Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Paměti: měření teploty RAM

Neregistrovaný (0)|11.9.2010 02:15
Tazatel: Tonda

Znění dotazu: Prosím o pomoc,je nějaká utilitka pro měření teploty pamětí po přetaktování?Myslím tím něco,co by se dalo spustit při zatížení pamětí.Děkuji,přivítám jakékoliv rady.
Kozouš (500)|11.9.2010 03:07
Ano existuje.
Jmenuje se to Ruční bezdotykový (infračervený) teploměr či Pistolový bezkontaktní infra teploměr s laserovým ukazovátkem cena okolo 2000CZK (ty jsou vhodné mj i pro měření teplot v PC, profi v ceně 15k+ asi nemají pro tento účel smysl, nicméně jsou přesnější...).
Jinak se samozřejmě teplota RAM měřit nedá, pro odečet teploty musíš mít teplotní čidlo a jelikož jej RAM nemají (bavíme se o klasických RAM pro PC) tak se to musí řešit čidlem externím.
Neregistrovaný (0)|11.9.2010 04:42
[quote=Kozouš;401720]Ano existuje.
Jmenuje se to Ruční bezdotykový (infračervený) teploměr či Pistolový bezkontaktní infra teploměr s laserovým ukazovátkem cena okolo 2000CZK (ty jsou vhodné mj i pro měření teplot v PC, profi v ceně 15k+ asi nemají pro tento účel smysl, nicméně jsou přesnější...).
Jinak se samozřejmě teplota RAM měřit nedá, pro odečet teploty musíš mít teplotní čidlo a jelikož jej RAM nemají (bavíme se o klasických RAM pro PC) tak se to musí řešit čidlem externím.[/quote]

O tom teploměru jsem věděl,ale vzhledem k jeho vysoké ceně jsem myslel na nějaké levné řešení,ale i tak dík.
speedsnail (4876)|11.9.2010 18:33
U operačních pamětí k přehřívání zpravidla nedochází. Pokud tam pouštíš rozumné napětí (DDR2 do 2.2V) neřešil bych to.
Neregistrovaný (0)|11.9.2010 18:56
[quote=speedsnail;401837]U operačních pamětí k přehřívání zpravidla nedochází. Pokud tam pouštíš rozumné napětí (DDR2 do 2.2V) neřešil bych to.[/quote]

no,nejsou to 2,ale 3 a i7 860 a tam bych víc jak 1,65V nepustil,mě šlo o to,že s přetaktováním pamětí nemám moc zkušeností a trochu jsem se obával,abych to nepřehřál,tak jsem je pro jistotu snížil na 1800MHz a časování na 8-8-8-24 a zdá se,že by to mohlo být dobré.Dík všem
speedsnail (4876)|11.9.2010 19:02
Nejzásadnější vliv na teplotu všeho v PC má napětí. Frekvence mnohem menší (i když taky se s vyšší lehce zvyšuje teplota). Každopádně pri 1,65V se ty pameti rozhodne neprehrejou, kdyz se bezne prodavaji modely i s napetim pres 1.8V