Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nvidia 8800GTX a 285GTX

bexxx (85)|31.10.2010 12:36
Chtěl bych se tu zeptat na vaše zkušenosti s těmito kartami Asus 8800GTX a Asus 285GTX Matrix.
První jmenovaná 8800GTX je již dvakrát vyreklamovaná,nejdřív fragmenty,zasekávání a pak konec,ted po 3 měsících co přišla opět vyměněná za jinou,zřejmě už také opravovanou,po týdnu provozu,fragmenty,pruhy přes obrazovku,zásek,zamrznutí systému a konec a to nejen ve hrách ale i ve woknech,kde není grafika zatížená. Už sem i kupoval nový zdroj Seasonic500W,starý se mi zdál už utahaný a bezezměny. Grafika se extrémě nehřeje,ve woknech cca kolem 75°C zatížená ve hrách do 95°C

285GTX je karta kamaráda,nová a od začátku problémy podobné,fragmenty,pruhy přes obrazovku,zamrzání systému,nutný restart. Karta pokud se řídí sama,tak zlobí častěji,chová se jakoby se přehřála,ale kolabuje už při 85°C asi. Pokud jí pustí větrák naplno,je cca na 75°C tak zamrzá méně,ale taky,vyzkoušeno víc verzí ovladače a chová se stejně. Zdroj Chieftec 600W

Tak mě zajímá jestli někomu tyto karty taky takhle zlobili třeba nebo to je jen naše smula?
johny__g (6387)|31.10.2010 13:36
[quote=bexxx;412846]Grafika se extrémě nehřeje,ve woknech cca kolem 75°C zatížená ve hrách do 95°C[/quote]

Že se nehřeje? No já bych řekl spíš naopak.
Georginek (2957)|31.10.2010 16:15
Nehreje jo? :rolleyes: To je teda numero. Ja mel 8800GT a pak 9800GT OC cirka o 20% a 2D-45C, 3D 75C na 70%FANu.

Co myslis tim, ze se karta "ridi sama"? FAN jo? Jadro Graficke karty vydrzi neco malo prez 100C. Ta moje vypinala po 105C.

PS: Jsi si jisty, ze zamrzavani zpusobuje GK? Test RAM by neuskodil. Uz nekolikrat jsem se takhle napalil.....Ze sem podezrival GK a byly to pameti...

Jestli je to ASUS ROG GTX 285, tak ty jsou dosti problemove, zalezi kus od kusu, ale pri zatezi splhala teplota k 85 a na to, ze je vymenene referencni chlazeni za jine "gamer" tak je ta teplota vysoka....
bexxx (85)|31.10.2010 16:47
Tak u 8800GTX myslím je 95°C ještě dobrý,tady jde o to že exne i když není vytížená do 80°C GT není GTX :-) Jinak se mi nechce měnit chladič,protože je v záruce a stejnak nemyslím že by to nějak pomohlo tomu aby nedělala to co dělá. Jinak na Ram bych to neviděl,problém je jen s touhle GK když tam dam starou 7300GT tak vše v pohodě.
Ta 285 je ROG ano,ale teploty jsou do 85°C a stejně zlobí,což si myslím neni až tolik extrém,má program kde jde nastavit fan aby jel pořád na max. potom padá trochu míň častěji než když si řídí fan sama. Za ty prachy teda hnus,člověk by čekal když to je jedna z nejsilnějších karet,tak bude za to trochu stát i kvalita.
Georginek (2957)|31.10.2010 17:35
Rozdil mezi GT a GTX neni nijak vyraznej. 95°C teda neni jeste dobry Je to hodne.

Chladic zkusit vymenit muzes, o zaruku neprijdes, akorat kdybys ji posilal na reklamaci, tak tam das puvodni chladic.... Takhle to resi spousta lidi, protoze referencni chladice jsou spatny.....
Musim tez podotknout, ze nezalezi pouze na chlazeni graficke karty ale na celkovem chlazeni PC, tj privod studeneho vzduchu a odvod tepleho nebo treba i bocni ventilator....

Vyzkousej kartu otestovat pomoci MSI afterburn, nebo Furmark....Pokud se to sekne, nafot artefakty, nafot pripadnej BS, a kartu samozrejme reklamuj. Budes mit 3ti reklamaci, zadej zpet penize a vem si jinou.

Je jedno jestli je teplota 70°C nebo 95°C, karta se zasekavat nesmi.... Po 105°C uz by se mohla vypnout (ale zaseknout urcite ne).
Muzes jeste zkusit Flashnout BIOS karty ( v par pripadech mi to pomohlo) ale spis bude proste vadna.
Jestli jsou karty v zaruce, urcite reklamuj, nic jinyho s tim stejne delat nejde. Sice nevim v jakym to mas eshopu, ale ja kdyz neco reklamuju 2x, zadam automaticky ne opravu, ale vymenu za novej kus. A zatim vzdy mi bylo vyhoveno....
bexxx (85)|31.10.2010 17:45
Každopádně na 8800 nechci kupovat jiné chlazení,protože to bude 3 reklamace,chtěl bych samozřejmě peníze a něco na tom řešit s biosem už nechci,protože včera sem ještě zkoušel ovladače a po najetí do oken a stahování nejnovějších ovladačů se zas rozmázla obrazovka a zásek,to bylo cca tak 5 minut.
Ted jedu na stařičkou 7300Gt a pohoda,jinak průvan v bedně je myslím slušnej,toho bych se nebál.
Sem z toho znechucenej pořád něco reklamovat už.
Richmond (8084)|2.11.2010 18:12
[quote=bexxx;412893]Tak u 8800GTX myslím je 95°C ještě dobrý[/quote]
95 moc dobrý není, kor když je to hraniční teplota, kdy začne roztáčet fan na plný kule, ve 103-105 se vypíná definitivně (ochrana)

edit: v idlu musí být teplota kolem 60-65, v náloži ne víc jak těch 90, v praxi spíše 85 (otáčky kolem 63% fan speed, tzn. 2000rpm? asi tak nějak)