Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

domaci sit - nejde sdileni

BlackFrog (563)|18.4.2007 18:57
v sítích nejsem vůbec zběhlý, proto prosím o pomoc. pomocí LAN jsem spojil PC s notebookem, na PC je ADSL internet. pomocí průvodce ve winXP jsem nastavil síť, sdílení internetového připojení funguje, ale sdílení souborů funguje jen v PC. resp. z PC se do sdílených souborů na notebooku dostanu, z notebooku se ale do PC nedostanu- zobrazí se nějaká přihlašovací obrazovka (viz. screen ). předpokládám, že s tím souvisí, že se mi v notebooku neobjevuje tiskárna připojená na PC, kterou bych rád sdílel.

EDIT: na PC vůbec nepoužívám heslo, takže vůbec nevím co bych tam měl psát. ať tam ale napíšu cokoliv dál mě to nepustí.
login.JPG
Alf (305)|18.4.2007 20:04
Nemáš vypnuté zjednodušené sdílení souborů?
boumba (29)|18.4.2007 20:05
no a mas povolene Sdileni souboru a tiskaren ve Vlastnostech sitoveho pripojeni na karte v PC co smeruje do notesu? Jakmile ho povolis, tak pravym tlacitkem povol sdileni prislusneho adresare, melo by to jit
BlackFrog (563)|18.4.2007 21:40
to samozrejme povolene mam.
pas!k (3765)|19.4.2007 06:57
Je potreba udelat nasledujici :
Nastroje/moznosti slozky/zobrazeni/pouzit zjednodusene sdileni souboru odskrtnout.

Idelani je kdybys mel na obou strojich stejne uzivatelske jmeno vyhnes se pak te logovaci obrazovce ktera na tebe skoci v pripade ze budes chtit vlizt do nejake slozky na tom druhem pc. Jo a oba ty ucty musi mit heslo! Takze postupuj treba nasledovne na pc-1 si zaloz ucet blackfrog a dej mu heslo zaba .. ucet bude samozrejme adminem .. to same udelej na pc-2. Pak pomoci pruvodce nastaveni site (urcite to udelej pomoci toho pruvodce a nenastavuj to na primo ve sprave vyhnes se tim spouste potizi:)) na kazdem pc nastavis stejnou skupinu atd atd .. restart .. obnovovaci disketa neni potreba ... jo a uplne bych zapomnel ze musis na obou sitovkach ktere vedou do te domaci site nastavit ip adresy .. napriklad prvni bud emit 192.168.1.1 a druhy 192.168.1.2. A jeste jedna vec pak kdyz budes sdilet nejakou slozku v opravneni v tom sdileni smazes everyona a das tam ucet blackfrog a zaskrtnes mu plna prava ..


a posledni vec .. idealni je kdyz mas napriklad router kde si zapnes dhcp a ono ti to samo prideluje adresy s tim malokdy byva problem coz bohuzel nemuzu tvrdit o pripojeni jen tak pres nejakej switch a uz vubec ne u primem propojeni dvou stroju bez jineho zarizeni :) Kdyby s tim byl nejakej problem klidne dej vedet .
btw ten router ma daleko vic vyhod .. napriklad neresis nejake sdileni internetu na internetu jsou automaticky vsechny pc pripojene k routeru nezavisle na tom ktere je zaple .. vetsina routeru ma v sobe i firewall .. existuji routery s printeservery takze bys tim routerem poresil i tu tiskarnu atd .. fakt doporucuji .. porizovaci cena neni nijak zavratna dobry router bez wifi a printserveru poridis jiz za 700 kc za ty penize to urcite stoji ..
BlackFrog (563)|19.4.2007 16:36
sit uz perkektne funguje, diky moc za rady.

k tomu routeru - rikam si, jestli to eni pro dva pocitace zbytecne, i kdyz samozrejme ma sve vyhody. ale kdyz vidim ze to dokaze i bez nej dobre fungovat, myslim ze to neni zapotrebi. a s tema 700kc - posledni dobou je pro me problem dat dohromady i takovouto castku:)
Petr S. (1220)|21.7.2007 14:16
O tomhle způsobu vím, ale momentálně podobný problém řeším a zajímalo by mě, jestli by se nedala obejít ta nutnost použití stejných účtů a hesel?
BlackFrog (563)|22.7.2007 10:27
dala, tenhle bod jsem vynechal a funguje to :)
Petr S. (1220)|22.7.2007 18:23
Fakt? a jaké že to máš systémy? Oba XP?

Já to kdysi řešil taky na obou XP a tenkrát mi to nešlo. Teď to řeším s XP a 98. Z XP se na 98 v poho dostanu, ale obraceně to už nejde...
Weslo (234)|25.7.2007 16:44
stejný účet je potřeba pouze u WinXP Home - u Professional to není nutné

jinak když se tam člověk nedostane(chce to heslo) tak kontroluju jenom 3 věci:
firewall
zapnuté sdílení
stejnou pracovní skupinu

pokud je vše ok zadám do průzkumníka přímo ip na 99% se obsah zobrazí
eraser (0)|25.7.2007 18:57
Ja ešte kontrolujem gpedit.
Slelnik (3)|26.7.2007 17:56
Taky jsem se s tímto problémem setkal. Viděl jsem jeden PC obráceně ne. Všechno správně nastavené.
Znechuceně jsem od toho odešel. Po návratu všechno fungovalo. Tak jsem zjistil že to někdy trvá i minuty než se dohodnou.