Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

připojení k vlastnímu FTP z internetu

RolandN (210)|8.2.2011 13:09
Zdravím,
mám problém s připojením k vlastnímu FTP serveru odkudkoliv z internetu.

FTP server mi běží na veřejné IP adrese, připojení k němu bez problému funguje z jakékoliv počítače, který je připojen k internetu u toho samého poskytovatele (PODA a.s.). Ale pokud se chci připojit k FTP přes jineho providera (UPC, O2, atd.) připojení k FTP skončí vždy u načítaní obsahu (LIST) složky na FTP.

Když jsem se dotazoval poskytovatele, tak jen napsali že na mé veřejné IP adrese jsou všechny porty otevřené a že musím hledat problém u sebe.

Už nevím kde mám hledat zakopaného psa, zkoušel jsem na jiném PC jiný software FTP serveru.
A nechápu jak může byt problém u mně, když se zvenčí na server dostanu, jen ne z jiné sítě než je ta jejich...

Mátě s tím nějaké zkušenosti?
odb (505)|8.2.2011 18:26
Aky mod pri pripojeni na ftp pouzivas? Aktivny alebo pasivny? Tam by som na zaciatok zacal hladat problem. Hlavne u lokalnych ISP to byva problem a musis nastavit pasivny mod aby ti to ftp fungovalo. Je to sposobene nastavenim firewallu.
RolandN (210)|8.2.2011 21:39
S tím pasivním a aktivním modem jsem už taky zkoušel si v Cerberus FTP serveru pohrávat, ale bylo to beze změny.

možné nastaveni:


Ten server mám ještě za routerem TP-LINK TL-WR1043ND

Namapovaní portu mam nastavené, firewall na routeru vypnutý, a u providera žádný firewall taky zapnutý není.

LOG s chybovou hlaškou, při pokusu o připojeni k FTP:
EditorPO (2819)|8.2.2011 23:37
prečítaj si toto
16cmfan (2153)|9.2.2011 10:33
Ešte by som vyskúšal obmedziť max. pripojení na jedno. Ja to mám takto vo Filezilla nastavené, možno by si mohol skúsiť aj ju.
RolandN (210)|9.2.2011 13:11
EditorPO: Diky velmi moc! :thumb Už mi to fičí. Tak to chtělo namapovat ještě tyto porty :) tohle nastaveni jsem nějak ignoroval.

Jsi vážně profík ve svém oboru, vždy dobře poradíš. Jen reputační bodik za odměnu dát nemůžu, prej musím zase obodovát více uživatelů než budu moct dát bod tobě :(
EditorPO (2819)|9.2.2011 20:04
díky, už ma odmenil ex_ za teba