Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s Wifi a IP

Fusi (2)|14.10.2010 18:58
Zdravím

Mám router D-LINK Dl-524 a doteď bylo vše v pořádku. Z ničeho nic se mi ovšem vyskytl následující problém. Wifi se při Automatickém zjišťování IP a DNS připoje pouze "omezené nebo žádné připojení" a internet nejde. Když tam ovšem narvu IP i DNS natvrdo (např 192.168.0.20 samozřejmě i s požadovanýma DNS) tak internet jede bez problému ovšem pouze a jen krátce např 10 minut a spadne a sám už se pak nenačte až po té co aktualizuji bezdratové sítě.

Nemám tušení proč mi na automatické zjištování IP a DNS nepřipojí wifi k síti ale natvrdo to jde ale pouze na těch 10 minut.

Za každou odpověď budu rád, protože už sem snad vyzkoušel všechno. V routeru smazal IP filter, vše je nastavené tak jak má ale prostě někde je chybka.
Doctor01 (400)|15.10.2010 07:33
Ahoj

Chtel jsem si jen napred potvrdit - ten router je k netu pripojen kabelem a ty se k routeru pripojujes pres wifi? (to jen tak pro upresneni)
A ted: zkousel jsi se pripojit pres kabel? Funguje to?
Problemu muze byt vice, snad bych se taky jeste zeptal, jestli mas to wifi nejak zabezpecene?
(jinak problem muze byt samozrejme i v routeru, ale ...)
Fusi (2)|15.10.2010 09:14
[quote=Doctor01;409166]Ahoj

Chtel jsem si jen napred potvrdit - ten router je k netu pripojen kabelem a ty se k routeru pripojujes pres wifi? (to jen tak pro upresneni)
A ted: zkousel jsi se pripojit pres kabel? Funguje to?
Problemu muze byt vice, snad bych se taky jeste zeptal, jestli mas to wifi nejak zabezpecene?
(jinak problem muze byt samozrejme i v routeru, ale ...)[/quote]

Ano router mám připojený přes kábl do Wanu na routeru a na něm mám dál zapojený PC přes Lan které má nastaveno automaticke IP a DNS - vše v pořádku, druhej notas přes Wifi které má nastaveno automatické IP a DNS-vše v pořádku jen ten můj zmetek nechytá automaticky IP a DNS a při tvrdém nastavení IP a DNS po deseti minutách spadne a musím to aktualizovat.

Wifi sít je zabezpečená. Přes Lan mi to na notasu jde. Právě píšu přes Lan a IP a DNS si to získává automaticky (nejsou natvrdo nastavené).