Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Micronet SWP918 reset

kirby16 (105)|5.11.2010 17:00
Zdravim, potreboval bych pomoct s bezdratovym routerem micronet sp918. Potrebuji z nej vymazat veskera nastaveni, proste jej cely zresetovat, ale pomoci tlacitka na zadni strane se mi to nedari. Pokud nekdo zna zpusob jak hardwarove /zkratovat piny obvodu nesouciho data nastaveni/ tento router zresetovat /mam jen holou desku, odkrytovanou/ at mi prosim napise. Dekuji
zsdx (2098)|6.11.2010 11:18
[quote=kirby16;414368]Zdravim, potreboval bych pomoct s bezdratovym routerem micronet sp918. Potrebuji z nej vymazat veskera nastaveni, proste jej cely zresetovat, ale pomoci tlacitka na zadni strane se mi to nedari. Pokud nekdo zna zpusob jak hardwarove /zkratovat piny obvodu nesouciho data nastaveni/ tento router zresetovat /mam jen holou desku, odkrytovanou/ at mi prosim napise. Dekuji[/quote]

To mi nerikej, ze to nema webove rozhrani a v nem polozku 'Restore defaults'...
kirby16 (105)|6.11.2010 18:46
[quote=zsdx;414490]To mi nerikej, ze to nema webove rozhrani a v nem polozku 'Restore defaults'...[/quote]

K te se vubec nedostanu.
astec (1823)|6.11.2010 19:53
postupoval jsi takto???

How do I reset SP918 to factory default value?
Reset the AP manually. If user forgot the user password or user WLAN access point has locked up, user can reset it to factory defaults by performing the following steps:

1. Power off the WLAN Access Point.
2. Push in the reset button located on the back of the WLAN access point.
3. While holding in the button, apply power to the AP.
4. The access point will start to load the default settings.
5. Wait for about 5 seconds. Release the push button, then the access point will restart with the factory default settings.

The AP reset timing is around 60 seconds. Please apply power line cable again to enable default setting.
kirby16 (105)|7.11.2010 14:44
[quote=astec;414598]postupoval jsi takto???

How do I reset SP918 to factory default value?
Reset the AP manually. If user forgot the user password or user WLAN access point has locked up, user can reset it to factory defaults by performing the following steps:

1. Power off the WLAN Access Point.
2. Push in the reset button located on the back of the WLAN access point.
3. While holding in the button, apply power to the AP.
4. The access point will start to load the default settings.
5. Wait for about 5 seconds. Release the push button, then the access point will restart with the factory default settings.

The AP reset timing is around 60 seconds. Please apply power line cable again to enable default setting.[/quote]

Tohle, metodu 30/30/30 jsem zkousel drive nez jsem to vytah z krabicky. To nepotrebuju vedet. Zajima me jak zkratovat pametovy io s nastavenim.
|Mio| (1333)|7.11.2010 19:41
Jelikoz je to nastaveni v pametovem cipu typu FLASH, tak nejake zkratovani nepomuze.

Musel bys do demontovat bouchnout do programatoru a nacpat do nej upraveny obsah.

Pokud nefunguje reset tlacitko, muze byt poskozeny mikrospinac, zkus provest stejny postup ale misto stisku tlacitka pouzij vodic na zkratovani obou vyvodu mikrospinace.
kirby16 (105)|7.11.2010 21:06
[quote=|Mio|;414769]Jelikoz je to nastaveni v pametovem cipu typu FLASH, tak nejake zkratovani nepomuze.

Musel bys do demontovat bouchnout do programatoru a nacpat do nej upraveny obsah.

Pokud nefunguje reset tlacitko, muze byt poskozeny mikrospinac, zkus provest stejny postup ale misto stisku tlacitka pouzij vodic na zkratovani obou vyvodu mikrospinace.[/quote]

To uz jsem taky zkousel. sroubovakem jsem ty nozky zkratoval, ale spinac je zrejme slepy. Potrebuji vedet, ktere nozky zkratovat, u kazdeho integraku s pameti (pokud se nejedna o ROM pamet) prece musi byt vyvody pro vymazani.
kirby16 (105)|7.11.2010 21:08
[quote=|Mio|;414769]Jelikoz je to nastaveni v pametovem cipu typu FLASH, tak nejake zkratovani nepomuze.

Musel bys do demontovat bouchnout do programatoru a nacpat do nej upraveny obsah.

Pokud nefunguje reset tlacitko, muze byt poskozeny mikrospinac, zkus provest stejny postup ale misto stisku tlacitka pouzij vodic na zkratovani obou vyvodu mikrospinace.[/quote]

Porgamator neni treba, ten integrak drzi pouze druhotne informace. po jeho vymazani dojde k nacteni tovarniho nastaveni z obvodu pod nim.
|Mio| (1333)|7.11.2010 22:06
Ale i tak pri mazani flashky potrebujes privest casovaci vstup, adresovat a prepsat bunky.

