Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se sdílením internetu

Hrubo (17)|10.5.2007 20:21
Zdravím..mám takovýto problém:
Doma mám 4 počítače v síti, které jsou přes 1 z nich připojeny k internetu...síť mám přes koax. kabely,terminátory... a vše včetně sdílení internetu funguje a ted k problému....mám tu notebook kde je jen přípojka na rj45 proto jsem si sehnal "převodník" kterej se zapojuje jako další počítač do koax. sítě a má výstupy na rj45...propojím..spustím notebooka..síť funguje..všechny počítače se navzájem najdou...pinknu i počítač kde je internet ale za živýho boha ten internet nejsem schopný rozchodit na tom notebooku...na počítači, kde mám sdílení internetu mám v ikonce počtu počítačů které sdílí internet číslo 5, tzn. i za notebooka.. mám pocit že to bude něco se zabezpečením, protože když na notebooku v např. opeře otevřu jakoukoliv stránku tak se sice nezobrazí ale když uvedu příklad "www.jimbo.cz" tak mi to ukaze ikonku "Jimbo world" takže něco to musí otevírat...Prosím poradte...
BlackFrog (563)|10.5.2007 23:08
[QUOTE=Hrubo]Zdravím..mám takovýto problém...[/QUOTE]
neni na notebooku spatne nastaveny firewall?
Hrubo (17)|10.5.2007 23:11
v zabezpečení se moc nevyznám ale firewally jsem vypnul...
mech13 (5526)|10.5.2007 23:53
mas na notebooku spravne nastavenou vychozi branu a DNS server? jestli spolihas ze se win domluvi samy tak je zazrak ze ostatni 4 pocitace jedou, urcite bych nakonfiguroval vsechny IP adresy rucne. (vychozi brana musi byt IP adresa PC, ktere sdili pripojeni a rekl bych ze i DNS server)

taky bych radil vymenit kolax za UTP, sitovka stoji 2 kila a draty taky nestoji majlant, kolax jede jen 10Mb a pamatuju si ze s nim byly jen problemy, malokdy to fungovalo tak jak melo (cca 3 roky sme doma mely kolax), s "klasickou" LAN s RJ45 je imho min problemu
Hrubo (17)|11.5.2007 00:13
jj plánuju tu síť předělat ale chtěl bych aby to ještě chvíli fungovalo...ještě je tu jeden problém co mi vrtá hlavou a to že mi ten notebook 2 dny v pohodě fungoval..docílil sem toho že sem nastavil jak ty říkáš ručně výchozí bránu počítače s internetem, ale 3 den to prostě zničehonic přestalo fungovat...

