Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Stavba wi-fi site

Dasein (24)|29.11.2010 22:55
Ahoj,
chtel bych se zeptat, jestli tyto komponenty jsou vohodne pro stavbu domaci Wi-fi site.
Router: TP-LINK TL-WR841ND
Karta: TP-LINK TL-WN851N
Vzdalenost - pres jednu zed 150 mm. Internet 10 Mbit. Existuje nejake lepsi reseni (v podobne cenove kategorii? Ma cenu porizovat N-kovy standard? Je dulezite, aby prvky podporovali IPv6?
Diky moc za vase nazory.
Richmond (8084)|29.11.2010 23:05
[quote=Dasein;419891]Ma cenu porizovat N-kovy standard?[/quote]
Pokud budeš chtít streamovat .mkv filmy a podobné na datovou propustnost náročné kousky tak ano
|Mio| (1333)|29.11.2010 23:18
Ty zarizeni jsou OK.
mech13 (5526)|30.11.2010 02:09
Otazka je, jestli je opravdu nutne kvuli jedne zdi porizovat bezdrat... Metalicka sit ma oproti bezdratu nespocet vyhod a jen dve nevyhody - nekdy ta zed proste provrtat nejde a notebook s dratem neni mobilni... Jinak je vzdy lepsi preferovat kabel.

Taky je otazka co to je za zed, jestli par cm sadrokartonu nebo metr zelezobetonu...

EDIT: 150mm by snad nemel byt problem provrtat... drat je levnejsi, rychlejsi a spolehlivejsi. Pokud jsou v planu notebooky nebo mobily s wifi, chtelo by to upresnit.
Dasein (24)|30.11.2010 10:41
[quote=mech13;419903]Otazka je, jestli je opravdu nutne kvuli jedne zdi porizovat bezdrat... Metalicka sit ma oproti bezdratu nespocet vyhod a jen dve nevyhody - nekdy ta zed proste provrtat nejde a notebook s dratem neni mobilni... Jinak je vzdy lepsi preferovat kabel.

Taky je otazka co to je za zed, jestli par cm sadrokartonu nebo metr zelezobetonu...

EDIT: 150mm by snad nemel byt problem provrtat... drat je levnejsi, rychlejsi a spolehlivejsi. Pokud jsou v planu notebooky nebo mobily s wifi, chtelo by to upresnit.[/quote]

Naprosto souhlasim,ze drat je drat :) Zed provrtat pujde v klidu, je to cihla. Problem je v tom,ze potom bych musel tahnout kabel ke stolu podel steny (to se da udelat v podlahovy liste), jenze v ceste jsou bezprahovy dvere a tam nevim kam drat schovat. Dalsi moznosti by bylo provrtat kabel primo z rozvodny krabice co mam v predsini. Jenze potom bych musel vysekat ve zdi krabici a sestavit sitovou zasuvku. Do toho se mi moc nechce. Proto jsem chtel zvolit wi-fi :)

PS: mam notebook i mobil s wifi, takze bych si asi stejne musel koupit AP (to by samozrejme stacilo naky G-cko).