Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: win7 retail

Neregistrovaný (0)|28.11.2010 17:35
Tazatel: nerd

Znění dotazu: Zdravím,
tato windows 7 retail: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

je plná verze? Můžu ji bez problému nainstalovat na notebook, kde do teď běžela vista? Vyplatí se mi to? Nepojede pak notebook pomaleji?
Když se notebook pokazí, můžu ji pak hodit jinam?

Nevím, jestli do toho investovat, když zanedlouho vyjdou nové winy?

Díky.
Richmond (8084)|28.11.2010 17:44
Můžeš ji nainstalovat na notebook - je přiložené instalační médium. O tom jestli bez nebo s problémy se můžeš ujistit na webu Windows 7 http://www.microsoft.com/windows/compatibility/windows-7/en-us/Default.aspx (Upgrade Advisor). Jestli se ti vyplatí/nevyplatí čekat nechám na tobě (pokud tedy alespoň orientačně víš kdy Windows 8 vyjdou ;))

Mimochodem tohle fórum není podpora e-shopu :cool:
Neregistrovaný (0)|28.11.2010 17:52
No ja právě přemýšlel nad upgradem, ale to se zase na starší notebook nevyplatí, pokud se pokazí, tak mi jsou pak na nic. Tyto pak můžu použít i na jiném stroji ne? Nebo se pletu?
Ono se to pak musí nějak na starém stroji odhlašovat? Protože pokud se mi nb pokazí, tak už to pak nemám šanci nijak odhlásit...
Richmond (8084)|28.11.2010 18:54
Odhlásit? OS můžeš používat pouze na jednom pc... Mimochodem přecházet z Vist na W7 je poněkud zcestné - je to jedno a to samý akorát v jiném (podle mého ošklivějším) kabátku.
Neregistrovaný (0)|28.11.2010 20:33
[quote=Neregistrovaný;419552]No ja právě přemýšlel nad upgradem, ale to se zase na starší notebook nevyplatí, pokud se pokazí, tak mi jsou pak na nic. Tyto pak můžu použít i na jiném stroji ne? Nebo se pletu?
Ono se to pak musí nějak na starém stroji odhlašovat? Protože pokud se mi nb pokazí, tak už to pak nemám šanci nijak odhlásit...[/quote]

Nic nemusíš odhlašovat a retail verze není vázána na žádný hardware,takže když se ti starý notebook pokazí,můžeš instalovat na jakýkoliv nový PC a jestli chceš Win7,nechápu proč by to mělo být z cestné.Rozhodnutí je na tobě.Ahoj