PS. ptám se jen jestli není vyloženě nějaký zádrhel čím by to mohlo být...
mech13 (5526)|11.5.2007 00:42
jak mas nastavene ostatni PC? taky rucne nebo nejaka automaticka konfigurace? jestli totiz nemas ostatni PC rucne, tak se proste tomu co sdili mohla pridelit jina IP a pak by se notebook snazil pripojit pres nekoho jinyho... urcite nastav vsechny PC rucne
pas!k (3765)|11.5.2007 08:50
To reseni ktere si popsal je orpavdu dost krkolomne .. pokud mas doma 4 pocitace a chces provozovat sit alespon trosku na urovni .. kup si router budes prekvapen kolik ti ta krabicka usetri casu a nervu .. levne routery se pohybuji kolem tisicovky. Ja si poridil linksys wifi router za nejakej 1600 doma mam dve stolni pc a dva notebooky jednou to nakonfigurujes a jedes jakykoliv pocitatc ktery k tomu pak zapojis automaticky dostane ip a je ihned na netu nzavisle na tom ktrey pocitac je zaply a ktery ne.. k notebookum nemusis tahat zadny kable muzes s tim lezet v posteli .. nebo sedet v kuchyni porad ses na netu a na domaci siti .. Soucasti routeru je i firewall kde si muzes jeste ponastavit ruzne pristupy do tve site .. muzes smerovat rdp a pod .. rozhodne doporucuji koupit router.
Hrubo (17)|11.5.2007 10:49
Tak jsem nakonfiguroval ip adresy i masky ručně..síť funguje v pořádku ale na notebooku pořád nejde internet... :(
eraser (0)|12.5.2007 19:30
Uh, koaxiál... to je návrat do minulého storočia. :) Čo tak prejsť na krútenú dvojlinku, neviem, čo máš za sieťovky, ale pokiaľ disponujú RJ45 konektormi, tak ti stačí jeden router-switch, pár UTP káblov a máš po probléme.
Helax (5)|4.8.2007 20:57
Zdravím vespolek, v počítačích se moc nevyznám a teď řeším problém s připojením notebooku na internet. Poradíte někdo prosím? Věc se má tak: Doma máme osobní počítač a před měsícem jsem si koupila notebook. Pro připojení k internetu jsme si pořídili router, který je tedy jedním kabelem propojen s modemem (od Karnevalu), druhým kabelem se stolním počítačem a třetí kabel vede do zásuvky. Na stolním počítači tak internet bez problémů jede. Jenže nevím, co mám udělat pro to, aby internet jel i na notebooku! Respektive když jsem si notebook koupila, nějakým dnes mně záhadným způsobem jsem tam internet dostala, takže jsem s notebookem mohla být kdekoliv v bytě a internet mi fungoval. Pak se něco stalo a už tři dny mi notebook hlásí, že není připojen k síti! Tudíž žádný internet. Nevím, čím to je, zdá se mi, že musí být chyba v nastavení... Je možný, že jsem něco omylem přenastavila, i když si to nepamatuju. Jenže já nevím, co mám kde nastavit, aby to zase fungovalo. Na pc mám XP a na notebooku Vistu. K routeru je sice instalační CD, jenže to je dělaný pro stolní počítače - je tam návod, jaké kabely kam zapojit a tak, ale o noteboocích ani řádka. (Přitom router je dělaný i na notebooky a fakt mi to ten měsíc jelo.) Můžete mi někdo prosím poradit???
Weslo (234)|5.8.2007 09:01
má ten router AP?(tedy řečeno jednodušejí má anténku?)
Helax (5)|5.8.2007 13:46
Jo, anténku má (díky za jednoduchou terminologii:) ). Je to "Belkin Wireless G Router".
qaq (49)|6.8.2007 13:25
Ja bych zkusil layered approach ;)
To znamena pekne od zacatku... problem na prvni vrstve to nebude (svitovka sviti, blika a v systemu je korektne nainstalovana), na druhe vrstve taky problem nebude, pokud muzes vesele pingat pocitace kolem sebe v lokalni siti (jinak stoji za zkontrolovani "arp -a", ciste pro sichr... laptop by mel mit k IP brany prirazenou spravnou mac adresu). Na treti vrstve muzeme konrolovat konecne IP stack ( postupne "ping localhost", tim proveris ,ze IP stack je na stanici spravne nainstalovany a funkcni, dale pingni gateway, jde to? super, zkus pingnout neco na webu treba "ping 64.233.183.104" ,coz je nejaky googlacky server, jde to?
pokud ano, mas overeno, ze routovani funguje... pokud ne, je chybka nekde v te proxyne ,co tam mas... Pokud sis pingl mimo svou sit, zkus jeste "ping www.google.com' .. treba ,at si overis ,ze DNS spravne funguje)
qaq (49)|6.8.2007 13:27
... a dej vedet, kde to hapruje :)
Osobne bych si vsadil na nejak spatne nastavenou gateway, jestli tam mas nejak omezeny pocet pripojeni nebo neco takoveho...?
qaq (49)|6.8.2007 13:30
>> eraser >> jinak se koax stale pouziva, existuje i v gigabitovem standardu (1000BASE-CX) a jen tak neumre... ibm vladne... :)
Helax (5)|6.8.2007 15:41
qaq: Prosím tě, co znamená ping a pingnout? Já jsem bohužel technickým slovníkem téměř nepoznamenána...:) No, objevil se pokrok (samozřejmě základní chyba byla v tom, že jsem před pár dny omylem stiskla jedno tlačítko na noťasu a ono to ztratilo kontakt s routerem - asi). Teď už jsem připojená k síti, která se jmenuje "belkin54g" (jestli to pomůže). Stav je připojeno. Jenže na internet se pořád dostat neumím, pořád mi to hlásí offline. Můžeš mi prosím poradit s tímhle? To už bude stopro jen nastavením. Ještě by snad pomohlo toto: Centrum sdílení a připojení mi ukazuje spojení takhle: NOTEBOOK - (připojen k) - Neznámá síť - (není připojeno) - Internet. Dala jsem si diagnostikovat problém a píše to "Nelze komunikovat s Primární server DNS. Diagnostika sítě se pokusila vyhledat příkazem ping vzdáleného hostitele, ale neobdržela odpověď." Budu si s tím ještě hrát, jestli na něco nepřijdu, ale už jsem asi vyčerpala všechny možnosti, které mě napadaly, a v nastavení se nevyznám...
qaq (49)|7.8.2007 07:16
... takze to znamena, poslat siti testovaci zpravu, na kterou by mel odpovedet dotazovany cil... :) Trochu ve zkratce a mozna zbytecne... takze pokud mas Windows XP, zajed na nabidku start, klikni na ni, klikni na spustit a napis do pole "cmd", tohle ti spusti prikazovy radek, ve kterem muzes zadavat jednotlive prikazy... jako treba "ping" nebo dalsi... a tady muzes pouzit nektere diagnosticke utility, o kterych jsem mluvil pred tim...
kazdopadne jsem odpovidal hrubovi :)
Helax (5)|9.8.2007 16:09
qaq: Aha, tak to sorry!:) Každopádně mám Vistu, tam nabídka Spustit není...
qaq (49)|10.8.2007 07:45
ve vistach budes mit taky k dispozici prikazovy radek, akorat teda nevim, kde se do nej leze... zkus tam vyhledat neco jako command line nebo prikazovy radek...
a visty budou mit tcp/ip stack integrovany vicemene podle beznych standardu, takze "ping" nebo nejaka obdoba traceroutu tam urcite bude..
Helax (5)|10.8.2007 13:38
Dík za radu. Takže ping mi funguje jen v prvním případě, tzn. localhost, ale už gateway to nezvládá a ty další dva taky ne: "Hostitele XY se pomocí příkazu Ping nepodařilo najít. Zkontrolujte název hostitele a akci opakujte." V případě, že pinguju 64.233.183.104, to hlásí chybový kód 1231. Jestli mi takhle na dálku nemůžete/nechcete pomoct, tak aspoň prosím o radu, kam se s tím obrátit - jestli na Karneval, nebo na obchod, kde jsem kupovala router, nebo kam vlastně...
eraser (0)|12.8.2007 15:15
Zrovna dneska ráno som si podobné pripojenie sprevádzkoval doma, pričom jediný rozdiel je v tom, že namiesto káblovky používam DSL pripojenie a ešte mám zvlášť router a AP aktívne sieťové prvky. Ty máš router, ktorý v sebe spája tieto dve zariadenia dokopy, čo je jednoduchšie a človek má istotu, že nenatrafí na problémy s nekompatibilitou.

