Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: wifi - konfigurace

Neregistrovaný (0)|23.1.2011 14:30
Tazatel: neregistrovaný

Znění dotazu: Zdravím, pracuji na jedné práci, týkající se právě wifi.

Měl bych otázku na někoho, kdo se v tomto trochu pohybuje a orientuje.

Čerpám z trochu starších knih, takže mnoho informací tam není aktuálních.

Zajímá mě, jak je to v dnešní době s konfigurací AP (popř. směrovačů atd.).
Používá se vůbec ještě nějakých softwarových průvodců (toto asi spíše jen pro win), SNMP, telnet, nebo v dnešní době už pouze webové rozhraní?

Tak nějak se koukám po různých obchodech s AP, a většina (možná skoro všechny) už mají pouze správu přes webové rozhraní (nebo tam více není uvedeno).

Jak je to? Má cenu se vůbec ještě zmiňovat o telnetu, softwarových průvodcích a SNMP, nebo to je v dnešní době už úplně nepouživatelné?

Díky.
Neregistrovaný (0)|25.1.2011 11:51
Nikdo nic? :(
Dojigiri (1629)|25.1.2011 12:41
Tak ono záleží u jakých ... pokud tam běží něco na bázi linuxu, lze někdy přistupovat i přes telnet a další možnosti (a někdy to může být jediná možnost, jak nějaký věci nastavit).

Namátkou třeba alternativní firmwary do zařízení, např. DD-WRT:
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Main_Page
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Telnet/SSH_and_the_Command_Line
DrZelenka (2491)|25.1.2011 14:09
Co jsem viděl u známého, který poskytuje wifi u nás ve městě a také u firmy u které jsem (dnes u mě byli měřit signál nové technologie), tak je ovládání antén i AP přes webové rozhraní. Detailní informace bohužel nevím.
Neregistrovaný (0)|25.1.2011 16:15
hmmm, s tou aktuálností různých informací asi tedy budu mít dost problém. Stejný problém mám u čipových sad, různé knihy co mám jsou x roků staré a těžko říct, jak je to nyní. Na nějakých těch anglických webech by možná něco bylo, ale angličtina mi moc nejde, takže to není pro mě a musím se spolehnout na české zdroje...