Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vpn a nepruchozi ping

HFX9 (276)|21.2.2011 19:55
Zdravim vsechny,
mam takovej zvlastni problem a uz nevim co s nim.
Doma mam server kde mam rozchozene openvpn. Pripojim se na vpn v pohode. Vnitrni sit taky vidim v pohode (na router si pingnu s pouzitim lokalni IP adresy a na pracovni stanice se pripojim pomoci vnc taky za pouziti lokalnich ip adres). Jedine co mi ale nefunguje je ping na lokalni pracovni stanice.
Napadlo me ze by v tom mohl branit firewall na stanicich, tak jsem ho vypnul ale porad nic. Tak jsem si rekl ze vypnuti firewallu jeste nemusi byt ono, tak jsem nabootoval z liveCD linuxu, ale ani tak ping na stanice nefunguje.
Jedine zarizeni na ktere funguje ping je router


Uz si s timto problemem nevim rady. Muzete mi prosim nekdo pomoci?
|Mio| (1333)|21.2.2011 22:22
Nepripojujes se nahodou ze stejneho segmentu site?

Např. si za routerem v segmentu 192.168.1.0/24, mas IP 192.168.1.10, vytacis verejnou IP 12.12.12.12, ale tu ma router ktery natuje segment 192.168.1.0/24 a treba smeruje porty na tvuj openvpn server.

Pak se stava ze PC ktere vytaci spojeni ping posila pres HW rozhrani, kdezto ostatni protokoly smeruji pres VPN.
HFX9 (276)|22.2.2011 12:54
to |Mio|:
to co popisujes nebude asi muj problem, protoze:
1. Pripojuji se na svuj VPN server pomoci mobilniho pripojeni (mobil HTC Desire s aktivnim internetem v mobilu od T-Mobile), kde si myslim ze stejny segment site jako pouzivam doma nebude.

2. Funguje mi ping s pouzitim vnitrni adresy routru. Pokud mi preci funguje ping na router s pouzitim vnitrni ip, tak by to mel byt dukaz ze i z meho telefonu pripojeneho pomoci mobilniho operatora a openvpn opravdu ping prikazy odchazi pres vpn (jinak bych si na vnitrni ip adresu routru nepingnul). Coz mam ostatne ozkouseno, ze kdyz se na mobilu odpojim od vpn tak ping na router nefunguje (samozrejme mysleno vnitrni ip routru).

I tak diky a pokud by te napadlo jeste neco budu rad za kazde nakopnuti.
|Mio| (1333)|22.2.2011 20:45
No na tom serveru mas defaultni route na branu, takze je logicke ze branu pingnes, problem bude tedy v nastaeni VPN, tunel ma jakou IP? Ze segmentu pres dhcp z routeru nebo nejakou statickou?
HFX9 (276)|23.2.2011 14:23
tunel ma statickou ip 10.x.x.x

Jen je mi divne ze vnc na pocitac funguje ok (pres vpn) ale ping ne :confused:
|Mio| (1333)|23.2.2011 23:00
Dej tunelu statickou IP, ale ze stejneho segmentu jako je router a brana, pak by meli odpovidat routy i odpovedi icmp.

A trochu vic se rozepis o veskerych moznych nastavenich, pripadne priloz i konfiguracni soubory, pak je sance ten problem najit, takhle je to vesteni z kristalove koule.
HFX9 (276)|26.2.2011 15:49
problem vyresen:
Mel jsem na routru nastaveno routovani jen pro rozhrani LAN, jenze pc je spojeno s routrem pres wifi, takze stacilo pridat do routovani rozhrani wlan a funguje v pohode.

Diky za pomoc