Ak si dačo zmenila, je to určite možný dôvod, prečo ti wifi pripojenie nefunguje, avšak otázkou je, či došlo k zásahu v nastavení routera, resp. AP alebo priamo vo Windows. Ja si momentálne spisujem poznámky o mojom pripojení a onedlho ich sem nahodím, mám tu dokonca vytvorený thread, ktorý túto sieťovú topológiu popisuje. Ak to už nemáš vyriešené, potom to môžeme rozobrať krok po kroku. Jediný problém je s Vistou, pretože ju nepoužívam, takže neviem presne určiť akým spôsobom sa nastavuje wifi pripojenie, ale predpokladám, že voči Windows XP by nemal byť vehementný rozdieľ.

qaq: Pre mňa IBM ruluje v notebookoch... :)
qaq (49)|13.8.2007 08:42
Helax >>> hmmm, tak z toho, co pises muzeme vyjit z toho, ze na stanici jako takove problem neni, potiz bude uz v lokalni siti, mohla by jsi sem vypsat vystup prikazu "ipconfig /all" (pokud tohle maji visty.. .snad jo)
a jinak to zkus nastavit manualne,v menu sitovych pripojeni, nakofiguruj svou sitovku tak, aby mela odpovidajici IP adresu, masku a odpovidajici vychozi branu (prozatim se vykasleme na ty DNSka...)
Z toho jak to popisujes, bych rekl, ze budes mit nekde chybku v IP adrese nebo masce site...
qaq (49)|13.8.2007 08:44
Helax >>> no a blba zprava asi je, ze chyba nebude na zadnem z hardwaru... takze obracet se na karneval asi nema moc smysl a na obchod, kde byl koupeny router taky (respektive router asi bezi v pohode... takze k tobe nekoho poslou a ten dotycny ti to zprovozni, ale nauctuje si cash :))