Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak se liší grafické karty?

chalupník (82)|25.2.2011 21:53
Nutně jsem potřeboval grafickou kartu, tak jsem koupil Matrox G400 za 400 Kč.
Ještě teď mne to štve, za to bych měl komplet desku s integrovanou grafikou.
No, v těch grafikách se vůbec nevyznám. Jaké jsou mezi nimi rozdíly? Třeba tady:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Jaký je třeba rozdíl mezi tou nejlevnější za 800 Kč a integrovanou?
arkij (90)|25.2.2011 22:11
[quote=chalupník;437950]Nutně jsem potřeboval grafickou kartu, tak jsem koupil Matrox G400 za 400 Kč.
Ještě teď mne to štve....[/quote]

Matroxka je to sice historická, nicméně na svou dobu bývala dobrá pro práci v CAD. Z dnešního hlediska už je samozřejmě stará.

Co se týká rozdílů mezi kartami, záleží k čemu ji chceš používat (CAD, video, HD video, hry 3D apod.).
Musíš se trochu rozepsat. Některé se hodí na hry, některé na profi práci s grafikou, některé na video apod.
chalupník (82)|26.2.2011 11:37
[quote=arkij;437956]Matroxka je to sice historická, nicméně na svou dobu bývala dobrá pro práci v CAD. Z dnešního hlediska už je samozřejmě stará.

Co se týká rozdílů mezi kartami, záleží k čemu ji chceš používat (CAD, video, HD video, hry 3D apod.).
Musíš se trochu rozepsat. Některé se hodí na hry, některé na profi práci s grafikou, některé na video apod.[/quote]

Jde mi všeobecné poučení. Tak obráceně. K čemu se nehodí integrovaná grafika a proč? Pokud jde o mne, tak se zabývám úpravou fotografií. No a přehrávání HD videa z fotoaparátu. Používám rozlišení 1280x720. Tak obecně, co si můžu tak zajímavého dopřát s kartou např. za 3000 Kč?
johny__g (6387)|26.2.2011 12:33
Na to ti stačí integrovaná grafika. Obecně, dedikovanou kartu potřebuješ pokud hraješ hry nebo využiješ její výpočetní výkon v aplikacích na to určených. Převod videa (s cuda), různé distribuované výpočty apod. Případně, pokud chceš provozovat třeba 3 monitory u jednoho PC.

Edit: G400 za 4 kila je dost slušný, tyhle karty se prodávají za dvě piva. Možná verze MAX pro nějakýho sběratele, ale i tak je 400,- moc.