Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozšíření domácí sítě

Sc@rY (78)|26.12.2010 11:28
Zdravím, jakou byste mi poradili nejvhodnější variantu pro připojení více pc přes wifi ? Momentálně s jedním routerem funguje jenom 1 pc, já bych však potřeboval jeden maximálně dva další. Je to vůbec možné realizovat bez ztráty rychlosti (i minimální) internetu ?
EDIT: Pokud bych připojil ke stávajícímu routeru switch, ovlivní to nějak rychlost internetu ?
|Mio| (1333)|26.12.2010 11:37
Co je to za otazku??

Kdyz mas router tak k nemu proste pripoj dalsi PC a vyzkousej to.

Rychlost internetu se deli mezi ne asymetricky.
Sc@rY (78)|28.12.2010 10:53
Mám hned vedle routeru ntb, který jde přes wifi, protože už nemám volné porty. O patro níž je ještě jeden ntb, na kterém nejde signál, pokud je připojený ten první.
|Mio| (1333)|28.12.2010 16:43
Staci kdyz das router dal od toho NTB a bude to fungovat normalne. Minimalne 2m.

Kdyz totiz das jeden prijimac prilis blizko vysilaci, vysilac pak "prehledne" dalsi prijimace.
Sc@rY (78)|29.12.2010 20:15
Super, díky moc.
Sc@rY (78)|30.12.2010 10:01
Ještě jsem se chtěl zeptat na ten switch, jestli by zpomalil rychlost internetu ? Je mi jasné, že pokud budou oba ty ntb připojeny tak ano, co ale když bude připojen jen jeden ?
|Mio| (1333)|30.12.2010 10:04
Muzes jej bez obav pouzit, je naddimenzovan nad rychlosti pripojeni k internetu, takze zpomalovat nic nebude.

Pripojene PC se o konektivitu asymetricky deli, takze i dyz budou oba pustene tak to rychlost internetu ovlivni pouze kdyz budes na obou najednou neco stahovat ci jinak souvisle vytezovat spojeni.