Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

9600Gt vs PCI-16x ?

MMKS (14)|8.9.2010 11:07
Z inzerátu jsem dostal (píšů schválně, protože jsem si domluvil úplně jinou GK) 9600GT. Karta má samozřejmě přídavné 6pin napájení. Ale i když jsem kartu složitě přes redukci (SATA na 2x molex a z toho 2x molex na 6pin) napojil, nestalo se vůbec nic. Počítač pípal stejně, jako bez napojení redukce do karty a vůbec nic ani větrák zdroje se nerozběhlo.
Kartu jsem zkoušel u známého, který má jinak HD4870 a zdroj snad 600w ale zase ani ťuk.
Na jednom zahraničním foru sjem se ale dočetl o problému speciálně s touto kartou vs slot PCI -1.0 (a snad i 1.1) s tím, že karta je blbě postavená a bere většinu šťávy ze slotu a z kabelu pak už moc neumí. Prý musel kartu vracet.
Jinde ale člověk čte, že kompatibilita je 100% a že jiná hodnota napájení mezi sloty je blbost.
Je mě divné, že karta nevykazuje žádnou závadu, nesmrdí atd, ale přitom se nespustí vůbec nic, po zapojení není ani zahřátá.
johny__g (6387)|8.9.2010 11:14
Předpokládám že ten známý má nějakou novější desku, s verzí PCI-E aspoň 1.1. Řekl bych, že karta je mrtvá. Známého PC se s ní také ani nerozjede? To by mohlo ukazovat na nějaký zkrat v napájecí části karty, ale je to jen laický odhad.
lavjoy (1628)|8.9.2010 11:25
na 90% je karta martvá,jak sem psal v tvým jiným topicu,někdy i karty pípaj a to že se ozve znamená že je nespíš v poho nebot nemá zapnuté přídavné nap. 6ti pin
poku si vše zapnul ja má být a nic se neděje tak je to fakt tou kartou,navíc nenaběhla ani u kámoše takže......
MMKS (14)|8.9.2010 15:30
[quote=johny__g;401106]Předpokládám že ten známý má nějakou novější desku, s verzí PCI-E aspoň 1.1. Řekl bych, že karta je mrtvá. Známého PC se s ní také ani nerozjede? To by mohlo ukazovat na nějaký zkrat v napájecí části karty, ale je to jen laický odhad.[/quote]

desku bohužel nevím, ale PC je staré cca 1,5-2 roky. Zdroj výkoný a po zapojení karty sestava ani neťukla.
johny__g (6387)|8.9.2010 15:57
Tak to vypadá na mrtvou kartu.
speedsnail (4876)|8.9.2010 23:29
Bohužel se podle mě potvrdila varianta s úmyslným zasláním jiné a zcela nefunkční karty místo té HD4670 co jsi chtěl.. Snad se ti to podaří vyřídit.
Halt jsou mezi námi i svině :angry