Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

prepojenie STB s PC cez LAN

slamape (3)|23.2.2011 11:37
Dobrý deň,
nemám skúsenosti so sieťami a ich nastavením a preto prosím o radu ako prepojiť PC (note ASUS A6J) so STB Vantage HD-8000S+Pipeline HDD +vetranie cez RJ45 za účelom prekopírovania nahrávok z interného HDD v STB na HDD PC. Prepojenie sa vraj robí kríženým káblom a treba nastaviť sieť na PC aby som potom videl HDD STB. Na prepojenie len týchto dvoch zariadení vraj ešte netreba vložiť switch. Prosil by som postup pre nastavenie tejto siete na PC.
Keby niekto vedel ešte inú metódu prepojenia týchto dvoch HW na prekopírovanie nahrávok z STB na PC poskytnite ju.
Dakujem,s pozdravom
Peter
StD (1963)|23.2.2011 13:24
Nevím proč zakládáš další téma tu na totéž, když už jsi tady dostal zcela konkrétní odpověď. Nejideálnější je to přes router, jak ti tam už napsali, protože A) můžeš použít libovolný kabel (UTP i křížený) k připojení - detekuje si to sám; B) můžeš do toho snadno zakomponovat i připojení k internetu.

Sám to takto mám (router jsem pořídil za dvě stovky second-hand kabelový 4portový, ale mám pro strýčka příhodu ve skříni ještě i identický WiFi bezdrátový...) - propojené 3 PC, internet modem a DVB-S STB s HDD. Vše funguje k naprosté spokojenosti - router slouží jako DNS server a přes jeho SW si vše snadno nastavíš (IP-konfigurace sítě).
slamape (3)|24.2.2011 13:23
Tak SORY,ale od PV ox so dostal vyčerpávajúcu odpoveď až na to sieťové nastavenie ako sa konkrétne prevádza. Tak som si myslel, ale asi zle že na sieťovej niti mi niekto poradí. Som v tom lama, nikdy som sa so sieťami LAN nestretol. Ale keď je rada pre lamu taká ťažká tak sa na to vybodnem, kúpim flashku a kopčenie z STB do PC urbím cez USB. Čo už s blbcom narobíte.
Peter
StD (1963)|24.2.2011 15:47
To není o blbcích, ale o "blbuvzdorném nastavení" automaticky pomocí routeru, kde nemáš co zkazit. Router ti sám nastaví IP-adresy jednotlivých zařízení a jediné co musíš udělat je povolit tyto IP ve firewallu/firewallech PC, aby na sebe a ten STB "viděly" a na tom jen nastavíš IP-adresu brány, což je IP-adresa toho routeru. Eto vsjo! Během 10 minut to má i cvičená opice... :D
slamape (3)|28.2.2011 16:05
To StD:
Díky za vysvetlenie, až teraz som sa dostal na PC !
Peter
StD (1963)|28.2.2011 16:36
NZ a router (kabelový) dnes snadno koupíš dobrý a levně i z druhé ruky, protože všichni lidičky teď musí být IN a mít WiFi... ;)
Dej pak vědět, až to budeš skládat dohromady, tady nebo TVF.