Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

gtx260 a gtx570 na 3 monitory

bacud (15)|24.1.2011 15:34
Dobrý den,

jsem momentálně vlastníkem engtx 260 a chci si dokoupit gtx570, na své nynější graf. kartě mám připojené 2 monitory. Můj dotaz zní, jestli je možné použít jako primární kartu gtx570 do které zapojím 2 monitory přes DVI-D a ve druhém PCIe slotu budu mít připojenou gtx260 na kterou připojím třetí monitor. Bude toto fungovat ? Pokud vím, tak SLI technologií nejdou dvě rozdílné karty propojit. Chci na této sestavě provozovat FSX simulátor, který na třech monitorech vypadá moc dobře :-)

Máte někdo zkušenosti ?
Děkuji za odpověď
bacud (15)|2.2.2011 16:32
[quote=bacud;431133]Dobrý den,

jsem momentálně vlastníkem engtx 260 a chci si dokoupit gtx570, na své nynější graf. kartě mám připojené 2 monitory. Můj dotaz zní, jestli je možné použít jako primární kartu gtx570 do které zapojím 2 monitory přes DVI-D a ve druhém PCIe slotu budu mít připojenou gtx260 na kterou připojím třetí monitor. Bude toto fungovat ? Pokud vím, tak SLI technologií nejdou dvě rozdílné karty propojit. Chci na této sestavě provozovat FSX simulátor, který na třech monitorech vypadá moc dobře :-)

Máte někdo zkušenosti ?
Děkuji za odpověď[/quote]
To se vůbec nikdo nenajde, kdo by o tom něco věděl ?????
didaktik (132)|2.2.2011 17:24
Pokud to umoznuje zakladni deska (konektory, pripadne i pocet linek PCI-E) a utahne to zdroj, melo by to fungovat. Sam pouzivam na desce Asus Maximus Formula kombinaci GF 9800 GT a GF 9600 GT na 3 az 4 monitory a bez problemu.
johny__g (6387)|2.2.2011 17:48
[quote=didaktik;432955]Pokud to umoznuje zakladni deska (konektory, pripadne i pocet linek PCI-E) a utahne to zdroj, melo by to fungovat. Sam pouzivam na desce Asus Maximus Formula kombinaci GF 9800 GT a GF 9600 GT na 3 az 4 monitory a bez problemu.[/quote]

A to funguje i ve 3D? On to chce jak jsem pochopil na hry ...
didaktik (132)|2.2.2011 18:03
Ano, dokaze to pracovat "dohromady" (bez spojovani vykonu ad SLI mysleno) i jako dve nezavisle akcelerace. Takze treba MS Flight Simulator X na 3 monitorech, ci na jednom monitoru gamesa a na druhem DXVA video neni problem. To same napr. (resp. hlavne v mem pripade) rederovani modelu (OpenGL) na jedne karte a soucasne pocitani zateze daneho modelu pres CUDA na druhe karte.
Jenom pro info, moje zapojeni je:
GF9800GT - 24" LCD (+ obcas dataprojektor ci LCD TV)
GF9600GT - 2 x 19" LCD
To abych s cimkoli dalsim na jinem monitoru automaticky zamestnal druhou grafiku a ta prvni se mohla dale soustredit "jen na to jedno".
Richmond (8084)|2.2.2011 18:16
Mno jenom jestli by on nechtěl třeba na 1. monitor pohled doleva, na 2. pohled dopředu, na 3. pohled doprava... 3. monitor by pak jel přes druhou grafiku... :notsure
didaktik (132)|2.2.2011 18:42
[quote=Richmond;432972]Mno jenom jestli by on nechtěl třeba na 1. monitor pohled doleva, na 2. pohled dopředu, na 3. pohled doprava... 3. monitor by pak jel přes druhou grafiku... :notsure[/quote]
Presne takto MS flight simulator X chodi. Z pocatku (rekneme dva roky zpatky) bylo sice nutne jej spustit v patricne roztazenem okne (preci jen ve Win Vista nebyl ze zacatku ten komfort nastaveni vice monitoru jako ve WinXP + nView), ale pak se v tomto smeru jak MS, tak nVidia, o poznani zlespili.
bacud (15)|3.2.2011 10:22
Přesně tak bych si to představoval. Uprostřed 24" monitor na hlavní pohled dopředu a po stranách 2x 19 " monitory, které jsou otočené o 90° (pivot) , tím pádem dostanu kratší pohled na pravou a levou stranu. Šlo mi hlavně o to, jestli se ovladače pro dvě grafické karty nebudou mezi sebou hádat. Mimochodem mám Win Vista x64. Nerad bych přecházel k ATI a jejich Eyefinity spojené s koupí aktivních adaptérů mDP na DP a DP na DVI-D
bacud (15)|4.2.2011 20:08
OK, takže gtx 570 je doma. Teď musím ještě vyřešit jeden problém a to, jak donutit Windows, aby si myslel, že složení dvou, nebo tří monitorů tvoří jeden. tzn. když mám monitor s rozlišením 1920x1200 a 1024x1200, jak z něj udělám jeden monitor, který bude mít 2944x1200, samotné roztažení plochy na druhý monitor nestačí. Ve hrách tak jako tak figurují monitory dva(nebo tři) a ne jen jeden "ultra wide" monitor......

Napadá někoho něco ?
didaktik (132)|4.2.2011 22:22
Tohle je spis otazka schopnosti prislusne hry, nez nastaveni windows. V pripade MS Flight Simulator X mala napoveda zde.
Neco take umoznuji resit softy typu Ultramon. Ale jsem do zacatku pristiho tydne na sluzebce a uz jsem si s tim svym PC v tomto smeru nejakou dobu nehral (preci je to hlavne pracovni stroj), takze z hlavy konkretni moznosti/postupy dohromady nedam. Vic kdyztak pristi tyden.
didaktik (132)|7.2.2011 17:54
Takže už jsem se dostal alespoň "na dohled" ke svému PC, tak zase něco nahodím.
Pokud se bavíme o univerzálním spojení monitorů do jedné plochy v Direct3D, začal bych se SoftTH.
V případě potřeby více aplikací stačí prolézt tamní fórum a zkusit některou z 2.0x alpha verzí. Není to samozřejmě nic 100% univerzálního, ale lze s tím rozhýbat poměrně dost věcí.
Nicméně jak jsem řekl, daleko jistější je, když tuto "vícemonitorovu" konfiguraci podporuje aplikace (hra, program) sama o sobe, už jenom kvůli lepšímu dělení výkonu mezi jednotlivé grafické karty.
bacud (15)|14.2.2011 10:13
Tak po různých testech jsem naznal, že stejně asi jediná možnost jak správně připojit dva, nebo tři monitory k PC, tak aby fungovaly hry, je pořídit drahou krabičku od Matroxu dualhead, nebo tripple head. A nebo si pořídit ATI s Eyefinity, pak to bude fungovat :-(
Přikládám příklad z FSX :
didaktik (132)|14.2.2011 10:22
SoftTH nefunguje?
Pravda, ja to provozuji na kartach ponekud starsiho razeni, ale mohu rici ze zrovna v pripade FSX k plne spokojenosti. Jsou nejake konkretni problemy (popr. co na ne forum SoftTH?).
bacud (15)|14.2.2011 16:21
Ten SoftTH jsem ještě nezkoušel, protože jsem se dočetl na jejich stránkách, že podpora pro FSX je špatná.....ale dnes to zkusím...
didaktik (132)|14.2.2011 21:52
Pro potřeby FSX doporučuji začít s verzí 1.09