Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel pre-penryn testy

DRZG (13)|19.4.2007 10:22
Až do ted jsme neměli porovnání o kolik je lepší budoucí generace Intel cpu po core2. Mezi vylepšení nové architektury řadím především Radix-16 45nm výrobní proces, zvětšenou L2 cache pro dualcore je to 6MB a pro quadcore 12MB a v neposlední řadě implementace SSE4 instrukcí především pro enkódování videa a aplikace, které jsou pro to optimalizované. Vylepšení se dočkal též power management, škoda jen, že s ním intel počítá pouze do mobilních verzí cpu. V testu jsou proti sobě postavené dvě pre-verze intel penryn jedna dualcore na 3,33GHz a quadcore na 3,33GHz oba s FSB 1333MHz proti tomu nejlepšímu co momentalně má intel k dispozici a to intel core 2 extreme QX6800 (8MB L2 cache, 2,93GHz, 1066MHz FSB). Musím ješte podoktnou, že pro serverové cpu penryn se počítá s vyšší FSB než pro desktop a mobile a hlavně, že testované cpu jsou stále ve vývoji včetně chipsetu a zákl. desky takže výsledky brát trochu s rezervou. Další info je na pics v postu a na konci jak je zvykem zdoje informací kde je toho více.


Tento článek je tak trochu odpověd pro přiznivce intelu po včerejším oznámení specifikací architektury AMD K10. K tomu si přidám trochu osobní názor pokud někomu nevyhovuje upozorňuji je můj a nikomu ho nenutím!!! Je mi vcelku jedno jestli mám platformu AMD nebo Intel záleží především na poměru cena/výkon čím víc do sebe půjde konkurence tím lepší pro NÁS uživatele.


zdroj:
Dailytech
Anandtech
Legit Reviews
bit-tech
Hot Hardware
penrynchart.jpg wolfCPUz.jpg yorkCPUz.jpg idf-penrynbench1.png idf-penrynbench2.png