Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nelze vypnout S2003, sám se restartuje

Zeus(CZ) (318)|28.9.2010 09:13
Dobré ráno,

získal jsem licenci na Windows Server 2003 (díky ISIC kartě), tak jsem si řekl, že zprovozním rodičům staré PC s čerstvým systémem na bázi XP.

To jsem se přepočítal.

Server se nainstaloval relativně v pohodě, chvíli i fungoval, ale samozřejmě se choval jako server (ještě k tomu anglicky), tak jsem ho pro rodiče musel trochu upravit.

Odstavení shutdown manageru, instalace ovladačů zvuku a grafiky atd., postupoval jsem podle návodu tady (en).

Stále ještě vše fungovalo (i když jsem si, blbec, zformátoval disk a musel obnovovat soubory), ale asi před 2 dny se začal server sám restartovat, i když dostal pokyn vypnout.

Normálně se uloží nastavení, začne shutting down, PC hezky zahučí a ztichne… A ejhle, zase se znova nastartuje. Musím zmáčknout tlačítko na bedně během startu, abych ho manuálně vypnul (což mně nedělá problém, ale rodiče to dělat nebudou :-)).

Co jsem už zkusil a nefunguje:
  • odstavit motivy vzhledu
  • odinstalovat ovladače HP (to prý někomu v zahraničí toto způsobovalo)
  • znova nahodit shutdown manager
  • odstavit programy spouštěné při startu (už jsem byl zoufalý :-))

Nepomohlo, problém stejný. Moc se mi nechce znova instalovat nějaké starší catalysty (teď je tam 6.11, nejvyšší podporovaná verze pro Radeon 9200 Series) a nebo ovladače zvuku. Nehledě na to, že PC pokud vím fungoval i po nainstalování těch ovladačů…

S Win XP počítač fungoval bezvadně (až na to, že má horší výkon než průměrně inteligentní psací stroj).

Parametry PC:
MB: MSI KT4 Ultra (:-))
CPU: AMD Athlon XP 2000+
RAM: 512 MB něčeho
HDD: starší 120 GB Samsung (můžu zjistit přesný model)

Hlavní je, že to fungovalo. Nevím, co jsem tam udělal, že jsem to takhle zblbnul…


Nemáte prosím nějaké nápady, jak proboha vypnout ten pitomý počítač? :-)

Děkuju a přeju krásný sváteční den,

Zdeněk
Richmond (8084)|28.9.2010 17:14
Co výměna zdroje? (to samé se stává i u XP)
StD (1963)|28.9.2010 17:35
A co se kouknout do BIOSu a změnit jí způsob chování při vypínání? (funkce APIC, APM). Mám tu jednu takovou obstarožní desku (ECS s Athlonem XP 2200, ze které toto píšu) a pod W2K se vypíná v pohodě manuálně třívteřinovým stiskem tlačítka po výzvě k vypnutí na displeji - přesně ve stylu WIN 3.11/W98SE...:D
Zeus(CZ) (318)|28.9.2010 20:55
Děkuju za vaše odpovědi.

ad Richmond: zdroj ještě před třemi dny fungoval, jestli se najednou NÁHODOU rozbil, tak mě to naštve, ale investovat do té obludy už nebudeme :-) snad je to něčím jiným (kéž by…)

ad StD:zkusím, děkuju za tip. Teda nejsem profík, v BIOSu se nevyznám, ale nějak si s tím pohraju. Jen mě překvapuje, že instalace OS hrabe do biosu…

No zkusím, děkuju moc!
StD (1963)|28.9.2010 21:25
[quote=Zeus(CZ);405815]Děkuju za vaše odpovědi.

ad Richmond: zdroj ještě před třemi dny fungoval, jestli se najednou NÁHODOU rozbil, tak mě to naštve, ale investovat do té obludy už nebudeme :-) snad je to něčím jiným (kéž by…)

ad StD:zkusím, děkuju za tip. Teda nejsem profík, v BIOSu se nevyznám, ale nějak si s tím pohraju. Jen mě překvapuje, že instalace OS hrabe do biosu…
No zkusím, děkuju moc![/quote]
To je přesně opačně - ty mu (OS) tudy vnutíš jiný způsob chování... Ta instalačka si odtud jen bere základní informace.
Zeus(CZ) (318)|30.9.2010 07:56
Tak jo, hrát si v BIOSu asi není nejlepší řešení :-D PC vůbec nenabootovalo :-) Naštěstí jsem to přepnul z5 a už to jede :-)

A vzhledem k tomu, že se objevilo tolik problémů, že by vystačily na dalších 20 témat, zkusím vrátit XP…