Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AP+Bridge, WDS+AP, WISP+AP, Repeater (WDS/Universal)

buga (12)|22.2.2011 22:48
Mohli by ste mi vysvetlit rozdiely tychto 4 verzii ?

Chcem zriesit wifi signal k susedovi, medzi 2 rodinnymi domami. Dom 1 by mal "pristroj 1" ktory ma 2 anteny, na jednu by som dal indorovu vsesmerovu do domu s vacsou silou, kedze mame hrube mury a na druhu antenu by som napojil vonkajsiu sektorovu smer Dom 2.
V Dome 2 by som mal "pristroj 2" s taktiez 2 antenami, kde by som jednou antenou chytal signal z Domu 1 zo sektorovej anteny a zaroven by som siril signal v Dome 2 cez "pristroj 2".

Obidva pristroje by mohli mat este LAN vystupy, na priame napojenie kablom.

Moja otazka: existuje nejaky TP Link kt by som mohol kupit na tento ucel?
napr toto? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] alebo este ktore.

Videl som napr ze Ovislink ma nejaku pdobnu vec na toto kde jednym prijima druhou antenou siri..
http://cz.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid=PD1256259285448
Po precitani airlive a tych modov WISP+AP a WDS+AP obidva si viem predstavit u seba podla toho co je popisane na stranke

Dalej mam uplne zmatok v Modoch ako:
AP+Bridge, Client+AP, WDS+AP, WISP+AP, Repeater (WDS/Universal)

mozete mi ich popisat resp napisat v com sa jednotlive lisia??

chcel by som mat jednu wireless siet, kde by sa dalo prechadzat lubovolne medzi dvoma pristrojmi
a mat aj domacu siet, pre pripadne vymienanie suborov, ci to k tomu netreba neviem :)



diky za radu!
buga (12)|23.2.2011 09:41
nikto nic? :-(
zsdx (2098)|23.2.2011 10:30
[quote=buga].."pristroj 1" ktory ma 2 anteny, na jednu by som dal indorovu vsesmerovu do domu s vacsou silou, kedze mame hrube mury a na druhu antenu by som napojil vonkajsiu sektorovu smer Dom 2. [/quote]

Ale tebou uvadeny TP-link ma vicero anten jen kvuli tomu, ze ma n-kovou rychlost /presto si myslim, ze to pobezi jak potrebujes i bez vymeny anten/.
buga (12)|28.2.2011 17:55
mohol by mi niekto vysvetlit tie pojmy? Dakujem
EditorPO (2819)|28.2.2011 20:43
potrebuješ učiteľa alebo tlmočníka?

najprv si preštuduj manuál, je to tam dosť názorné
buga (12)|28.2.2011 22:59
[quote=EditorPO;438492]potrebuješ učiteľa alebo tlmočníka?

najprv si preštuduj manuál, je to tam dosť názorné[/quote]

potrebujem pomoc.. citat citam este :)

ale napr viem si predstavit rozne moznosti na to ze doma je DSL v Dome c 1 a k susedom do Domu c 2 spristupnit internet cez wifi... viem si predstavit napr aj WISP+AP (dom 1+dom 2), takisto Client+AP a aj WDS+AP (v pripade ze bridgeovat sa da priamo na AP) neviem to mozno nie. ale prve 2 mi pripadaju podobne...napriek tomu neviem co je rozdiel... a to ze tu kolko ludi je, nik asi nema 10 min popisat s 3 vetami vidim.. to mi je uz tu podpora a forum :-(
EditorPO (2819)|1.3.2011 00:04
neber to tak tragicky, vela ludi si vopred nic nezistuje a pride sem ako na prednasku :-)

[quote=buga;438526]viem si predstavit napr aj WISP+AP (dom 1+dom 2), takisto Client+AP a aj WDS+AP (v pripade ze bridgeovat sa da priamo na AP) neviem to mozno nie. ale prve 2 mi pripadaju podobne...napriek tomu neviem co je rozdiel[/quote]
rozdiel je v NAT ... pokial nepotrebuješ oddelit siete v oboch domoch do iných rozsahov IP, tak ho nepotrebuješ
buga (12)|1.3.2011 10:13
[quote=EditorPO;438529]neber to tak tragicky, vela ludi si vopred nic nezistuje a pride sem ako na prednasku :-)


rozdiel je v NAT ... pokial nepotrebuješ oddelit siete v oboch domoch do iných rozsahov IP, tak ho nepotrebuješ[/quote]

pohode :) problem je ze neviem to do hlbky..
mohol by si mi poradit napr cez ICQ ? :)