Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Anketa: Vadí Vám "tearing efekt"?

Georginek (2957)|3.3.2011 18:32
Taky nesnášíte "tearing effect" jako já?

Používáte při hrách funkci ( sync every frame / vertical sync ) abyste eliminovali "tearing"??
- pro nezasvěcené viz obrázek

Případně proč?

Já musím říct, že mám "sync every frame"- napevno v ovladačích zapnut, jelikož by mi při hraní praskla hlava......:runaway a absolutně by mi ty čáry znechutili požitek ze hry. (jak auta,střílečky, adventury...)

Podle mě 60 FPS naprosto stačí, nepotřebuju 100 FPS a 4 čáry v každý scéně a při horizontálním pohybu....:mistake

PS: Ptám se proto, že jsem v poslední době přímo zděšen, jak spousta lidí tuto funkci nepoužívá, respektive si "tearingu" nevšimnou ( což jaksi nechápu ) nebo vůbec neví, že něco takového existuje ( šťastní to lidé )

Sgt.Sykes (104)|3.3.2011 22:08
Sice jsem Sync začal používat teprve nedávno co jsem si pořídil GTX570, ale je to podle mého 100x lepší a opravuje to mnohem víc chyb než jen "tearing effect" krásně to de poznat v Crysis(stíny,odraz světla,slunce,)řek bych že to vylepšuje celou grafickou stránku hry.
Jandaskunk (2330)|3.3.2011 22:23
Tearing efekt je hnus, ale i když používám VSync, tak v některých hrách to prostě nepomáhá

Salám: A ty ne? :D Nějaký důkaz, že to je značkou GK a ne hrou?
Salamander (6177)|3.3.2011 23:41
[quote=Jandaskunk;439076]Tearing efekt je hnus, ale i když používám VSync, tak v některých hrách to prostě nepomáhá[/quote]

ATi? :slug
Georginek (2957)|4.3.2011 00:36
[quote=Sgt.Sykes;439071]Sice jsem Sync začal používat teprve nedávno co jsem si pořídil GTX570, ale je to podle mého 100x lepší a opravuje to mnohem víc chyb než jen "tearing effect" krásně to de poznat v Crysis(stíny,odraz světla,slunce,)řek bych že to vylepšuje celou grafickou stránku hry.[/quote]

To ti nevim clovece, jestli to ma nejaky vliv na stiny, odraz slunce a tak.... Spis ti to akora udela scenu "hezci s trosicku mensim vykonem"

Ja to zacal pouziva uz od 4200Ti kdy sem se zacal zajimat o PC. (nejsem si presne jistej, ale tak nejak to bude), jenze u CRT to bylo jedno. Mel sem 85Hz :)

To Jandaskunk: Ty hele, vim, ze dost her to nema v nabidce, ale da se to zapnout napevno v ovladacich, takze nastaveni hry do toho "nekeca". A nehral jsem jedinou hru, ktera by delala "tearing"kdyz byla VS zapnuta.

To Salamander: Tady je to jedno jestli Ati nebo Nvidia. Delaji to obe, akorat ze ve starsich Catalystech se to jmenovalo trosku jinak :D
Jandaskunk (2330)|4.3.2011 01:26
Georginek: Neboj, měl jsem na mysli VSync napevno v ovladačích...
Zoidik (1405)|4.3.2011 07:14
Moc nehraju, takže jsem si toho nikdá nějak výrazně nevšiml. No spíše vůbec nevšiml, takže ani nevím, že něco takového je :angel Takže jak píšeš, jsem štastný člověk :cool:
Georginek (2957)|4.3.2011 16:35
Me treba osobne to strasne zacalo obtezovat na Xp pri prechodu ze 17"na 24"respektive vetsi...
To bylo o prasknuti oci pri rolovani oken prohlizece, posouvani voken ve Winech.....
Dikybohu ve W7 je to skoro eliminovany a neni to tak viditelny....:thumb
saigon1972 (22)|24.3.2011 12:06
Sice mi to občas hne žlučí, ale stává se mi to málokdy, takže to ani neřeším. Ale u známého se to projevuje snad u každé hry...