Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

může pc zdroj rušit tv signál?

medik415 (1)|1.12.2010 19:41
mám problém mám pc monitor s tv tunerem a po zapnutí pc mi spadne druhý multiplex.nova ,prima, atd poradí někdo?
NHKG (1136)|1.12.2010 19:59
Jaký máš zdroj? Nejjednodušší by asi bylo vyzkoušet PC s jiným zdrojem ...
durib (1141)|1.12.2010 20:17
Snad jenom, pokud mas antenu blizko pocitace. Me treba po odstraneni bocnice u HTPC prestane jit DVB-T uplne. Zjistil jsem, ze to zpusobuje Northbridge. Proste pokud nejaka soucastka vysila na stejne frekvenci, jako ten multiplex- je problem.
Richmond (8084)|1.12.2010 20:21
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Tohle znáš?

edit: NB? Není to spíš cívka?
durib (1141)|1.12.2010 22:49
[quote=Richmond;420263][odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Tohle znáš?

edit: NB? Není to spíš cívka?[/quote]

Ja bych od toho takove zazraky necekal. Nejlepsi reseni je primo odstinit zdroj ruseni, nez si dale signal kazit timto. Je to i IMHO levnejsi. Jak zjistit, co to dela je jednoduche. Zapnes vsechno a zkousis stinit treba panvickou :D

Jinak u me je to opravdu neco okolo NB (jsou tam i nejake civky, problem se vsak objevil az po pretaktovani)- kdyz pred to dam ruku, je obraz pekny. 0,6mm bocnice to odstini, ale trochu to jeste leze pres predni plastovy panel, tak jsem to musel nastelovat. Stejne tak mobilni telefony pekne rusi anteny.
Reseni: 1. odstinit zdroj ruseni; 2. presunout antenu treba do jineho pokoje; 3. pouzit drahe udelatka s nejistym vysledkem?;
Richmond (8084)|1.12.2010 23:04
[quote=durib;420319]J3. pouzit drahe udelatka s nejistym vysledkem?;[/quote]
Já to mám mezi rekordérem a tv - koupeno za stovku a spokojenost (nemám hamu, ale nějaký noname), anténu mám na střeše a bez zesilovače (btw zesilovač je sice prima, ale pokud zesiluje i okolní ruchy tak imho k ničemu), mobil mi nic neruší a ani lednička apod....
durib (1141)|1.12.2010 23:32
[quote=Richmond;420323]anténu mám na střeše a bez zesilovače (btw zesilovač je sice prima, ale pokud zesiluje i okolní ruchy tak imho k ničemu)[/quote]

Antena na strese je v pohode. Tazatel ma IMHO pokojovou. Pochybuji, ze by se jeste neco dostalo do stineneho koaxu. Nejlepsi reseni je ale dle me odstinit "rusicku".
Pokud koupis kvalitni zesilovac (nizkosumovy F=1 az 1,5), nemusis pote jeste zapojovat dalsi "rusicku", ktera se signalem dela kdovi co.
Richmond (8084)|1.12.2010 23:51
V tom případě bych napřed zkusil odpojit adaptér od antény - např. ten dodávaný s hama indoor anténou ruší solidně, resp. chytá kde co - naštěstí jsem ho nikdy nemusel použít protože je ta anténa celkem silná i bez něj (ale co je to za typ nevím, vzadu je jen 00044294), ze začátku jsem to používal k usb tvtuneru ;)

edit: jinak by nebylo od věci napsat co je to za monitor...
aagasd.jpg
16cmfan (2153)|2.12.2010 07:33
A ešte dodám, že to môže byť spôsobené aj nekvalitným zdrojom... takže napíš aj značku zdroja...