Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Pád/zamrzání PC

Neregistrovaný (0)|1.1.2011 20:57
Tazatel: Lapas

Znění dotazu: Při práci na PC vypadla elektřina. UPS to nějak nezachytila a padla taky. Zhroutil se systém. Po přeinstalování systému, nainstalování driverů atd. PC funguje, ale v momentě zatížení zamrzne. Řešením je jedině HARD restart. Dělá to např. při CSku, puštění víc videí atp. Zkoušel sem odebrat všechny komponenty jako nechat jenom jeden HDD, Grafickou kartu a RAMky. Nic nepomáhá. RAMky se zkoušel různý, ale padá to pořád. Zkoušel sem znovu přeinstalovat systém na jinačí HDD, ale nepomohlo. Přehřívání to taky nemůže být. Už vážně nevím čím to může být. Jedině mě napadá MB jestli není nějak načnutá. Jinak vážně už nevím.
r34ktor (7477)|2.1.2011 14:13
Napiš konfiguraci PC včetně zdroje a přibližného stáří komponent.

Takový výpadek obvykle odnáší zdroj, nebo základní deska. Pokud máš možnost, zkusil bych otestovat chování PC s jiným zdrojem. Na desce zkontroluj stav kondenzátorů.
Neregistrovaný (0)|2.1.2011 21:08
Konfigurace:
MB: Gigabyte GA-8IPE1000-G
Zdroj: 350W EuroCase (otestováno aji s jinačím bezezměny)
Grafika: ATI Radeon HD 2400 PRO AGP
RAM: 2x256 + 2x1024 DDR 400
CPU: 2.8 GHz P4
HDD: 1xWD PATA a 2xSeagate SATA

Stáří je jak čeho, ale v MB + zdroj + CPU jsou starý zhruba 6 let. Grafika asi 2 roky. Ale přesně fakt nevím. Právě sem se díval a SpeedFan (Temp3) aji BIOS a aji EVEREST mi ukazuje teplotu na CPU 96° C, což je hloupost, protože mám chladič Ninja Cooler, kterej to do teď stíhal i jako passive. Proto si myslím, že se reálně přehřívat nemůže. Krom toho chladič je uplně studenej. Nicméně jsem zkusil dát novou pastu a znovu nasadit chladič a údajná teplota zůstala beze změny. Možná je to teplota jinde. Takže už vážně nevím. Pravděpodobmě je něco načnutý, jinak fakt už nevím.
r34ktor (7477)|2.1.2011 21:30
[quote=Neregistrovaný;426593]Stáří je jak čeho, ale v MB + zdroj + CPU jsou starý zhruba 6 let. Grafika asi 2 roky. Ale přesně fakt nevím.[/quote]
Zkontroluj stav kondenzátorů na MB (zejména v okolí procesorové patice).

[quote=Neregistrovaný;426593]Právě sem se díval a SpeedFan (Temp3) aji BIOS a aji EVEREST mi ukazuje teplotu na CPU 96° C, což je hloupost, protože mám chladič Ninja Cooler, kterej to do teď stíhal i jako passive.[/quote]
Jaká je teplota CPU v BIOSu a GK v systému (v klidu i zátěži; zjistíš pomocí GPU-Z)?
Neregistrovaný (0)|3.1.2011 20:48
Teplota CPU v BIOSu je těch 96°C. A teplota na GPU je 31°C. Tam mám taky hozenej passive, kterej je větší jak samotná GK. Ale nevím co to může být za problém, protože například od včerejška mi PC nezačal ani bootovat. A teďkom mi zase z ničeho nic naskočil. Kondenzátory jsem vizuálně kontroloval a nezdají se mi špatný, ale dovnitř člověk nikdy nevidí...