Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HIS X1650XT IceQ Turbo Dual 256MB

Peter123 (28)|10.5.2007 16:05
Chci se zeptat taky vam tato karta silene zacne rvat kdyz zapnete pc? A pak po chvili az se zahreje tak to proste prestane, vetsinou uz kdyz najede do winu. Je to docela chvile ale ramus ze by se mela pomalu rosypat cela skrin... :(
P@pi (1519)|10.5.2007 16:18
To není žádným zahřátím. Karta najede do maximálních otáček a pak tyto otáčky klesnou na přijatelnou hladinu. Ale délka je u Vás trochu podezřelá, obyčejně tento jev trvá do 10 vteřin. S tím pravděpodobně nic neuděláte (jedině hardwarově upravit ventilátor).

EDIT: navíc, že by mělo IceQ takové otáčky jsem si nikdy nevšiml. Je to nějaké divné. Kartu jsem již v rukou měl a podobného jevu jsem si nevšiml. Karta byla tichá a při startu se skříň opravdu neklepala.
Peter123 (28)|10.5.2007 16:59
Je to opravdu tou teplotou protoze to dela jen kdyz mam dlouho vyple PC ale kdyz jej vypnu a za chvili zapnu tak je to v poradku. Bude to mozna neco kolem lozisek vetilatoru (kdyz sem na nej pri behu zatlacil tak to prestalo, a jakoby dosedl ) a kdyz se teplotou roztahnou tak uz to nedela (to je moje verze). Prodejce rikal ze to je normalni ze se ty karty musi zahrat na urcitou teplotu. Me proste zajima jestli mi nekeca protoze sem jeste o necem takovem vubec neslysel.
boboco (1987)|10.5.2007 17:19
IceQ je poměrně tichý i na plné otáčky. Prodejce zřejmě myslel, že se při startu roztočí ventilátor naplno a pak se otáčky sníží, to ale asi nebude Tvůj případ. O IceQ bys neměl vědět, jsou to kvalitní a tiché chladiče...
P@pi (1519)|10.5.2007 20:54
Možná to co říká je pravda, ale to nic nemění na tom, že to ta karta nemá dělat. Spíš Vám to nechce reklamovat :D.

Asi takhle: běžné to není. Zatím jsem nic takového neslyšel a to jsem pouštěl "promrzlé" grafiky, které právě přijeli přepravní službou a nic.
Peter123 (28)|12.5.2007 01:00
Dobře dekuji, asi to zatim necham byt ale kdyby se to casem zhorsilo nebo me to zacalo hodne vadit tak to budu reklamovat.