Krom toho v uplne stejnem flash chipu je i firmware. Takze zadne druhotne informace.

Reset je jen vstup podle ktereho bootloader smaze prislusnou cast flashe a nahraje do ni cistou konfiguraci. Samotne reset tlacitko je privedeno na porty ridiciho chipu nikoliv pameti.

Ale nemuzu najit podrobnosti k tomuhle zarizeni, nedohledal jsem ani datasheety ani co pouziva za firmware ci loader.
EditorPO (2819)|7.11.2010 22:26
Pokial sa nevies dostat na webove rozhranie, tak:
1. je nejaky problem vo firmware a router vlastne nenabehne
2. je zmenena IP adresa routra, takze sa mozno pokusas pripojit na zlu IP adresu jeho weboveho rozhrania
3. pokial si na routri nevypinal DHCP, tak si over, ci ti prideli IP, tak aj zistis jeho sucasnu IP

Skontroluj, ci mas v poriadku napajaci adapter. Vyskusaj nejaky iny - 12V, 0.5A

Pri zapnutom napajani podrz stlacene tlacitko RESET dlhsie ako 4 sekundy. Potom ho pusti.

Este by bola moznost pripojenia cez RS232. Skus Google.

// ak je "mrtvy", tak by som sa s nim netrapil. Nestoji za to. :-)

a dost ludi si poplietol modelom v nazve threadu, spravne je SP 918
astec (1823)|7.11.2010 22:29
[quote=kirby16;414794]Porgamator neni treba, ten integrak drzi pouze druhotne informace. po jeho vymazani dojde k nacteni tovarniho nastaveni z obvodu pod nim.[/quote]

Prosím co chceš dělat. Ty chceš vymazat frimware???
kirby16 (105)|9.11.2010 19:54
[quote=astec;414822]Prosím co chceš dělat. Ty chceš vymazat frimware???[/quote]

Vymazat nastaveni! Psal jsem to jiz vyse. Router je nastaveny zrejme pro nejakou firemni sit. Ma staticky nastavenou jedinou IP. Adresa brany se nezobrazi. Nazev site, porad dokola Ha Vel Wireless Network. Nejde s tim hnout.
kirby16 (105)|9.11.2010 19:59
[quote=EditorPO;414821]Pokial sa nevies dostat na webove rozhranie, tak:
1. je nejaky problem vo firmware a router vlastne nenabehne
2. je zmenena IP adresa routra, takze sa mozno pokusas pripojit na zlu IP adresu jeho weboveho rozhrania
3. pokial si na routri nevypinal DHCP, tak si over, ci ti prideli IP, tak aj zistis jeho sucasnu IP

Skontroluj, ci mas v poriadku napajaci adapter. Vyskusaj nejaky iny - 12V, 0.5A

Pri zapnutom napajani podrz stlacene tlacitko RESET dlhsie ako 4 sekundy. Potom ho pusti.

Este by bola moznost pripojenia cez RS232. Skus Google.

// ak je "mrtvy", tak by som sa s nim netrapil. Nestoji za to. :-)

a dost ludi si poplietol modelom v nazve threadu, spravne je SP 918[/quote]

V tom nazvu jsem se upsal, za to se omlouvam. Samozrejme se jedna o model SP918.
Funkcni to je. Kontrolky nejen sviti, ale i blikaji. Prijima to pakety, myslim ze i odesila. IP to neprideluje, staticky je tam jedna nastavena. Jedine co potrebuji je smazat ten obvod a zresetovat tak nastaveni.
|Mio| (1333)|11.11.2010 21:33
Az na to ze tam zadny takovy obvod, jako si myslis, neni.

Takze ho timto zpusobem vyresetovat nemuzes, router neni PC, neni tam zadna CMOS pamet kterou jednoduse vyresetujes.

A pokud firmware daneho zarizeni umoznuje vypnout reset tlacitko, nebo proste nefunguje, tak si v pytli.

Nektere pristroje lze donutit k resetu do tovarniho nastaveni kdyz se jim nepodari nekolikrat po sobe plne nabootovat, tedy pripojis napajeni, pockas 3-5 sec a odpojis a to opakujes v rychlem sledu nekolikrat a pak to nechas nastartovat uplne.
kirby16 (105)|12.11.2010 14:56
[quote=|Mio|;415706]Az na to ze tam zadny takovy obvod, jako si myslis, neni.

Takze ho timto zpusobem vyresetovat nemuzes, router neni PC, neni tam zadna CMOS pamet kterou jednoduse vyresetujes.

