Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypínatelné wifi zapojení

jagged (193)|15.3.2011 21:15
mělo by fungovat zapojení [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] -> SMC barricade wifi?

do TP-LINKu by byl krom wifi routeru ještě zapojený ethernetem můj desktop.

Pointa je mít zmáčknutím vypínače vypínatelné wifi pro občasné připojení notebooku. Nechci mít metr od hlavy 24/7 běžící wifi anténu, ale zároveň se mi nechce neustále přepojovat kabely, když si chci připojit notebook. Takhle bych (doufám) prostě zapnul do zásuvky wifinku a vše by se rozjelo bez přepojovaní.. nebo jsem naivní? Napadá vás lepší (levné) řešení? Cena tohohle je pro mě 260kč za router a 20kč za kabely.

Předem díky za kritiku nápadu! :)
|Mio| (1333)|15.3.2011 22:11
Tak asi bych volil jeden wifi router a klasicky pres webove rozhrani si zapinal a vypinal wifi.

Nebo nektere routery umi tohle podle casoveho rozvrhu delat sami.

SMC startuje desive dlouho a neumi channel autoselect, takze jestli si v zarusenem pasmu muze to delat problem.

JInak kdyby sis to nenechal rozmluvit tak hlavne v tom SMC vypnout DHCP, firewall, NAT a pouzit to jen jako AP, tedy vstup pres LAN port.
jagged (193)|15.3.2011 22:50
Kdyby tak byl router s tlačítkem wifi on/off, to by byla paráda..

k použití webového rozhraní musí běžet desktop a ještě to musím dělat já - ostatní členové rodiny tohle nezvládnou, takže to je bohužel špatně realizovatelné..

Jestli zarušené pásmo znamená spoustu wifi sítí, tak notebook jich nachází kolem desítky, z toho dvě skoro s plným signálem, zbytek jedna-dvě čárky..

S děsivě dlouhým startem SMC musím souhlasit, ale to by samo o sobě zas tolik nevadilo. Na druhou stranu většinou když naběhne, notebook se připojí... 100% spolehlivé to ale taky není, ale zas to většinou vyřeší restart = což je tak to jediné, co zbytek rodiny zvládne jakožto oživovací pokus..

Nejsem ze svého řešení úplně nadšený, už jen proto, že přidávat další krabičky je ohavnost, ale krom wifi 24/7 mi to přijde jako jediná možnost - pokud tedy někde v nabídce není ten router s tlačítekm wifi on/off :notsure
zsdx (2098)|15.3.2011 23:20
[quote=jagged;441456]Kdyby tak byl router s tlačítkem wifi on/off, to by byla paráda..[/quote]

Cetl jsi dnes aktuality zde na SHW? :notsure
jagged (193)|15.3.2011 23:59
to je skutečně krása :) dokonce se dá najít i na českých shopech, byť s dostupností "do měsíce".. cena něco pod 2 tisíce.. na to občasné připojení notebooku je to za tuhle cenu asi hodně velký overkill. Beztak nechápu, proč hardwarový on/off button není součástí i nějakých základních krabiček..

Další řešení už jsou úchylná - alternativní firmware konkrétních routerů, který umožňuje přiřadit určitému tlačítku jinou funkci.
EditorPO (2819)|16.3.2011 00:28
najjednoduchšie by bolo použiť obyčajné AP

keď ho človek potrebuje, tak ho zapne, do 30 sekúnd by malo byť každé online ... keby aj viac, tak nejde o život
zsdx (2098)|16.3.2011 11:03
[quote=jagged;441472]to je skutečně krása :) cena něco pod 2 tisíce[/quote]

Sorac, ja reagoval na Kdyby tak byl router s tlačítkem wifi on/off, to by byla paráda...
Jinak tu mas reseni od Mia (nastavis SMC a koupis jednu krabicku) a Editora (prodas SMC a koupis dve levne krabicky).
jagged (193)|16.3.2011 16:29
V pohodě, to nebyla ironie.. vážně to krása je :) snad se toho chytěj i ostatní. Já zatím koupím ten router a pokusím se zapojit SMC jako access point. Když budou problémy, koupím access point. Dám vědět, jak sjem dopadl :)
|Mio| (1333)|16.3.2011 21:36
Ohledne tech siti, 10 vyscanovanych je sakra hodne, ty budou hopovat dost.

Chce to je vyscanovat podle cisel nebo frekvence kanalu a pouzit volny co nejvejs a modlit se aby tam nektery nehopnul mezitim co to bude vypnuty.

Nejvetsi jatka bejvaj po vypadku proudu :-)
jagged (193)|27.3.2011 18:18
Tak vše zapojeno.. vypínání/zapínání wifiny pouhým zapojením adaptéru do zásuvky funguje perfektně a do minuty (netestoval jsem přesně čas) je notebook online. Zásadní problém je ale nestabilní rychlost připojení přes ethernet z TP-link routeru. Občas běží internet na 27mbit (maximum kterého dosáhnu při připojení přímo přes modem), ale 80% času kolísá někde mezi 16 a 20 (měřeno přes speedtest a superrychlé torrenty, kde obzvlášť vyniklo to kolísání). Wifi je v tu chvíli samozřejmě vypnutá, takže žádné další zařízení linku nevyužívá.. Nějaké tipy? Mám tam kolem sebe zamotaných několik kabelů (ethernet a elektřina) ale bezprostředně se nedotýkají.. Může to být problém té krabičky (TP-LINK)?

EDIT: tak krabičkou to nebude, teď mám připojen jen modem a děje se to taky.. Zajímavé je, že na starém kabelu (5e, 5m, UTP) byl pod 20mbit jen jeden z deseti testů a na novém (5e, 10m, U-UTP digitus) deset z deseti.. a to jsme po třech testech kabel střídal..