Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nová grafika_doporučte, NE hry

bluenite38 (178)|10.3.2011 15:10
Potřebuji zrychlit grafiku ve WinXP. 4roky stará nVidia Quadro1500 s 256mb ram, PCI express (+1920x1200 NEC 2690WUxi, pc HPxw4400 Core2 E6600, 4gb ram) to evidentně nezvládá. Poradíte něco, nejspíš s 1gb DDR3 ram, za normální peníze? nVidia nebo ATI? Nové drivery, které jsou k dispozici každý měsíc, to nezlepší. Dělám s 2d, trochu s 3d grafikou, Coreldraw, CAD progamy, bitmapovými editory, hry ne. Poradí někdo, na co se podívat v dnešní době, aby to mělo nějaký význam? Jsem sice již dost skeptický k významu této činnosti, protože jakmile jsem do toho začal šťourat, vždy to skončilo u celého pc...
díky za rady
Petr
aquaris (71)|7.6.2011 11:31
[quote=bluenite38;440600]Potřebuji zrychlit grafiku ve WinXP. 4roky stará nVidia Quadro1500 s 256mb ram, PCI express (+1920x1200 NEC 2690WUxi, pc HPxw4400 Core2 E6600, 4gb ram) to evidentně nezvládá. Poradíte něco, nejspíš s 1gb DDR3 ram, za normální peníze? nVidia nebo ATI? Nové drivery, které jsou k dispozici každý měsíc, to nezlepší. Dělám s 2d, trochu s 3d grafikou, Coreldraw, CAD progamy, bitmapovými editory, hry ne. Poradí někdo, na co se podívat v dnešní době, aby to mělo nějaký význam? Jsem sice již dost skeptický k významu této činnosti, protože jakmile jsem do toho začal šťourat, vždy to skončilo u celého pc...
díky za rady
Petr[/quote]

Nejsem zrovna kompetentní něco radit, ale řeším něco podobného a doporučili mi tuto kartu: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], která prý je stavěná tady na ty programy.

Výhoda do budoucna je v zobrazení 10-bitové škály barev na kanál. Ale to jen okrajově. Snad poradí někdo jiný lépe.
alfah4ns (1040)|4.11.2011 00:48
Nejprve bych položil základní otázku - podporují používané programy akceleraci pomocí CUDA?
ano -> Nvidia quadro
ne -> je to jedno, nv nebo firepro.

Jinak 10bit podporují firepro i quadra, ale je třeba připojit displayportem.