Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nastaveni zvukovych karet ve Windows 7

aaaron (45)|17.1.2011 21:47
Zrovna jsem si nainstaloval Windows 7 a jsem trochu zmaten v nastaveni zvukovych karet. Jednu zvukovku mam interni na desce a druha (kterou chci pouzivat) je od Creative Labs. Kde ale zjistim, ktera z nich je zrovna aktivni? Predtim jsem mel XPcka a tam se dalo velmi jasne mezi tema zvukovkama prepinat. Tady, kdyz kliknu vlezu do Ovladacich panelu a do nabidky Zvuk, tak vidim tohle a jsem z toho blbej :-)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Soundlaster X-Fi Extreme Audio - to je zvukovka, kterou chci pouzivat pro vsechno.
High Definition Audio Device - nevim presne, co to je, ale patrne to bude ta zvukovka na desce, kterou pouzivat nechci.
Nicmene nikde nevidim, ze by se mezi nima dalo nejak prepinat. Proc treba vidim u "headphones" neco jinyho nez u "speakers"? Zkratka nejsem si jistej, co z toho pouzivam pro co.
Richmond (8084)|17.1.2011 21:53
Zkus na na zařízení zmáčknout pravé myšítko ;) Podle všeho (zejména podle zelené ikonky) máš aktivní tu XFi
aaaron (45)|17.1.2011 23:42
Ale co znamenaj ty ostatni veci? A jaky je rozdil mezi speakers a headphones? :)
Richmond (8084)|17.1.2011 23:49
Headphones = výstup zpředu na bedně (interní header)
Speakers = výstupy vzadu na I/O panelu (barevné jacky)

Když to rozklikneš tak je to tam i popsáno ;)
aaaron (45)|18.1.2011 00:14
Aha, tak tvoje pojmenovani je mnohem jasnejsi nez ta jejich terminologie :) Koho by napadlo, ze vystup vepredu budou nazyvat "sluchatka" a vystup vzadu "repraky" :)
Tak to by vysvetlovalo, proc u tech headphones nevidim svoji novejsi zvukovku. Zrejme proto, ze ji asi nemam pripojenou k tomu prednimu panelu.

EDIT: Mas pravdu, je to tam fakt napsany. Nevsiml jsem si toho :-)