Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozsirenie wifi siete

elerocks (2)|23.1.2011 19:16
zdravim,
potreboval by som poradit ohladne rozsirenia domacej wifi siete do vedlajsej budovy (cca 50m, v podstate priama viditelnost)
Tak najprv ako to cca u mna vyzera : mam dsl, ktory mam zapojeny do routra. Tento router vysiela wifi tak, ze ho chytam v tej vedlajsej budove (ale len v urcitych castiach).
Co potrebujem: Tento signal prijat v tej vedlajsej budove a vytvorit dalsiu wifi siet, ktora by pokryla celu tuto budovu.
Co mam: router a TP link TL-WA5210G wireless outdoor CPE
Moja myslienka bola pomocou tohto TP linku vo vedlajsej budove chytit signal a zaviest ho do routra, ktory by mal stacit na pokrytie celej budovy.Len mam trochu chaos v tom, ake mody nastavit, ci AP, AP router, AP router client, client,repeater,.. Ak by bol niekto schopny napisat nejaky postup a trochu mi to ozrejmit, bol by som velmi vdacny.
elerocks (2)|24.1.2011 10:33
no takto som to tiez skusal, ten TP link (pre predstavu je to http://www.tp-link.com/products/productDetails.asp?pmodel=TL-WA5210G ) som nastavil na mod bridge, ako "mac of AP" druheho zariadenia na bridge som dal mac routra, z ktoreho mam dsl. Lenze co teraz? ked nastavim moj adsl router do bridge modu (z routing modu), tak nejde net
buga (12)|18.2.2011 23:24
mohol by niekto kompetentny odpovedat ? :-)
pomohli by aj mne... citam to tu cele ohladom Siete..ale doteraz neviem ako mam spravit taktiez doma wifi siet spolu so susedmi, aby sa to dalo prechadzat a aby ten signal bol dostatocne silny. ani v mojom vlakne to nejak nepomohlo :(
a aj ked som sa rozhodol ze kupujem TP Link, je ich tolko druhov ze uz to tam skolabuje...