezsi nez skladat nejakou klasiku. Vice o teto bedne treba na http://www.silentpcreview.com/article632-page1.html
ICEBOSS (3435)|12.4.2007 11:34
[quote=Kanuch]Díky za ochotu a vysvětlení. Já se přiznám, že spíš než design mě zajímá funkce (i když dobrý design by měl znamenat i dobrou funkci).
Nakolik bude složitější to složit do Lian-Li, s ohledem na netradiční koncepci? Tvoje zkušenosti?[/quote]
myslim ze to mozna bude i jednodussi :D
SmartMole (297)|12.4.2007 11:54
Kdybych si v současné době kupoval drahou skříň, tak bych jednoznačně bral SilverStone SST-TJ09B-W.
Kanuch (23)|12.4.2007 13:07
Jenže ten SST TJ 09B-W je za 270 euro, Lian-Li A10A je za 200 euro na caseking.de. A to je taky argument, ne?
SmartMole (297)|12.4.2007 13:36
Samozřejmě je to argument, ale to si musíte zhodnotit Vy. S tímto Vám nepomůžu. Ta Silverstone mi přijde jako ideální skříň, cena už je druhá věc...:-)
Kanuch (23)|12.4.2007 14:11
Tak už jsem to objednal. Jen aby to dorazilo včas a v pořádku.

Díky za rady a ochotu se tomuto tématu věnovat.
hawkeye9898 (818)|13.4.2009 23:48
pozri si aj zalman GS1000 - neni to full hlinik ale je super
popripade Antec P182 alebo 180,Antec Twelve Hundred...alebo Lian Li ale tie sa mne osobne nepacia

edit: zaspal som dobu :) bednu si si uz objednal :)
husky14 (4214)|14.4.2009 06:32
[QUOTE=hawkeye9898;239024]edit: zaspal som dobu :) bednu si si uz objednal :)[/QUOTE]Ten thread je dva roky starej :mistake
hawkeye9898 (818)|14.4.2009 20:52
[QUOTE=husky14;239044]Ten thread je dva roky starej :mistake[/QUOTE]


:mistake

a kua tak teraz som si dal :(
datum som si nejako nevsimol a myslel som ze ked to je v poradi 3 thread tak je aktivny este

sry