A pokud firmware daneho zarizeni umoznuje vypnout reset tlacitko, nebo proste nefunguje, tak si v pytli.

Nektere pristroje lze donutit k resetu do tovarniho nastaveni kdyz se jim nepodari nekolikrat po sobe plne nabootovat, tedy pripojis napajeni, pockas 3-5 sec a odpojis a to opakujes v rychlem sledu nekolikrat a pak to nechas nastartovat uplne.[/quote]

Jak to myslite ze neni a kde je potom ulozeno nastaveni o kterem jsem mluvil? Metod s napajenim, kombinacemi tlacitka reset i vsech ostatnich jsem zkusil snad tisic, zadna nefunguje. Tlacitko na stisk reaguje, ledky zhasnou. Jestli jeho funkci lze softwarove vypnout, pak se s tim nehodlam dale zabyvat, protoze vypnuta bude. Dekuji
astec (1823)|12.11.2010 15:28
Takže když stiskne tlačítko reset, kontrolky zhasnou. Takže přístroj je zapnut.



Hmmm, ale co to pak znamená 1. Power off the WLAN Access Point.
|Mio| (1333)|12.11.2010 19:32
[quote=kirby16;415837]Jak to myslite ze neni a kde je potom ulozeno nastaveni o kterem jsem mluvil? Metod s napajenim, kombinacemi tlacitka reset i vsech ostatnich jsem zkusil snad tisic, zadna nefunguje. Tlacitko na stisk reaguje, ledky zhasnou. Jestli jeho funkci lze softwarove vypnout, pak se s tim nehodlam dale zabyvat, protoze vypnuta bude. Dekuji[/quote]

Nastaveni, firmware a vse ostatnii je z duvodu nakladu ulozeny v jedinem pametovem chipu typu FLASH, co z toho vyplvyva si vyvod sam kdyz nam neveris. Mrkni treba do Wikipedie na FLASH.

Pokud zarizeni podporuje vypnuti funkce factory reset pres tlacitko, tak urcite ma uvnitr kdyz jej rozeberes k tomuto ucelu urceny mustek, krery bude popsany reset ci podobne. Chce to poradne zagooglit, najit datasheet a tam bude uvedene vse co potrebujes.

A pokud tohle nepomuze tak je na vyhozeni, respektive ekologickou likvidaci.
kirby16 (105)|19.11.2010 11:03
[quote=astec;415842]Takže když stiskne tlačítko reset, kontrolky zhasnou. Takže přístroj je zapnut.



Hmmm, ale co to pak znamená 1. Power off the WLAN Access Point.[/quote]

Kdo rikal, ze mluvim o navodu? zkouseno jiz drive.

btw mate hezky podpis, tak co kdybyste misto urazeni neco poradil nebo radeji mlcel hmmm ... ??

Dokonce chlap s takovou hodnosti tady a leci si ego na zacatecnicich. pekne vysvedceni.
kirby16 (105)|19.11.2010 11:05
[quote=|Mio|;415898]Nastaveni, firmware a vse ostatnii je z duvodu nakladu ulozeny v jedinem pametovem chipu typu FLASH, co z toho vyplvyva si vyvod sam kdyz nam neveris. Mrkni treba do Wikipedie na FLASH.

Pokud zarizeni podporuje vypnuti funkce factory reset pres tlacitko, tak urcite ma uvnitr kdyz jej rozeberes k tomuto ucelu urceny mustek, krery bude popsany reset ci podobne. Chce to poradne zagooglit, najit datasheet a tam bude uvedene vse co potrebujes.

A pokud tohle nepomuze tak je na vyhozeni, respektive ekologickou likvidaci.[/quote]

Ten mustek tam neni, radil mi to byvaly majitel. Nic takoveho tam neni, takze to balim. Dekuji.

Pametovych cipu je tam v rade nad sebou pet, jinak bych to nepsal. Vsechny eeprom pametove po 1024 kb. Ale kdyz to rikate, tak to asi vazne bude pravda, uz to nebudu resit. Router poputuje do supliku.
Rosta43 (154)|19.11.2010 23:39
[quote=kirby16;417530]Kdo rikal, ze mluvim o navodu? zkouseno jiz drive.

btw mate hezky podpis, tak co kdybyste misto urazeni neco poradil nebo radeji mlcel hmmm ... ??

Dokonce chlap s takovou hodnosti tady a leci si ego na zacatecnicich. pekne vysvedceni.[/quote]

Být Váš táta tak Vám dám pár facek. Přečtěte si na co jste se ptal a pak urážejte. Astec i Mio se snaželi pomoci. Ale to ve své velikosti nepochopíte.
Pitomec (251)|20.11.2010 09:50
Asi nemá smysl na Vás reagovat. Umíte akorát urážet a zesměšňovat. Nechcete se léčit?