Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Modrá smrt

Neregistrovaný (0)|30.11.2010 09:25
Tazatel: JendaB

Znění dotazu: Dobrý den,
mám problém s modrou smrtí. Když třeba dlouho hraju nebo vypnu hru tak někdy se objeví modrá smrt nebo když jsem nechal vypnout počítač tak se taky objevila. Ovladače mám aktuální a zkoušel jsem test diagnostiku pamětí ve Windows 7 a nenašlo to žádnou chybu. Počítač se mi nepřehřívá.

Děkuji za návrhy.
Jenda

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Procesor: AMD Phenom 2 X3 720 BE
Zákl. deska: GA-MA790X UD3P
Paměti: Kingstone 4x1GB 1066Hz
Grafická karta: ASUS ENGTX280
Zdroj: Corsair 750W
johny__g (6387)|30.11.2010 09:31
Tak já bych pro začátek navrhoval, dát sem fotku té BSOD, nebo aspoň vypsat co tam je.

BSOD může způsobovat milión věcí, a když ani nevíme co za chybu tam je .... to je asi jako volat do servisu že mi nejede auto a chtít ať mi na dálku poradí co s tím.

A napiš sem ty teploty, čím je měříš a jestli je to v zátěži nebo idle. Pokud v zátěži, napiš čím to bylo zatíženo.

Paměti otestuj aspoň 6 hodin pomocí Goldmemory. Stáhni, vypal na CD a nabootuj. Nějaká w7 diagnostika je na nic.
mech13 (5526)|30.11.2010 09:35
Příčin může být hodně, ty nejčastější jsou sepsány ve FAQ (rozhodně doporučujeme pročíst). Pokud nebudeš něčemu rozumět, nebo nebudeš vědět, jak něco udělat, klidně se zeptej, rádi ti poradíme.
Neregistrovaný (0)|30.11.2010 10:06
Procesor v zátěži mi běží okolo 40°C a v klidu okolo 35. Grafika v zátěži okolo 80°C a v klidu 50. Používám SpeedFan. Fotku modrý smrti dodám až se mi objeví a zkusím test pamětí v Goldmemory.
Určitě si ty nejčastější příčiny přečtu.

Děkuji Jenda.
mech13 (5526)|30.11.2010 10:23
Jestli nemas vodnika tak procesor v zadnem pripade nemuze mit v zatezi 40 stupnu (jadra).

Moc se ted v AMD na AM2+/AM3 nevyznam, ale vim ze tam dost softu ukazuje nerealne teploty... Nekdo jiny urcite bude vedet vic...