Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přenos digitální TV přes wi-fi

tonde (3)|16.10.2010 11:00
Ahoj všem,
v novém bytě nechceme tahat kabel na digitální TV od T-System pod lištami a napadlo mne poslat signál přes wi-fi, jenže v sítích moc doma nejsem, MAC, SSID atd mi nic neříká. Idea je následovná:
- zásuvka pro TV resp. set-top box je na jedné straně pokoje, TV má být na druhé straně
- na výstupu ze stěny by byl wi-fi router jako vysílač
- na druhé straně pokoje wi-fi router jak přijímač, z něj by šel kabel do set-top boxu.
Jsou sice rozvody AV signálu po fázovém vodiči, ale to se mi moc nelíbí a navíc wi-fi router se dá sehnat za 500, tedy dva kousky za tisíc peněz.
Jen absolutně netuším, jak ty routery nakonfigurovat - pomohl by někdo?
díky

P.S. pokud jsem signál táhl kabelem přes klasický router a na jeho výstup dal set-top box, tak TV šla v pohodě, tedy se domnívám, že router signálu "rozumí" a dokáže s ním pracovat a neměl by pro něj být problém jej poslat "vzduchem" a ne po kabelu. nebo je má teorie mylná? :)
astec (1823)|16.10.2010 12:32
[quote=tonde;409349]Ahoj všem,
v novém bytě nechceme tahat kabel na digitální TV od T-System pod lištami a napadlo mne poslat signál přes wi-fi, jenže v sítích moc doma nejsem, MAC, SSID atd mi nic neříká. Idea je následovná:
- zásuvka pro TV resp. set-top box je na jedné straně pokoje, TV má být na druhé straně
- na výstupu ze stěny by byl wi-fi router jako vysílač
- na druhé straně pokoje wi-fi router jak přijímač, z něj by šel kabel do set-top boxu.
Jsou sice rozvody AV signálu po fázovém vodiči, ale to se mi moc nelíbí a navíc wi-fi router se dá sehnat za 500, tedy dva kousky za tisíc peněz.
Jen absolutně netuším, jak ty routery nakonfigurovat - pomohl by někdo?
díky

P.S. pokud jsem signál táhl kabelem přes klasický router a na jeho výstup dal set-top box, tak TV šla v pohodě, tedy se domnívám, že router signálu "rozumí" a dokáže s ním pracovat a neměl by pro něj být problém jej poslat "vzduchem" a ne po kabelu. nebo je má teorie mylná? :)[/quote]

použij toto, nic jiného není rozumně funkční
tonde (3)|16.10.2010 16:54
co toto? :) myslís power line?
Mezitím jsem vygooglil a vyčetl tady na foru, že snad režim Bridge by mohl splnit to, co očekávám... Ale k tomu taky dotaz - jako bridge je nastaven jen jeden router a druhý jako AP nebo oba jako bridge?
tonde (3)|6.11.2010 20:36
Tak jsem to nakonec po několika hodinách googlení a konzultací s kamarádem vyřešil:
dva tyto routery
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
oba nastavené jako bridge a chodí to jak víno :) - to jen pro doplnění, kdyby někdo řešil podobný problém...