Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr mezi LINKSYS WRT320N vs. Netgear WNR3500L

Gabrieluss (37)|6.11.2010 21:32
V současné době řeším nákup domácího routeru a rozmýšlím se mezi dvě které jsem uvedl v nadpisu. Podle toho co jsem si načetl se jedná kvalitativně o podobné produkty a hlavní rozdíl je tedy v tom, že LINKSYS WRT320N disponuje pracovní frekvencí taky 5 GHz a naproti tomu Netgear WNR3500L má USB konektor a open source firmware.

Jde mi to, jestli je možnost vyšší pracovní frekvence tak velká výhoda abych oželel připojení externího disku do sítě právě přes USB jako síťové uložiště a další možnosti vyplývající z open source.

K tomu bych se ještě rád dozvěděl, jestli k je potřeba mít v koncových zařízeních i síťovou kartu, která běží na 5 GHz nebo je to běžný standard. Protože v zařízeních co mám síťovou kartu nevyměním (telefony, ntb, konzole atd.).

Díky za názory.
|Mio| (1333)|7.11.2010 09:31
5Ghz pasmo vyzaduje i prijimace pracujici v tomto pasmu abys ho vyuzil, takze predpokladam ze to automaticky diskvalifikuje WRT320N.

A ten netgear vypada dle parametru hodne dobre, ale problem vidim v jedne dulezite veci, anteny jsou integrovane, nevymenitelne a nepolohovatelne.

Ja bych v tehle cenove relaci uz zacal pokukovat spis po mikrotiku.
Gabrieluss (37)|7.11.2010 10:14
Hledal jsem testy stability a rychlosti a oba jsou na tom dobře i přes integrované antény. Na druhou stranu ho chci do bytu cca. 60 m2, takže nároky na dosah jsou menší.