Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ATI Radeon HD 4800 Series mrznuti?

ja.tomas (33)|26.9.2010 12:44
ahoj, posledni dobou se mi občas stane že pc zamrzne slyšim jakoby bzukot a přez case vidim že na graficke kartě sviti nějaka červena ledka...stava se to bez větši graficke zatěže klidně normalně ve windows (mam nově nainstalovane win7) ovladače jsem stahl přimo z webu ati vyplněnim OS a jinych parametru mi byl doporučen nějaky pack (70mb) pŕedtim se mi to nestavalo ale kdovi mam po reinstalu teprve chvili...

A dalši věc když už tady pišu: když ve win pŕetahuju složku na jine misto přez jinou složku tak složka s kterou pohybuju jakoby laguje...prostě nechava za sebou stopu...imo by ta graficka karta snad mohla stihat alespon praci ve win....přitom nove hry (starcraft 2) jedou bez problemu...
v menu ATI je temperature 41...ok?

2,60 gigahertz AMD Phenom II X3 710
64-bit ready
MB: Ltd. GA-MA770-UD3
4mega ram
sorry, nemužu najit přesne specifikace sveho PC...snad tohle trochu poskytne představu
edit: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] něco v tomhle duchu :)


děkuji
16cmfan (2153)|26.9.2010 13:18
Je zapojené prídavné napájanie karty? Aké sú teploty? Nedusí niečo GK? Pomohlo by preventívne odfotiť vnútro PC, aby sme mali predstavu. Po softwarovej stránke: V núdzovom režime odinštaluj pomocou programu Driver Sweeper všetky ovládače GK a nainštaluj (samozrejme po reštarte do normálneho režimu najnovšie ovládače, skús ich bez catalystu, len čistý Display driver)
ja.tomas (33)|26.9.2010 14:02
Přidavne napajeni? Koukal jsem dovnitř a krom nomalniho napajeni je tam jenom pichnuty nějaky kablik ktery vychazi z gk (a konči opětk v gk) teplota jak jsem psal je v menu ati overdrive 41+-

softwarově už jsem udělal co jste radil (lagovani složek zustalo...ve win XP to mimochodem nedělalo) snad hlavně PC nebude mrznout.
Dik
16cmfan (2153)|26.9.2010 15:13
Toto by malo ísť zo zdroja (ak to tam nie je, rieši sa to pribalenou redukciou dodávanou k GK) a tento kábel sa napája do vyznačeného miesta na fotke(ty tam budeš mať ale len jeden 6-pin):

Jandaskunk (2330)|26.9.2010 15:51
16cmfan: řekl bych, že to "normální napájení", o kterém mluví ja.tomas bude přídavné napájení, žádné jiné totiž není viditelné (pokud neberem přímo slot). Navíc bych řekl, že bez přídavného napájení by to ani nerozběhl, tady bude problém v něčem jinym.
lavjoy (1628)|26.9.2010 17:28
zkus starší ovladače,popř kartu vyndej-vyčisti,zkontroluj zda-li není na kartě něco podezřelého např. spálený švábík apod,ale nejspíš to bude softwérový nebot karta ve hře je 100% řikáš