Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nastavení AP OvisLink 1120AP

jakub.prouza (3)|26.9.2010 13:23
Potřeboval bych pár rád k nastavení AP. Jelikož jsem totální lama tak na mě musíte pomaleji. Takže... mám doma WiFi síť, ke které potřebuji připojit AP (konkrétně OvisLink Air Live 1120AP), které mám na půdě, do kterého je zapojená externí anténa, kterou mám nasměrovanou přes zahradu do garáže, kde potřebuji jedno pc připojit. Takže otázka je jasná, do jakého modu musím nastavit AP na půdě tak, aby se mi připojilo do Wifi sítě co mám v bytě a přes anténu to posílalo dál ven?
astec (1823)|26.9.2010 13:29
[quote=jakub.prouza;405184]Potřeboval bych pár rád k nastavení AP. Jelikož jsem totální lama tak na mě musíte pomaleji. Takže... mám doma WiFi síť, ke které potřebuji připojit AP (konkrétně OvisLink Air Live 1120AP), které mám na půdě, do kterého je zapojená externí anténa, kterou mám nasměrovanou přes zahradu do garáže, kde potřebuji jedno pc připojit. Takže otázka je jasná, do jakého modu musím nastavit AP na půdě tak, aby se mi připojilo do Wifi sítě co mám v bytě a přes anténu to posílalo dál ven?[/quote]

Jestli jen přeposílat tak bridge
jakub.prouza (3)|26.9.2010 13:31
No napadlo mě to taky ale mám tam možnosti jenom AP a Client. Když mám Client, tak se připojím do sítě ale už to anténou nepřeposílá dál a když mám AP tak sice sítě vidí ale nemám možnost se k nim připojit =(
Rosta43 (154)|26.9.2010 13:37
ten O vis na půdě je připojen jak??? Drátem???
jakub.prouza (3)|26.9.2010 13:40
Ne, ten se tam má bezdrátově připojit na Wifi co je doma a pak to přeposlat dál. Dřív jsem to měl mezi dvěma ovisama přes celý město bezdrátově a na každým konci celý tý linky jsem se mohl připojovat na PC na druhý straně tak jsem myslel že to půjde i takhle jak to chci teď.
astec (1823)|26.9.2010 13:46
[quote=jakub.prouza;405195]Ne, ten se tam má bezdrátově připojit na Wifi co je doma a pak to přeposlat dál. Dřív jsem to měl mezi dvěma ovisama přes celý město bezdrátově a na každým konci celý tý linky jsem se mohl připojovat na PC na druhý straně tak jsem myslel že to půjde i takhle jak to chci teď.[/quote]

Jedině sehnat někde frimvare co to umožňuje ( APPPro) nebo kezky kablík na půdu a dotud vzduchem.
|Mio| (1333)|26.9.2010 15:55
JJ, APPro pro tenhle historickej kousek je zdarma, takze podporucuju prknout na appro.cz, najdes tam i navody a potrebne informace v cestine.