Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pevné disky, optické mechaniky: obnova ztracených dat

Neregistrovaný (0)|1.2.2011 21:01
Tazatel: Hana Zatloukalová

Znění dotazu: zdravím, v důsledku výpadku sítě jsem ztratila přístup na exter.harddisk, zobrazuje se mi jako prázdný, nebo se ani nezobrazuje...jde o značku WD, jeho software se mi při zapojení spustí s výstupním oknem (tak jako obvykle).
zkoušela jsem sw get your data back, ale nejsem si jistá, jak správně vše nastavit.
díky za jakýkoli tip

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Windows7 Ultimate
Dojigiri (1629)|1.2.2011 21:20
V Tento počítač, 2. tlač. na disk a zvolit Vlastnosti - co tam je? Je tam nějaký souborový systém (NTFS nebo FAT32) a správná velikost, anebo je tam třeba RAW a velikost disku 0?

GetDataBack je o trochu složitější, to je pravda, jde tam zvolit několik variant obnovy, nepamatuju si to už z hlavy úplně přesně (většinou je dobrý začít od těch jednodušších voleb a teprv když nejdou tak ty "náročnější"). Navíc je nutno použít správnou verzi pro NTFS nebo FAT podle toho co tam původně (před ztrátou dat) bylo za souborovej systém. Jednodušší by možná bylo použití programu Recuva.
Neregistrovaný (0)|2.2.2011 09:58
soubory na disku jsou typu NTFS, nicméně mi to zničehonic začlo nabízet možnost opravy chyb na disku a dnes ráno jsem se dostala i k datům...díky