Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: Nemohu najít cestu k souboru -uložené fotky

Neregistrovaný (0)|9.10.2010 17:46
Tazatel: laburi

Znění dotazu: Měl jsem léta v PC k Olympusu program
Camedia Master 4.0.. Vše OK
. Nyní mi padl oper. sysém PC šel do servisu
a já musel nainstalovat Camedii znovu. Po instalaci do ní přenesl pár snímku na vyzkoušení a vše je OK. Ovšem...nyní když chci poslat foto
jako přílohu k emailu nemohu najít
do alba cestu
. Dříve disk C- document and setting - all users atd až do alba. No když cestu oklikou najdu, tak se pouze dostanu na " staré" snímky (které
náhodou zachránil opravář a zálohoval na plochu). Závěrem : nové
snímky jsou fyzicky v Camedii a nedostanu se k nim což hlavně potřebuji
a ke starým se oklikou dostanu, ale fyzicky v Camedii nejsou

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Windowx XP, INT. EXP.8
r34ktor (7477)|9.10.2010 18:14
Cestu k obrázku najdeš v Properties.
Neregistrovaný (0)|9.10.2010 19:08
[QUOTE=r34ktor;407833]Cestu k obrázku najdeš v Properties
jsem laik a nechapu tvoji odpověď
robky (3195)|9.10.2010 19:12
Properties=vlastnosti, nastavenie programu .... tam nájdeš aj kam si program ukladá fotky, albá
Neregistrovaný (0)|9.10.2010 19:32
[quote=robky;407845]Properties=vlastnosti, nastavenie programu .... tam nájdeš aj kam si program ukladá fotky, albá[/quote]



V tom programu když kliknu na vlastnosti, tak nic nezjistím akorát že je tam. Když fotku vyndám na plochu, tak zjistím že je na ploše- nic víc- bohužel. Asi jsem hloupej nebo absolutní nemehlo.
robky (3195)|9.10.2010 19:44
Zrejme klikáš na Vlastnosti obrázku:notsure V okne programu klikni vľavo hore na File a potom na Properties (je možné, že tam bude Options)
StD (1963)|9.10.2010 23:30
[quote=robky;407858]Zrejme klikáš na Vlastnosti obrázku:notsure V okne programu klikni vľavo hore na File a potom na Properties (je možné, že tam bude Options)[/quote]
...no hlavně mu pověz, že se k témuž domůže přes Right Click (pravé tlačítko) myší a bez bolestí. :D
r34ktor (7477)|10.10.2010 01:57
[quote=Neregistrovaný;407843]jsem laik a nechapu tvoji odpověď[/quote]
Myší označíš pozadovaný náhled, a poté v liště nástrojů klikneš na Properties. Na záložce General je cesta k souboru uvedena jako File Location.

Neregistrovaný (0)|10.10.2010 09:53
[quote=r34ktor;407902]Myší označíš pozadovaný náhled, a poté v liště nástrojů klikneš na Properties. Na záložce General je cesta k souboru uvedena jako File Location.

[/quote]


Jasně, to přesně jsem včera dělal, ale nenapadlo mně ani ve snu, že ty fotky jsou schovaný pod "samples", kde byly jen vzorový fotky programu a mně se nějak podařilo je tam přiřadit i když jsem je pojmenoval jako nový album- nechápu ale našel jsem je.Skusím to znovu jestli se dostanou na správný místo. Ale ještě jeden problém- jak dostanu do tohoto programu ty původní co mám zazalohovaný na ploše? Přetahnout myší to nejde. dík.
Dojigiri (1629)|10.10.2010 11:16
No nejspíš je potřeba je nahrát do složky, kam si ten program ukládá fotky - někde pod Menu by to mohlo být i někde nastavitelný (viděl jsem od Olympusu kdysi asi 2 programy k foťákům a pod oběma to nastavit v menu šlo).
r34ktor (7477)|10.10.2010 11:37
V příloze je návod k programu Olympus CAMEDIA Master 4.0/Pro. Najdeš tam vše potřebné.