Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Propojení dvou ovislinků bezdr. pomocí WDS

ferokulda (33)|13.1.2011 14:07
Zdravim.
Chtěl bych si propojit dvě zařízení bezdrátově pomocí WDS. Moje situace je na obrázku, k ADSL routeru (kterým přijímám internet) je pomocí UTP kabelu připojen Ovislink WL-5450AP (první zařízení). A toho bych chtěl nějak pomocí WDS propojit s dalším Ovislinkem WL-5460AP (druhé zařízení), který by mi šířil WiFi do míst, kam ten první nedosáhne.
Co k tomuto problému vím:
- na obou zařízení musí být stejný kanál
- obě zařízení musí mít stejné SSID
- první zařízení musí mít nastavenu MAC adresu toho druhého a naopak
A otázka: Do jakých módů mám obě ty zařízení nastavit (hlavně to první, to druhé vím, že má být v módu WDS repeater)? Dočetl jsem se, že na obou zařízeních musí být zapnuto WDS. Myslel jsem si, ře to první zařízení dám do módu AP, ale potom nelze zapnout WDS.
Notebook by měl jít připojit jak k prvnímu zařízení, tak k druhému (přepínalo by se samo podle síly signálu.
WiFi.JPG
EditorPO (2819)|13.1.2011 14:29
asi pleties dohromady bridge mod s repeater modom

prve zariadenie nechas v AP mode
druhe zariadenie prepnes do repeater modu (staci universal repeater mod), v navode to mas pekne popisane
na prvom zariadeni mozes nechat zapnute aj sifrovanie

- tie MAC adresy protajsieho zariadenia sa tykaju bridge modu

- co sa tyka toho WDS, tak prve zariadenie ho musi podporovat, nie ze musi byt zapnute

- notebook sa bude sam prepinat madzi jednotlivymi zariadeniami podla sily signalu, uzivatel si to ani nevsimne
ferokulda (33)|13.1.2011 16:52
První zařízení teda dam do AP módu a druhé do WDS módu. Ještě otázka, u toho druhého zařízení, jak mám nastavit v sekci TCP\IP položku DHCP? Když dám disable, tak se mi notebook na toto zařízení nepřipojí (omezené nebo žádné připojení), když dám DHCP server, tak sed sice notebook připojí, ale internet v něm nejde.
Pabler (425)|13.1.2011 21:11
nema to nahodou este moznost DHCP relay agent ? a presmerovat to na adresu toho prveho routra, ..
EditorPO (2819)|13.1.2011 22:14
[quote=ferokulda;429170]První zařízení teda dam do AP módu a druhé do WDS módu. Ještě otázka, u toho druhého zařízení, jak mám nastavit v sekci TCP\IP položku DHCP? Když dám disable, tak se mi notebook na toto zařízení nepřipojí (omezené nebo žádné připojení), když dám DHCP server, tak sed sice notebook připojí, ale internet v něm nejde.[/quote]

nic viac nenastavujes, DHCP robi prve zariadenie
myslim, ze v repeater mode sa tieto veci ani nastavit nedaju (nepamatam presne, robil som nieco podobne asi pred mesiacom)
takze radsej resetni 5460, nastav universal repeater, pri vybere AP (5450) mas moznost cez site survey vybrat toto zariadenie a uz nic viac v inych polozkach nenastavujes
ak mas na 5450 nastavene sifrovanie (WPA, WPA2 a pod.), tak sa ta pri pripajani bude pytat na security key, tak ho zadas
ferokulda (33)|13.1.2011 22:21
EditorPO: A v tom prvním zařízení (wl-5450) mám teda DHCP nastavit jak? Teď ho mám vypnuté (disable).
Jinak i při nastavení repeater módu můžu ten DHCP v sekci TCP/IP měnit.
Pabler (425)|14.1.2011 10:43
v tom prvom (hlavnom)
je potrebne nastavit DHCP na Server

ak teda spravne chapem, ze to prve AP je zaroven aj branou a robí NAT
EditorPO (2819)|14.1.2011 11:23
tak ako pisal Pabler, na 5450 nastavis DHCP server
ferokulda (33)|14.1.2011 14:09
Tak jsem na prvním zařízení nastavil AP a na druhém Universal repeater a již to funguje. Na obou zařízení mám ale DHCP zakázán, myslím, že je přiděluje ten ADSL router (která má DHCP server zapnutý).