Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: reinstal os v netbooku

Neregistrovaný (0)|22.12.2010 12:55
Tazatel: neregistrovaný

Znění dotazu: Zdravím,
mám asus eee, ale po koupi mě štve ta tuna softwaru a různých nesmyslů co tam s tím byly.
Něco jsem tak nějak poodinstaloval normálně, ale přece jen i když se program odinstaluje, tak po něm často zůstane bordel...

Přemýšlím nad reinstalem os.
Pomůžu si tím vůbec nějak? Nebudu pak na to nějak hůř?

Osobně ty blbosti od výrobce skoro vůbec nepoužívám, až na jednu věc, která by měla pravděpodobně šetřit baterii. Jak moc je to účinné nevím, ale raději bych to tam měl.

K netbooku jsem sice dostal cd, ale nevím, jestli je to čistý os windows 7 starter, nebo jestli náhodou na tom cd není i ta tuna nesmyslů? Dá se to nějak zjistit?

Taky řeším, aby pak po reinstalu vše fungovalo, hlavně včetně klávesových zkratek a 3G modemu...
Jandaskunk (2330)|22.12.2010 13:02
Na tom CD určitě bude Windows + ty programy, pokud to bylo k notebooku od Asusu. Co se týče 3G modemu, tak tam záleží spíše na ovladačích a na klávesový zkratky, jestli myslíš takový ty multimediální tlačítka (změna jasu, hlasitosti apod.), tak to taky bude záviset na ovladačích.

Co se týče vyčištění systému, tak doporučuju CCleaner, který čistí PC od cookies apod. a pak taky čistí registry (doporučuju před každou opravou registru si ty registry zálohovat - nabídne možnost - a je potřeba je čistit opakovaně, dokud nebude žádný problém)
Neregistrovaný (0)|22.12.2010 13:48
Tak to si snad ti výrobci dělají srandu, že ten balast nacpou do notebooku a když chci přeinstalovat os, tak taky nemůžu, jelikož je i na cd s os.
Takže asi prakticky nemám žádnou možnost jak udělat reinstal s čistým os?

Nedavno jsem si koupil retail verzi w7 na desktopový notebook a celkem jsem hleděl jak vypadá čistý os, jelikož jsem měl zatím zkušenosti jen s os nainstalovaným přímo od výrobce...
Salamander (6177)|22.12.2010 13:51
[quote=Neregistrovaný;424305]Tak to si snad ti výrobci dělají srandu, že ten balast nacpou do notebooku a když chci přeinstalovat os, tak taky nemůžu, jelikož je i na cd s os.
Takže asi prakticky nemám žádnou možnost jak udělat reinstal s čistým os?

Nedavno jsem si koupil retail verzi w7 na desktopový notebook a celkem jsem hleděl jak vypadá čistý os, jelikož jsem měl zatím zkušenosti jen s os nainstalovaným přímo od výrobce...[/quote]

Moznost je, nainstaluj ten OS z originalniho media od Microsoftu a pak pouzij klic od toho systemu na notasu ... pokud to budou shodne verze, tak by to melo normalne jit
zsdx (2098)|22.12.2010 14:52
[quote=Salamander;424307]Moznost je, nainstaluj ten OS z originalniho media od Microsoftu a pak pouzij klic od toho systemu na notasu ... pokud to budou shodne verze, tak by to melo normalne jit[/quote]

Jenomze Starter verzi v krame nekoupi ;)
Neregistrovaný (0)|22.12.2010 15:33
No to mě taky napadlo, ale jak píše zsdx, starter nekoupím... Doma mám jen home premium...

Já jen doufám, že časem to bude nějak zakázáno nebo nějak ošéfováno, to je větší zlo než defaultně nainstalovaný IE...
Salamander (6177)|22.12.2010 17:19