Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MSI 460 gtx cyclone - problem, reklamace????

pepicka (7)|9.3.2011 02:16
K vanocum jsem dostal vyse zminovanou kartu. Nejsem nejaky hardcore hrac,ale obcas si rad zahraju,ale spis pouzivam PC na kancelarskou praci. Celou dobu bylo vse v pohode a karta pracovala suprove bez chyb, protoze jsem nehral hry. Minuly tyden jsem si udelal radost a koupil jsem si 120 hz lcd panel a bryle a tesil se jak prozkoumam svet 3d. Zacal jsem hrat hru Far Cry 2, ale hra mi nekolikrat zamrzla obraz se rozkostickoval a dvakrat se PC uplne restartovalo. Na forech jsem zjistil, ze to muze byt pocestenim hry, tak jsem vse opravil a hra fungovala bez problemu. Pak jsem pred spanim koukal na internet. ct1 a usnul. Rano jsem zjistil ze PC spadlo a GK se chova divne a jede na max 1280*1024 oproti 1680*1050. Od te doby at delam co delam, proste GK se chova jako standartni vga karta s minim. konfiguraci. Po projiti asi milionu prispevku, jse zjistil ze se moje karta nechova uplne stejne jako hodne diskutovany problem se "zamrzanim grafiky pri login obrazovce ve win". Ikdyz jsem nekolikrat take mel BSOD, ale ted normalne na ni funguju.

Moje konfigurace:

Amd Phenom II X4 965
Asus Crosshair formula IV
4Gb(2x2) G.Skill Cl 7-8-7-24
Msi 460 gtx cyclone 1gd5
SSD OCZ vertex 2 60Gb
Corsair hx 520w
Win 7 64bit
Pocitac se neprehriva, v dobe problemu byla skrin otevrena a ani neni zaprasena.

Muze te mi nekdo poradit co stim? Malinko me zarazi udaje GK viz screenshot.


PS: drivery jsem instaloval snad 10x, nova instalace Win, driver cleaner atd. jsem vyzkousel a porad nic. Prosim moc o radu, jsem uz zoufalej, co dal?
Gtx460.jpg Gtx460-1.jpg
johny__g (6387)|9.3.2011 08:50
Zkus kartu jinde a pokud bude dělat to samé, reklamace.
16cmfan (2153)|9.3.2011 11:50
[quote=johny__g;440267]Zkus kartu jinde a pokud bude dělat to samé, reklamace.[/quote]

Ešte by som vyskúšal reset biosu a vybrať a založiť kartu speť... vyskúšať inú vetvu zdroja...
pepicka (7)|9.3.2011 21:15
[quote=johny__g;440267]Zkus kartu jinde a pokud bude dělat to samé, reklamace.[/quote]

na to se jeste chystam,ale uz ani moc nedoufam ze by to fungovalo,jenom mi jsou divne ty udaje ve screenshotech, kdyz chci spustit msi afterburner, tak skoncim z hlaskou ze nemam podporovany hardware, bych to nejradsi rozslapal
pepicka (7)|9.3.2011 21:19
[quote=16cmfan;440286]Ešte by som vyskúšal reset biosu a vybrať a založiť kartu speť... vyskúšať inú vetvu zdroja...[/quote]

reset chci take vyzkouset. Ja, na zdroji nevim jak dat jinou vetev, protoze tam mam jenom dva obdelnikove konektory ktere jdou ze zdroje do GK a jinam to nemuzu zapojit, protoze dalsi uz tam nejsou
16cmfan (2153)|9.3.2011 21:19
[quote=pepicka;440485]reset chci take vyzkouset. Ja, na zdroji nevim jak dat jinou vetev, protoze tam mam jenom dva obdelnikove konektory ktere jdou ze zdroje do GK a jinam to nemuzu zapojit, protoze dalsi uz tam nejsou[/quote]

Tak potom skús len ten reset biosu.
r34ktor (7477)|9.3.2011 23:25
Podle screenů to vypadá, jakoby se nějakým způsobem poškodil ovladač GK. :notsure Zkoušel si nainstalovat aktuální verzi staženou ze stránek nVidie?
pepicka (7)|9.3.2011 23:57
[quote=r34ktor;440513]Podle screenů to vypadá, jakoby se nějakým způsobem poškodil ovladač GK. :notsure Zkoušel si nainstalovat aktuální verzi staženou ze stránek nVidie?[/quote]

Ano zkousel, nekolik verzi, ruzne kombinace, driver cleaner 3 - reboot - nove drivery - nouzovy rezim, proste kombinoval,ale porad nic.

Proc se mi nezobrazuji informace o karte? Myslim velikost pameti, bios, frekvence atd? (viz screenshot)

Pripojuji dalsi screen, kdyz spustim mafii 2 tak je tam hlaska o karte. Na tomto screenu je videt ze GPU-Z kartu vidi vcetne informaci, teploty take v normalu.
Gtx460-2.jpg
pepicka (7)|10.3.2011 13:51
vcera v noci jsem zkousel,nove instalace win 7 32bit a win xp 32 bit,na stejne sestave,jenom na jiny hdd,ale bez vysledku.Po instalaci jsem instaloval drivery z cd od Msi ktere byly s kartou,instalace probehla v poradku,ale kdyz jsem musel restartovat PC aby se zmeny probehli,tak jsem dostal modrou smrt,jeste predtim nez jsem videl login obrazovku.Bylo uplne jedno jaky system,pokazde modra smrt.Myslite jak mi pri hrani nekolikrat zamrznul system,ze se nejakym zpusobem mohl pokazit bios karty?Jinak si to neumim predstavit.
AndrewCZ (278)|10.3.2011 15:19
V tomto případě bych šel kartu reklamovat, vypadá to, že je vadná.
pepicka (7)|11.3.2011 00:56
Tak jsem se rozhodnul to otestovat na uplne jine sestave se cistou instalaci Win 7 32 bit (format hdd) s odpojenym lan kabelem. Vse jsem nechal nainstalovat a pak pouzil drivery od Msi (original dvd) a hadejte co se stalo............. zase modra smrt. Dokud se pouzivaly drivery "standartni vga MS driver" vse fungovalo ikdyz jela GK "pouze" na 1280*1024 ale to muze byt tim zakladnim ovladacem. Takze muj zaver je, ze je asi "nakoplej" bios GK, mam celkem obavy flashovat bios, protoze jsem to nikdy nedelal a kdyby se neco nepovedlo tak bych prisel o zaruku, protoze MSI na strankach bios nema a nasel jsem biosy pro GK, ale ty asi nejsou originalni. Ikdyz by me to lakalo zkusit z duvodu zasilani GK do servisu a pak cekani, tak nevim.

Jenom jsem si vsimnul kdyz jsem kartu vyndaval ze ze zadni strany (kde neni chladic) jsou takove jakoby nepravidelne mapy od limonady. Nevim jak to popsat, ale jako by ta karta byla polita sladkou limonadou. Ja jsem si 100 pro jistej, ze jsem ji nepolil. Teploty byly ok, protoze tam mam umistene cidlo a teploty nebyly nijak vysoke (overeno i ohmatem). Od ceho jsou ty skvrny? Je to normalni?
AndrewCZ (278)|11.3.2011 07:35
Tak ji běž určitě reklamovat, je vadná. Ta tzv. "limonáda" je normální. Bios karty bych v tomto případě neflashoval.
pepicka (7)|11.3.2011 23:45
Budu ji posilat na reklamaci, s biosem nic delat nebudu, protoze je karta stale v zaruce, tak se nevyplati riskovat, ze se mi to nejak nepovede.

Vsem chci tim to podekovat za rady a nazory